Jan Janga-Tomaszewski, Warszawa, 11.01.2011 rok
Fot. Agnieszka K. Jurek/East News
POŻEGNANIE

Nie żyje Jan Janga-Tomaszewski. Aktor „M jak miłość” zmarł po walce z chorobą

Miał 69 lat

Konrad Szczęsny 6 lipca 2021 16:25
Jan Janga-Tomaszewski, Warszawa, 11.01.2011 rok
Fot. Agnieszka K. Jurek/East News

Nie żyje Jan Janga-Tomaszewski. Aktor „M jak miłość” i „07 zgłoś się” walczył od długiego czasu z nowotworem. Uruchomiono nawet zbiórkę na jego rzecz, która zakończyła się w poniedziałek 5. lipca. Niestety, mężczyzna odszedł... Miał 69 lat.

Nie żyje Jan Janga-Tomaszewski. Przyczyny śmierci

Informację podano na oficjalnym profilu Teatru Ateneum. Jan Janga-Tomaszewski, znany z ról w serialach, teatrach, z dubbingu oraz dokonań muzycznych zmarł w wieku 69 lat. 

Hej, Janku... Dziękujemy ci za wszystko. Bracie, Przyjacielu, Kolego z Ateneum”, podkreślono we wpisie. 

Widzom dał się poznać przede wszystkim jako Egon Rogala, współzałożyciel pubu Marka Mostowiaka w serialu „M jak miłość” oraz Oscara Thomasa „Capuccino” w nieodżałowanym serialu „07 zgłoś się”. Był również wokalistą i kompozytorem. Związany był m.in. z Teatrem Ateneum.

Niestety, w czasie kolejnych fal koronawirusa w Polsce był pozbawiony opieki specjalistów, którzy koncentrowali się na walce z pandemią. 

Czytaj także: Jan Janga-Tomaszewski z „M jak miłość” walczy z nowotworem. Sytuacja aktora jest dramatyczna

Jan Janga-Tomaszewski, Warszawa, 11.01.2011 rok
Fot. Agnieszka K. Jurek/East News

Jan Janga-Tomaszewski, Warszawa, 11.01.2011 rok

Zbiórka na rzecz Jana Jangi-Tomaszewskiego

W ostatnich dniach głośno było o zbiórce środków na pomoc aktorowi. Zorganizował ją Jacek Bończyk. Jan Janga-Tomaszewski walczył od kilku lat z rakiem płuc. Niestety, jakiś czas temu nastąpiły przerzuty do mózgu. Przebywał w szpitalu onkologicznym, gdzie czekał go zabieg radioterapii. W tym czasie jego przyjaciele, m.in. z Teatru Atenemu, zorganizowali zbiórkę środków, by mógł kontynuować leczenie. 

„Zwracam się do Państwa o pomoc i wsparcie dla Jana Jangi-Tomaszewskiego - mojego wspaniałego kolegi aktora, którego mogliście przez lata oglądać na deskach stołecznych teatrów, w wielu filmach i produkcjach dubbingowych (...). Od jesieni ubiegłego roku Jan zmagał się przez kilka miesięcy z półpaścem, który znacznie go osłabił oraz doprowadził do sporej utraty wagi”, czytaliśmy w opisie zbiórki, której założycielem był Jacek Bończyk.

Mimo że kwotę udało się zgromadzić w poniedziałek 5. lipca, aktor zmarł dzień później. Rodzinie oraz bliskim Jana Jangi-Tomaszewskiego składamy wyrazy współczucia...  

Zobacz też: Łukasz Berezak jako wolontariusz WOŚP wspierał potrzebujących, teraz sam potrzebuje pomocy

Jan Janga-Tomaszewski - zbiórka pieniędzy na leczenie
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Jan Janga-Tomaszewski w filmie „Stara Baśń. Kiedy Słońce było bogiem”

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.