Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE
Z życia gwiazd

Monika Richardson rozpoczyna nowe życie. Zrezygnowała z nazwiska byłego męża

„Zrezygnowałam definitywnie z nazwiska Zamachowska”

Marta Nawacka 23 listopada 2021 09:07
Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE

Gdy po 10 latach wspólnego życia związek Moniki Richardson i Zbigniewa Zamachowskiego się rozpadł, fani nie kryli zaskoczenia. Dziś byli małżonkowie na nowo próbują układać swoje życie. Dziennikarka związała się z biznesmenem, Konradem Wojtkowskim, wróciła do poprzedniego nazwiska i zapowiada, że zaczyna nowe życie.

Monika Richardson – zrezygnowała z nazwiska po byłym mężu

Dziennikarka przez 10 lat była związana ze Zbigniewem Zamachowskim, z którym w 2014 roku wzięła ślub. Na początku tego roku poruszenie w mediach wywołała informacja o rozstaniu pary i rzekomym romansie aktora z koleżanką po fachu. Po rozwodzie Monika Richardson postanowiła wrócić do swojego poprzedniego nazwiska i przestać używać tego, które przyjęła po ostatnim mężu. Kobieta wyznała, że zamierza zacząć nowe życie, teraz już u boku partnera, Konrada Wojtkowskiego.

„Zrezygnowałam definitywnie z nazwiska Zamachowska. W papierach mam już Richardson. Ale zmiana ta wcale nie była taka prosta. – Musiałam udać do urzędu i na piśmie wyjaśnić, dlaczego chcę zmienić nazwisko”, tłumaczyła dziennikarka w rozmowie z Faktem. „Napisałam więc, że to nazwisko mojego męża, które teraz już niestety nie kojarzy mi się najlepiej i chcę rozpocząć nowe życie. A nazwisko Richardson kojarzy mi się bardzo dobrze. Pod tym nazwiskiem prowadziłam program „Europa da się lubić”, który przyniósł mi wielką popularność”, dodała Monika Richardson.

Była żona Zbigniewa Zamachowskiego przez tydzień musiała żyć w niepewności oczekując na decyzję. „Na odpowiedź czekałam tydzień. Muszę przyznać, że nawet się trochę stresowałam, czy moja prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona. Ale udało się. Jestem bardzo wdzięczna urzędnikowi USC. Już zdążyłam wymienić dowód i prawo jazdy. W dokumentach znów nazywam się Monika Richardson”, podsumowała w rozmowie z Faktem.

Czytaj też: Partner Moniki Richardson odnalazł brata po 45 latach rozłąki! Pojawili się razem w telewizji

Monika Zamachowska, VIVA! 10/2014
Fot. Robert Wolański

Monika Richardson w sesji dla magazynu VIVA!, 2014 rok

Monika Richardson zaczyna nowe życie

Monika Richardson przed pierwszym ślubem nazywała się Pietkiewicz. Nazwisko, do którego teraz wróciła, należy do jej pierwszego męża, Willa Richardsona. Para była małżeństwem od 1995 do 2000 roku. Po rozstaniu dziennikarki ze Zbigniewem Zamachowskim Will wspierał byłą żonę i od razu zapowiedział, że nie widzi problemu, by wróciła do jego nazwiska. „Nie mam nic przeciwko by Monika była znowu panią Richardson. To nazwisko dało jej szczęście. Oczywiście jeśli tylko będzie tego chciała”, wyznał w Fakcie.

Powrót do starego nazwiska to nie jedyna zmiana w życiu Moniki Richardson. Zgodnie z deklaracją złożoną w Urzędzie Stanu Cywilnego, dziennikarka faktycznie zaczyna nowe życie. Parę tygodni temu otworzyła szkołę językową na warszawskiej Ochocie. „Ruszyliśmy! „La Manche” to więcej niż szkoła językowa. Zapraszam”, pisała wówczas na swoim Instagramie. Prywatnie układa sobie życie z biznesmenem, Konradem Wojtkowskim.  

Zobacz także: Monika Richardson o relacjach ze Zbigniewem Zamachowskim: „Myślę, że nie umie spojrzeć mi w oczy”

Monika Zamachowska, Viva! 2014
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Monika Richardson w sesji dla magazynu VIVA!, 2014 rok

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.