Dagmara Krakowska, Milena „Galerianki”, Warszawa, uroczysta premiera filmu, 22.09.2009 rok
Fot. Piotr WYGODA/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Po roli w „Galeriankach” zniknęła. Jak dziś wygląda filmowa Milena?

Dagmara Krasowska zmieniła się nie do poznania

Marcjanna Maryszewska 12 czerwca 2022 12:03
Dagmara Krakowska, Milena „Galerianki”, Warszawa, uroczysta premiera filmu, 22.09.2009 rok
Fot. Piotr WYGODA/East News

Od premiery kontrowersyjnego filmu minęło w tym roku już 13 lat. Kilka miesięcy temu odtwórczynie głównych ról „Galerianek” spotkały się razem w „Dzień dobry TVN”, aby powspominać produkcję. Dominika Gwit i Anna Karczmarczyk zagrzały sobie miejsca w show-biznesie na dłużej - obie nie narzekają na propozycje zawodowe i do tej pory pojawiają się na ekranie. A co słychać u filmowej Mileny? 

„Galerianki”: jak potoczyły się losy aktorek?

Szokujący film o nastolatkach był prawdziwym hitem nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Obsypana licznymi nagrodami produkcja była wówczas na ustach tysięcy ludzi i wzbudzała ogromne kontrowersje. Bowiem ukazano w niej realia życia dziewczyn, które w zamian za drogie przedmioty oddawały się starszym od siebie mężczyznom.

Tytułowymi „Galeriankami” były cztery dziewczyny. Życie odtwórczyń ról potoczyło się różnie, los niekoniecznie okazał się łaskawy dla każdej z nich... Magda Ciurzyńska, która zagrała Julię, zniknęła z show-biznesu. Wyznała, że w wieku nastoletnim zachorowała na depresję, a dziś odcina się od mediów. 

Fot. Dzień dobry TVN, Źródło: Plejada.pl

Zaś dla Anny Karczmarczyk wcielającej się w Alę był to przełom w jej karierze - za swoją kreację otrzymała m.in nagrodę dla Najlepszego Debiutu Aktorskiego na 28. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" 2009. Dominika Gwit grająca Kaję również kontynuowała karierę aktorską, a „Galerianki” były jednym z pierwszych pełnometrażowych filmów z jej udziałem. Aktorki rozwinęły swoje skrzydła i obie panie możemy regularnie oglądać na dużych ekranach.

Czytaj także: Aby utrzymać dom i 6-osobową rodzinę otworzył warzywniak! Tak dziś żyje Marcin Rogacewicz

Fot. Radosław Nawrocki / Forum
Dominika Gwit, Anna Karczmarczyk, 07.10.2016

Milena z „Galerianek” - jak potoczyły się losy aktorki?

Czarne włosy i wyrazista osobowość - Milena w filmie prezentowała się naprawdę charakterystycznie. Dagmarze Krasowskiej, która tak świetnie wcieliła się w rolę, wróżono wówczas ogromny sukces. Wprawdzie mogliśmy oglądać ją na ekranie jeszcze kilka razy - ostatnie produkcje z jej udziałem pochodzą z 2015 roku, i są to „Służby specjalne” oraz „Baby Bump”. Jednak z czasem słuch o aktorce zaginął, a ona sama wycofała się z branży.

Dagmara wyznała, czym zajmuje się obecnie: „Film zawsze był dla mnie odskocznią. Pracuję jako team leader w instytucji finansowej, zarządzam międzynarodowym, kilkunastoosobowym zespołem”.

Choć zniknęła ze świata show-biznesu, to nadal można śledzić ją w sieci. Była aktorka przeszła przez lata ogromną metamorfozę i dziś ciężko dostrzec w niej Milenę z „Galerianek”. Zobaczcie, jak się zmieniła!  

Sprawdź również: Anna Karczmarczyk po raz pierwszy została mamą! Chłopiec czy dziewczynka?

Fot. Radosław Nawrocki / Forum
Magda Ciurzyńska, Anna Kaczmarczyk, Dagmara Krasowska, Dominika Gwit, 17.09.2009

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.