Zara Tindall, Mike tindall, Wyścigi konne Cheltenham 2020, 13.03.2020 rok
Fot. DAVID HARTLEY/REX
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Miłość na przekór królowej. Oto romantyczna historia Zary i Mike'a Tindall

Poznał ich ze sobą... książę Harry

Damian Brillowski 6 czerwca 2022 15:13
Zara Tindall, Mike tindall, Wyścigi konne Cheltenham 2020, 13.03.2020 rok
Fot. DAVID HARTLEY/REX

Zarę Phillips i Mike'a Tindalla połączyła pasja do sportu i... pomocna dłoń księcia Harry'ego. I chociaż przez wiele lat nie doczekali się akceptacji królowej Elżbiety II, to nie zniechęcili się. Zamiast tego udowodnili, że ich uczucie jest prawdziwe i zwyciężyło. Córkę księżniczki Anny media okrzyknęły buntowniczką, jej ukochanego zaś brzydalem. Mimo to stworzyli kochającą się rodzinę. Małżonkowie wspólnie doczekali się trójki dzieci, jednak nie obyło się bez dramatów... Oto romantyczna historia miłości Zary i Mike'a Tindallów.

Historia poznania Zary Phillips i Mike’a Tindalla

Zara Phillips poznała swojego przyszłego męża Mike’a Tindalla w lokalnym pubie w Australii, zaraz po meczu rugby, jaki drużyna Anglii wygrała w rozgrywkach Pucharu Świata w 2003 roku. To właśnie książę Harry przedstawił Zarze rugbystę Mike’a Tindalla, który był jednym z zawodników ze zwycięskiej drużyny. Rugby zaczął uprawiać w wieku 18. lat. W wyniku zwycięstwa w Pucharze Świata został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu. Jego zamiłowanie do sportu zaimponowało Zarze, która sama od najmłodszych lat uprawia jeździectwo. I to z sukcesem, gdyż jest aktualną mistrzynią świata we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Miłość pary rozkwitała z dala od brytyjskiego dworu, dzięki czemu młodzi mogli w spokoju cieszyć się wspólnym szczęściem. 

Królowa Elżbieta II na początku podchodziła do związku najstarszej wnuczki ze zwykłym sportowcem z dezaprobatą, ale gdy zauważyła, że młodzi są ze sobą już 8. lat przekonała się, że wnuczka nie zrezygnuje z miłości do rugbysty. Do zaręczyn Zary i Mike’a doszło w grudniu 2010 roku. Jednak ze ślubem musieli się wstrzymać ze względu na planowany od dawna ślub księcia Williama z Kate Middleton, który ostatecznie odbył się 29 kwietnia 2011 roku. A że terminy ślubów nie mogły ze sobą kolidować, to ceremonia ślubna Zary i Mike’a została przełożone o kilka miesięcy. 

Czytaj także: Księżna Charlene znowu ma problemy ze zdrowiem! Co się stało?

Zara Tindall, Mike tindall, Wyścigi konne Cheltenham 2020, 13.03.2020 rok
Fot. DAVID HARTLEY/REX

Zara Tindall, Mike tindall, Wyścigi konne Cheltenham 2020, 13.03.2020 rok

Ślub Zary Phillips i Mike’a Tindalla 

W dniu ślubu Zary Phillips i Mike’a Tindalla nad katedrą w Edynburgu świeciło słońce, co już zwiastowało pomyślność dla tejże pary na przyszłości. Zakochani ślubowali sobie miłość 30 lipca 2011 roku w XVII-wiecznym kościele anglikańskim Canongate Kirk. Uroczystość była pozbawiona nadmiernego zainteresowania mediów, gdyż najstarsza wnuczka królowej Elżbiety II od najmłodszych lat była wychowana z dala od królewskich protokołów. W przeciwieństwie do ślubu księcia Williama i księżnej Kate, który odbył się kilka miesięcy wcześniej, ślubna ceremonia Zary i Marka była nad wyraz skromna. 

Jako pierwsi do kościoła przybyli pan młody Mike Tindall wraz ze swoim świadkiem Iainem Baldshawem. Przyszły mąż Zary Phillips był zaskoczony i zdumiony z przybycia na uroczystość pokaźnej liczby fotografów i tłumu obserwatorów. Pomimo że ceremonia miała charakter prywatny, przybyło na nią 6 tys. osób. Większość wcale nie była zaproszona przez parę młodą. Co ciekawe, niektórzy z nich, wyczekiwali pod kościołem od 6 rano, aby tylko złożyć najlepsze życzenia nowożeńcom. Według naocznych świadków pan młody przed ceremonią miał swobodny nastrój i nie odczuwał żadnego stresu. 

