KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Na księcia Williama tuż po zaręczynach z Kate spadła fala krytyki. Poszło o pierścionek!

Ta informacja dopiero teraz wyszła na jaw!

Gabriela Czernecka 30 grudnia 2020 17:36

Ten dzień do dziś pamięta wielu Brytyjczyków. Niewielu jednak wie, że książę William zmierzył się tego dnia z ostrą krytyką. Spora część fanów rodziny królewskiej nie była zadowolona z tego, jaki pierścionek podarował swojej ukochanej. Czy faktycznie mieli powód, by krytykować następcę tronu? Poznajcie szczegóły.

Pierścionek zaręczynowy Kate

Poznali się na uczelni St. Andrews, na której razem studiowali. Książę zauważył przyszłą żonę na charytatywnym pokazie mody, gdy pojawiła się na wybiegu w czarnej przezroczystej sukience. Podobno nieprzypadkowo zgodziła się na tak odważny strój – zależało jej, aby William w końcu zwrócił na nią uwagę. Ich pierwsze oficjalne zdjęcia pojawiły się w mediach w 2004 roku, ale parą zostali dwa lata wcześniej. Po kilkunastu miesiącach, gdy status ich relacji się nie zmieniał, pojawiły się plotki o kryzysie i rozstaniu.  Jesienią 2010 roku para wyjechała jednak do Kenii w towarzystwie bliskich przyjaciół i to właśnie tam William poprosił ukochaną o rękę.

Księżna Kate i książę William zaręczyny
Fot. Getty Images

Do Wielkiej Brytanii wrócili już jako narzeczeni, a kilka miesięcy później ogłosili radosną nowinę całemu światu. Choć od tamtej pory minęło już dziesięć lat, a para tworzy zgrane małżeństwo, to dziś wciąż na jaw wychodzą nieznane dotąd szczegóły. Tym razem dotyczą pierścionka zaręczynowego. Przypomnijmy, że książę William podarował ukochanej pierścionek, który wcześniej należał do jego mamy, księżnej Diany. Niestety pojawiła się spora grupa Brytyjczyków, którzy nie byli zachwyceni jego gestem. Niektórzy uważali, że pierścionek nie przyniósł szczęścia księżnej Dianie i księciu Karolowi. Choć byli małżeństwem wiele lat, to tak naprawdę już po roku małżeństwa pojawiły się pierwsze problemy w ich związku. Dlatego też część Brytyjczyków stwierdziła, że nie był to dobry wybór, bo pierścionek przyniesie Williamowi pecha. 

„To pamiątka po mojej mamie. Zawsze będzie mi o niej przypominała. Dzięki niej mogę każdego dnia czuć jej bliskość i dzielić się swoim szczęściem”, uciął spekulacje książę. Jak widać, pierścionek zaręczynowy w żaden sposób nie wpłynął na relacje między małżonkami...  

Księżna Kate i książę William zaręczyny
Fot. Getty Images

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.