Gabriela Czernecka 14 stycznia 2018 19:00
1/9
Sławne matki i córki podobne do siebie
Copyright @Instagram @kingarusin, @kasia_kowalskaofficial
1/9

 

Córki gwiazd i celebrytek od dnia narodzin żyją pod bacznym okiem mediów i fotoreporterów. Większość z nich próbuje samodzielnie robić karierę w show-biznesie. Tak jest choćby w przypadku córki Beaty Ścibakówny i Jana Englerta, Heleny, którą od niedawna mamy okazję podziwiać jako gwiazdę M jak miłość. Z drugiej strony niektóre dzieci gwiazd nie zamierzają iść w ślady rodziców lub są po prostu za małe, by już podejmować takie decyzje. Mimo to internauci chętnie porównują je do znanych mam, zwłaszcza gdy pokazują się z nimi publicznie.

 

Zobacz: „Nie uznajemy z mężem płci naszych dzieci. Córka powiedziała mi, że ma w planach poślubić afrykańską kobietę”. Wyznanie P!nk wzburzyło internautów!

oraz: Najpierw ślub, a teraz...dziecko? Ewa Farna zdradza plany macierzyńskie. Kiedy planuje powiększyć rodzinę?

 

Córki gwiazd, czyli sławne matki i ich córki

Czy córka Roberta Lewandowskiego pójdzie w jego ślady, a córka Martyny Wojciechowskiej zostanie podróżniczką? Na te pytania odpowiedzi w najbliższym czasie nie poznamy, ale mimo to o dzieciach gwiazd co rusz rozpisują się zarówno polskie, jak i zagraniczne media. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się sławne matki i ich córki. Nawet jeśli dzieci nie robią kariery w show-biznesie, to i tak stale porównuje się ich do znanych mam. Jak wygląda córka Kasi Kowalskiej, a jak córki Kingi Rusin?

 

W naszej galerii zobaczycie najbardziej podobne do siebie córki polskich gwiazd. Które są najbardziej podobne do swoich mam, które poszły w ich ślady, a które wręcz przeciwnie? Zobaczcie i oceńcie sami.

 

Polecamy: Anna Lewandowska zdobyła się na intymne wyznanie o zdrowiu Klary. Co dolega jedynej córce piłkarza i trenerki?

2/9
Kasia Kowalska z córką Aleksandrą Kowalską
Copyright @Instagram @kasiakowalskaofficial
2/9

Sławne matki i ich córki: Kasia Kowalska z córką Olą (na zdjęciu) rzadko wspólnie pozują do zdjęć. O Oli zrobiło się głośno, gdy polskie media odkryły jej profil na Instagramie. Córka Kasi Kowalskiej ma 21 lat i jest owocem artystki i muzyka, Kostka Yoriadisa. Aleksandra Kowalska w swoich social mediach lubi chwalić się odważnymi stylizacjami, które często zyskują miano prowokujących. Gdy dziewczyna ściągnie kolorową perukę i zrezygnuje z pełnego makijażu wygląda identycznie jak jej mama! Ola jak na razie nie zamierza iść w ślady mamy i występować na scenie. Świetnie odnajduje się za to jako projektantka - uwielbia bawić się modą i tworzyć wyszukane stylizacje.

 

Polecamy też: Córki Kowalskiej i Przybylskiej, synowie Steczkowskiej i Górniak. Czy podbiją Polskę i zdetronizują rodziców?

oraz:  Blue Ivy Carter, North West i Harper Beckham. Poznajcie najmodniejsze dzieci świata!​

3/9
Martyna Wojciechowska. córka Martyny Wojciechowskiej, Marysia Błaszczyk
Copyright @Instagram @martyna.world
3/9

Sławne matki i ich córki: Martyna Wojciechowska i jej córka Marysia to ulubienice internautów. Dziewczynka jest niemal identyczna jak jej mama. Martyna chętnie dzieli się ze swoją córką własnymi pasjami i miłością do podróżowania. Nie ogranicza swojej córki, pozwala jej robić to, co lubi. „Przeszłyśmy z Marysią etap różowy. Gdy poszła do przedszkola, powiedziała, wskazując na swoje spodnie moro: „Mamo, dziewczynki się tak nie ubierają”. „Dlaczego? – zapytałam. – Spójrz na mnie, ja też noszę bojówki”. „No właśnie – odparła. – Mamy też się tak nie ubierają”. Wtedy zdałam sobie sprawę, że przed nami okres dekonstrukcji systemu, w którym chciałam wychować moją córkę. Na szczęście przeżyłyśmy ten kryzys i dziś, gdy kupujemy buty, a sprzedawczyni mówi, że wybrane przez Marysię są chłopięce, ona rezolutnie pyta: „A jakie to ma znaczenie?”. Ona dorasta w przekonaniu, że dziewczyny mogą wszystko, i postrzegam to jako swój wychowawczy sukces”, mówiła Martyna Wojciechowska o córce w wywiadzie dla „Newsweeka”.