Z kolei Zara Phillips, jak na buntowniczkę przystało, pojawiła się na własnym ślubie spóźniona o 5 minut. Z limuzyny wysiadła zaraz po swoim ojcu kapitanie Marku Phillipsie. Panna młoda miała założone kremową suknię z trenem zaprojektowaną przez Stewarta Parvina, który jest ulubionym projektantem mody królowej Elżbiety II. Zgodnie z tradycją, na głowie kobiety widniała tiara Meander, którą pożyczyła od swojej matki księżnej Anny.

W uroczystości wzięli udział wszyscy członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Na ślubie Zary i Marka pojawili się królowa Elżbieta II, książę Karol i Camilla Parker Bowles, książę William i księżna Kate, książę Andrzej, książę Edward z żoną Sophie oraz brat Zary Peter Phillips z żoną Autumn. Pojawił się też książę Harry, czyli tzw. swatka, dzięki któremu 8 lat temu wszystko się zaczęło. Gdy uroczystość zmierzała ku końcowi, państwo młodzi zapozowali fotografom a następnie przy aplauzie zebranych gości pocałowali się. Przyjęcie weselne odbyło się w pobliskim pałacu Holyroodhouse. 

Czytaj także: Kto przed kim dyga w brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Zara Tindall, Mike tindall, ślub, 30.07.2011 rok
Fot. Dylan Martinez/PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Zara Tindall, Mike Tindall, ślub, 30.07.2011 rok

Zara Tindall, Mike tindall, ślub, 30.07.2011 rok
Fot. Andrew Parsons/i-Images / Polaris/East News

Zara Tindall, Mike Tindall, ślub, 30.07.2011 rok

Zara i Mike Tindall doczekali się trójki dzieci 

8 lipca 2013 roku Pałac Buckingham w specjalnym oświadczeniu poinformował o pierwszej ciąży Zary Tindall. Pół roku później, dokładnie 17 stycznia 2014 roku w Gloucester Royal Hospital przyszła na świat córka państwa Tindall, która automatycznie zajęła 16. miejsce w linii do brytyjskiego tronu. Dziewczynce nadano  imiona Mia Grace. Chrzest odbył się 30 listopada w obrządku anglikańskim w kościele Świętego Mikołaja w Cherington podczas prywatnej ceremonii. Tego, kto został wybrany na rodziców chrzestnych nie ujawniono publicznie. 

Dwa lata później rzecznik rodziny królewskiej ogłosił, że Zara i Mike Tindall spodziewają się drugiego dziecka. Niestety ciąża zakończyła się poronieniem, o czym poinformowano media i poddanych w Wigilię 2016 roku.  

Na początku 2018 roku ogłoszono kolejną ciążę Zary. Szczęśliwe rozwiązanie nastąpiło 19 czerwca w Gloucester Royal Hospital. Na świat przyszła druga córka pary, która otrzymała imiona Lena Elżbieta. Dziewczyna zajęła 19. miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu. Chrzest, podobnie jak u starszej pociechy odbył w wierze anglikańskiej w kościele Świętego Mikołaja w Cherington, dnia 17 marca 2019 roku. Ojcem chrzestnym został książę Sussex. 

Jak się okazuje, czwarta ciąża najstarszej wnuczki Elżbiety II także zakończyła się poronieniem, o czym Zara Tindall opowiedziała w programie BBC Breakfast. 9 grudnia 2020 roku Mike Tindall obwieścił światu, że po raz kolejny zostanie ojcem. Zrobił to w trakcie podcastu The Good The Bad and The Rugby. 21 marca 2021 roku Zara urodziła syna, któremu nadano imiona Lucas Philip. Chłopiec jest dziesiątym prawnukiem królowej, który zajął 22. miejsce w linii sukcesji. 

Obecnie rodzina Tindallów liczy pięciu członków. Zara i Mike są niezwykle szczęśliwi i dumni, że udało im się stworzyć kochający dom. Na co dzień rodzina mieszka w Gatcombe Park. Wielce prawdopodobne, że w przyszłości familia znowu się powiększy.  

Czytaj także: Przyjaciel Meghan Markle zdradził, jacy są Archie i Lilibet. Córka Sussexów właśnie skończyła rok

Mike Tindall z córką Mia Grace na zawodach konnych, 04.08.2017 rok
Fot. David Hartley/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Mike Tindall z córką Mią Grace na zawodach konnych, 04.08.2017 rok

Zara Tindall, Lena Elizabeth Tindall, 02.08.2019 rok
Fot. Rex Features/East News

Zara Tindall z córką Leną Elizabeth, 02.08.2019 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.