Karl Lagerfeld nie żyje
Fot. East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

„Nie mówił o chorobie, ale walczył dzielnie”. Podano przyczynę śmierci Karla Lagerfelda

Projektant miał 85 lat...

Gabriela Czernecka 19 lutego 2019 17:34
Karl Lagerfeld nie żyje
Fot. East News

Śmierć Karla Lagerfelda wstrząsnęła światem mody. Wybitny kreator mody miał 85 lat. Jak podał francuski Paris Match, Karl zmarł dzisiejszego poranka w paryskim szpitalu. Dom mody Chanel rozesłał do mediów oficjalną informację, w której pożegnał projektanta wzruszającymi słowami. Tym samym potwierdził smutne doniesienia. Jak podały właśnie zagraniczne media - Karl Lagerfeld zmarł na raka trzustki.

Karl Lagerfeld - przyczyna śmierci

„Dzięki jego kreatywnemu geniuszowi, hojności i wyjątkowej intuicji, Karl Lagerfeld wyprzedził swój czas, co w dużej mierze przyczyniło się do powstania międzynarodowego sukcesu Domy Mody Chanel. Dzisiaj nie tylko straciliśmy przyjaciela, ale wszyscy straciliśmy niezwykły twórczy umysł, który dostał carte blanche (wolną rękę) we wczesnych latach 80., aby odkryć markę na nowo”, napisał Alain Wertheimer, CEO Chanel w social mediach.

O jego złym stanie mówiło się już od kilku tygodni. Dyrektor domu mody Chanel nie pokazał się na ostatnim pokazie Chanel na paryskim fashion weeku. Wówczas zamiast niego podczas finału zobaczyliśmy jego następczynię, Virginie Viard. Jego nieobecność wywołała falę spekulacji na temat stanu jego zdrowia, ale jeszcze wczoraj otoczenie kreatora mody zaprzeczało, jakoby był on w bardzo złym stanie. „Karl dołączył do listy znanych osób, które przedśmiertnie zabił internet plotkami. Wciąż żyje i ma się dobrze, nie wierzcie w to, co czytacie w internecie”, pisano. 

Dziś do mediów dotarła jednak smutna wiadomość. Karl Lagerfeld zmarł w wieku 85 lat. Nie wiadomo, kto jako pierwszy podał informację o jego śmierci - Paris Match czy Closer. Wiadomo jednak, że projektant odszedł w Paryżu. Jaka jest przyczyna śmierci Karla Lagerfelda?

Liczne zagraniczne serwisy podały właśnie do informacji publicznej, że projektant cierpiał na raka trzustki. „Nie mówił o swojej chorobie, ale walczył z nią bardzo dzielnie”, zdradza źródło brytyjskiego dziennika Mirror. „Karl był bardzo dumny ze swojej sprawności i zdrowego stylu życia, więc rak trzustki był ogromnym szokiem”, czytamy.

Oficjalna przyczyna śmierci projektanta nie została jednak jeszcze potwierdzona przez bliskich Karla Lagerfelda i dom mody Chanel. 

Fot. East News

Karl Lagerfeld nie żyje
Fot. East News

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.