 

Polecamy: Martyna Wojciechowska wystąpiła z córką w reklamie. Dlaczego się na to zdecydowała? Będziecie poruszeni…

oraz: „Ona dorasta w przekonaniu, że dziewczyny mogą wszystko, i postrzegam to jako swój wychowawczy sukces”. Martyna Wojciechowska o relacjach z córką

4/9
Kinga Rusin z córkami FB
Copyright @Instagram
4/9

Sławne matki i ich córki: Od kilku lat córki Kingi Rusin cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem mediów. Szczególnie Iga Lis, która postanowiła podbić świat modelingu i wzięła udział w kilku znaczących w Polsce pokazach. O Poli wiadomo jedynie, że wiąże swoją przyszłość z dziennikarstwem, studiowała nawet przez jakiś czas w USA. Dziennikarka jest bardzo dumna ze swoich córek, co często podkreśla nie tylko w wywiadach, lecz także w mediach społecznościowych. „Kocham je obie nad życie”, napisała pod jednym z postów.

 

Polecamy: Kinga Rusin pochwaliła się w mediach społecznościowych swoimi córkami. Dlaczego?

5/9
Izabella Scorupco i jej córka Julia zachwycają figurą!
Copyright @Jacek Poremba/SHOOTME/Instagram
5/9

O córce Izabelli Scorupco głośno zrobiło się w ubiegłym roku, gdy media natknęły się na jej konta na profilach społecznościowych. Przypomnijmy, że Julia Scorupco jest dzieckiem aktorki z pierwszego małżeństwa z hokeistą Mariuszem Czerkawskim. Julia Scorupco ma obecnie 21 lat i jest wierną kopią swojej mamy! Fani nieustannie chwalą urodę dziewczyny, o czym świadczy masa komentarzy pod jej zdjęciami na Instagramie. 

 

Zobacz również: „Dzieci to strzała, którą wysyłamy w przyszłość”. Najsłodsze dzieciaki gwiazd na okładkach VIVY!

oraz: Tak wygląda córka Izabelli Scorupco! Czy Julia jest podobna do sławnej mamy?

6/9
Beata Ścibakówna i Helena Englert, Viva! 2013
Copyright @zdjęcie Agata Pospieszyńska/AF PHOTO
6/9

Córka Beaty Ścibakówny i Jana Englerta, Helena Englert zaledwie od niedawna zaistniała w polskich mediach. Od niemal roku mamy okazję podziwiać ją w serialu Barwy szczęścia. Na swoim koncie ma także rolę w filmie „Układ zamknięty”. Mówi się, że z wyglądu bardziej przypomina mamę, ale z charakteru tatę. Podobno dziewczyna poważnie myśli o podjęciu studiów w Londynie, z czego jej rodzice nie są do końca zadowoleni. Wybór pozostawiają jednak córce.

 

Polecamy: Helena Englert podzieliła się z fanami odważnymi zdjęciami z wakacji! Dokąd wyjechała?

oraz: Córka Jana Englerta wystąpiła w odważnych scenach w serialu: „To będzie dobre dla jej kariery, a rodzice tego nie rozumieją”

7/9
magda i lara Gessler, Viva! 2013
Copyright @Iza Grzybowska
7/9

Córka Magdy Gessler nie ma łatwego życia. Nieustannie porównywana jest do mamy, której programy „Kuchenne rewolucje” i „MasterChef” biją rekordy oglądalności. W jednym z numerów VIVY!  restauratorka postanowiła przedstawić bliżej światu swoją córkę Larę, z której jest bardzo dumna. Jak Lara wypowiada się na temat mamy i co jej zawdzięcza? „Może gdyby cały czas była ze mną i odsuwała ode mnie wszystkie przeszkody, stałoby się tak, jak z dziećmi znajomych moich rodziców. One teraz są bananami, wydają pieniądze, których same nie zarobiły, nigdy nie pracowały i nic nie potrafią. To kalectwo. Tak naprawdę fakt, że musiała sobie radzić sama, był dla mnie zbawienny”, wyznała w VIVIE! Lara Gessler.


