Kosmiczne loty z miliarderem Richardem Bransonem
Fot. East News
ŚWIAT LUKSUSU

Loty w kosmos z miliarderem Richardem Bransonem coraz bliżej! Wiemy, jakie gwiazdy zapisały się już na listę pasażerów

Marcin Brzeziński 4 sierpnia 2016 12:55
Kosmiczne loty z miliarderem Richardem Bransonem
Fot. East News

Powiększa się lista gwiazd, które zapisały się na suborbitalny lot na pokładzie statku kosmicznego firmy Virgin Galactic. Jej właściciel, ekscentryczny miliarder sir Richard Branson wciąż informuje na Twitterze o nowych sławach, które zdecydowały się by wzbić się ponad 100 kilometrów nad powierzchnię Ziemi. Swój udział w tej kosmicznej przygodzie potwierdzili już podobno m.in. Leonardo DiCaprio, Ashton Kutcher, Katy Perry, Justin Bieber, Tom Hanks, Brad Pitt i Angelina Jolie.

 

Polecamy też: Następca Titanica?! Zapraszamy na pokład najbardziej luksusowego statku wycieczkowego świata!

 

Nieważkość za ćwierć miliona

Firma Virgin Galactic, której właścicielem jest należąca do Bransona Virgin Group planuje uruchomić komercyjne loty na orbitę Ziemi w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Aby zostać astronautą, należy zapłacić 250 tysięcy dolarów i… uzbroić się w cierpliwość. Lista chętnych liczy bowiem kilkaset nazwisk, a zaprojektowane przez naukowców i techników Bransona statki typu SpaceShipTwo mogą zmieścić na pokładzie tylko sześciu pasażerów. Czego można się spodziewać za te ćwierć miliona dolarów? Za tę kwotę można przekroczyć tzw. linię Karmana czyli granicę oddzielającą atmosferę ziemską od przestrzeni kosmicznej i… przez kilka minut doświadczać stanu nieważkości, który do tej pory mogli poznać nieliczni zawodowi astronauci.

 

Kosmiczne loty z miliarderem Richardem Bransonem
Fot. East News

Richard Branson prezentuje model statku kosmicznego firmy Virgin Galactic.

 

Polecamy też: Ekskluzywne spa Chanel w paryskim hotelu Ritz już działa! Zaglądamy do jego wnętrza

 

Kosmos czeka na gwiazdy

Przez pewien czas wydawało się, że plany Bransona pozostaną tylko planami. Prace bardzo opóźniła katastrofa SpaceShipTwo w październiku 2014 roku, podczas której zginął drugi pilot, a pierwszy oficer został ciężko ranny. Ale na początku tego roku w ośrodku w Mojave w Kalifornii zaprezentowano nowy, ulepszony model SpaceShipTwo. Jego ojcem chrzestnym został profesor Stephen Hawking, twórca „Krótkiej teorii czasu”. Genialny naukowiec zadeklarował: „Byłbym bardzo dumny, gdybym mógł zostać pasażerem tego wspaniałego statku”. Ostatnia zaś sprawy naprawdę nabrały przyśpieszenia. 1 sierpnia amerykańska agencja The U.S. Federal Aviation Administration’s Office of Commercial Space Transportation udzieliła firmie Bransonowi licencji na użytkowanie nowego okrętu powietrznego. Czyżby więc Angelina Jolie i Brad Pitt powinni powoli zacząć pakować walizki?

 

CLAUDIA SCHIFFER, RICHARD BRANSON
Fot. East News

Richarda Bransona z modelką Claudią Schiffer.

 

Polecamy też: Co oferują najbardziej luksusowe poczekalnie na lotniskach dla pasażerów business i first class?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.