Kolekcja Kara Lagerfelda i Carine Roitfeld
Fot. Swan Gallet/WWD/REX/Shutterstock/EAST NEWS
POŻEGNANIE

Nie będzie oficjalnego pogrzebu Karla Lagerfelda!

Taka była ostatnie wola projektanta…

Sylwia Olech 22 lutego 2019 08:32
Kolekcja Kara Lagerfelda i Carine Roitfeld
Fot. Swan Gallet/WWD/REX/Shutterstock/EAST NEWS

To już oficjalna wiadomość! Pogrzeb Karla Lagerfelda nie odbędzie się. Zgodnie z ostatnią wolą projektanta, jego ciało zostanie skremowane, a prochy pochowane w sekretnym miejscu… Informację tę potwierdził rzecznik prasowy Lagerfelda w rozmowie z AFP.

Karl Lagerfeld nie chciał pogrzebu

Lagerfeld wielokrotnie podkreślał w wywiadach, że nie chce pogrzebu. „Pewnego dnia przybyłem na świat, pewnego odejdę. Ale powiedzmy, nie ma z tym pośpiechu”, mówił. Projektant chciał, aby jego ciało ciało zostało skremowane, a prochy złożone w sekretnym miejscu razem z prochami jego matki i wieloletniego partnera Jacquesa de Baschera. „Są schowane w sekretnym miejscu. Pewnego dnia dodadzą tam także i moje”.

Lagerfeld i de Bascher byli parą przez 18 lat, aż do śmierci tego drugiego w 1989 roku. Projektant czuwał przy szpitalnym łóżku ukochanego do ostatniej chwili. De Bascher zmarł na AIDS w wieku 38 lat.

Karl Lagerfeld nie żyje

Sutna wiadomość o śmierci projektanta Chanel dotarła do nas 19 lutego. Karl Lagerfeld miał 85 lat, a przyczyną jego śmierci był najprawdopodobniej rak trzustki.  

Karl z ukochanym…

Karl Lagerfeld i Jacques de Bascher
Fot. East News

Karl Lagerfeld nie żyje
Fot. East News

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie La Dolce VIVA!, a w nim: Ania Starmach, jurorka polskich edycji MasterChef oraz MasterChef Junior, o związkach – tych rodzinnych oraz ze sztuką i kuchnią. Piotr Adamczyk naszym przewodnikiem po Rzymie. Jak to się dzieje, że Monica Bellucci z każdym rokiem staje się… piękniejsza. Włoszka Tessa Capponi-Borawska o arystokratycznych korzeniach i o tym, kto zaszczepił jej pasję gotowania.