Lara, podobnie jak mama, poszła w kulinaria, ale dla niej całym światem jest... cukiernictwo!  „Cukiernictwo to kwestia tego, że spędziłam sporo czasu z tatą, a on jest cukiernikiem. Musiałam przekonać się, że jestem w stanie tam w ciągu pięciu dni znaleźć pracę w pięciogwiazdkowym hotelu i renomowanej restauracji, że poradzę sobie, nawet nie mając doświadczenia. Na szczęście nazwiska Gessler nikt w Londynie nie zna”, mówiła. 

 

Polecamy: Córka Magdy Gessler wyszła za mąż! Jak wyglądał ślub Lary Gessler i Pawła Pawłowskiego? Mamy zdjęcia!

oraz: Kim jest i czym się zajmuje córka Magdy Gessler?

8/9
Małgorzata Foremniak
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
8/9

Małgorzatę Foremniak i jej córkę Olę Jędruszczak łączy niezwykle silna więź. Emocjonalne porozumienie bez słów, które widać w gestach, sposobie, w jaki na siebie patrzą, oddaniu, z jakim o sobie myślą. Zresztą słowa też są ważne, bo aktorka pięknie opisuje miłość między nią a córką. „Ten czas, który spędziłyśmy razem, który wciąż jeszcze trwa, jest dla mnie jak dar od losu”, mówi Małgorzata Foremniak. Ola w wywiadzie dla VIVA! wyznała,  jak wyglądało jej dorastanie u boku sławnej mamy, a Małgorzata opowiedziała o trudach łączenia kariery z macierzyństwem. Dziś panie mają ze sobą dojrzałą i bliską relację. „Znalazłyśmy niezwykłe porozumienie. I nie chodzi tylko o to, że potrafimy w kuchni przy stole przegadać pięć godzin, wyjść razem do filharmonii, czytać książki, leżąc na tej samej kanapie. Umiemy zobaczyć siebie takimi, jakie jesteśmy. Widzimy siebie obnażone, ze wszystkimi słabościami. Wzmocniłyśmy wspólne korzenie”, powiedziała Małgorzata Foremniak.

 

Zobacz także: Przyjaciółki od serca. Jak wspierają się Małgorzata Foremniak z córką Olą? I czy są do siebie podobne?

9/9
Anna Jantar i Natalia Kukulska
Copyright @East News, Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
9/9

Córki Anny Jantar, Natalii Kukulskiej nie trzeba nikomu przedstawiać. Natalia poszła w ślady mamy i dziś jest jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce. Co ciekawe, artystka wielokrotnie otrzymywała prośby o śpiewanie jej piosenek. Zwierzyła się, że nie ma zamiaru w związku z licznymi zapytaniami uszczęśliwiać wszystkich.

Najważniejsze, żeby być szczerym. Nie jest moim celem, żeby się tak szeroko podobać, bo wtedy zwykle trzeba być zachowawczym – „taka ładna, miła, fajna, ale trochę bez charakteru”. Czasami gramy eventy, zamknięte imprezy, i ja tam gram swoje rzeczy, ale oczywiście długo pytano: „A czy mogłyby być ze dwie, trzy piosenki Anny Jantar?”.
 
I co wtedy robisz?
Robię swoje. Jak nie, to dziękuję.
 
Miałaś poczucie, że zapełniasz pustkę po Annie Jantar?
Niektórzy do dziś widzą mnie w tej roli.
 
Z jednej strony – wspaniale, ale z drugiej...
...przekleństwo. Zrobiłam ukłon w tę stronę, nagrałam kilka piosenek mamy. 11 lat temu powstała płyta „Po tamtej stronie”. Wtedy urodziłam moją Anię, było to dla mnie silne  mistyczne doznanie. Później zaczęłam definitywnie od tego odchodzić. Do tego stopnia, że gdy rok temu cały sylwester w Poznaniu był poświęcony mojej mamie jako słynnej poznańskiej wokalistce, to ja zajęłam się tylko scenariuszem i doborem artystów, a sama zaśpiewałam jeden jej symboliczny utwór i kilka swoich piosenek.
 
Odzwyczajasz świat?
Tak. Coraz rzadziej dzwonią telefony w tej sprawie. - wyznała w wywiadzie udzielonym Annie Maruszeczko.

Polecamy też: „Była bardzo chora. Całe życie było ustawione pod nią”. Natalia Kukulska o śmierci ukochanej babci 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.