KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Michelle Obama o rasizmie w rodzinie królewskiej: „Nie byłam szczególnie zaskoczona”

Była Pierwsza Dama USA skomentowała głośny wywiad Meghan i Harry'ego

Olga Figaszewska 18 marca 2021 06:48

Meghan i Harry otworzyli się na temat życia w brytyjskiej rodzinie królewskiej w wymownym wywiadzie u Oprah Winfrey. Padło wiele poruszających i szokujących wyznań. Ukochana księcia Harry’ego zwierzyła się, że nigdy nie otrzymała od Windsorów wsparcia, pomocy, zarzuciła również Windsorom obojętność i rasizm. Wywiad Sussexów skomentowała teraz Michelle Obama. Była Pierwsza Dama Ameryki odniosła się do słów Meghan.

Meghan Markle o rasizmie

Podczas głośnego wywiadu Meghan i Harry’ego nie padło imię osoby, którą para oskarżyła o rasizm. Podczas jednej z rozmów, członek rodziny królewskiej miał mieć wiele "obaw", co do koloru skóry Archiego. Książę Harry uczestniczył w kilku spotkaniach, na których podejmowano tę kwestię. Dla wnuka Elżbiety II była krępująca i nieprzyjemna sytuacja. 

Było kilka obaw i dyskusji na temat, jak ciemna może być skóra Archiego, kiedy już pojawi się na świecie. To było dla nich bardzo niewygodne”, mówiła Meghan Markle w rozmowie z Oprah Winfrey.

Po emisji wywiadu Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym zaznaczono: „Poruszone kwestie, zwłaszcza te dotyczące rasizmu, są niepokojące. Cała rodzina jest zasmucona dowiedziawszy się, jak trudne były ostatnie lata dla Harry'ego i Meghan. Chociaż niektóre wspomnienia mogą się różnić, są traktowane bardzo poważnie i będą omawiane przez rodzinę w prywatnym gronie”. Fani spekulują, że osobą, której tożsamość nie została ujawniona, może być książę Karol albo jego małżonka, księżna Camilla. Wiadomo, że zarzuty nie dotyczą królowej Elżbiety II a także księcia Filipa.

EN_01466643_0018, Meghan Markle, książę Harry
Fot. CBS/Ferrari Press/East News

Michelle Obama o rasizmie. Była Pierwsza Dama USA wspiera Meghan

Głośny wywiad skomentowała Michelle Obama, odnosząc się do wyznania Meghan o rasizmie. Była Pierwsza Dama USA stanęła po stronie ukochanej księcia i wyraziła swoje wsparcie

„W świecie ludzi kolorowych problem rasizmu nie jest niczym nowym, więc nie byłam szczególnie zaskoczona, gdy usłyszałam o odczuciach Meghan. Czuła się jak we własnej rodzinie - a jej własna rodzina myślała o niej inaczej”, mówiła w komentarzu dla Access Hollywood.

Michelle Obama ma nadzieję, że wkrótce uda im się dojść do porozumienia, wybaczyć wszystkie krzywdy i zawalczyć o rodzinne relacje.

 Michelle Obama, 2012 rok
Fot. Earl Gibson III/Getty Images

„Myśląc o tym, przez co przeszli Harry i Meghan, zastanawiam się nad tym, jakie znaczenie ma w dzisiejszych czasach rodzina. Modlę się o przebaczenie, miłość i determinację, która pomoże im w przyszłości rozwiązać ten konflikt. Bo nie ma nic ważniejszego niż rodzina”, dodała.

Michelle Obama w wielu wywiadach podkreślała, że należy walczyć z problemem rasizmu, a jego wykorzenienie należy do wspólnej odpowiedzialności. Sama opowiadała o własnych doświadczeniach dyskryminacji na tle rasowym. „Niezależnie od tego, jak dobre mamy intencje, wszyscy musimy włączyć się w tę niewygodną pracę, jaką jest wykorzenianie rasizmu. Zacznijmy od samokontroli i słuchania tych, których życie różni się od naszego”, pisała w mediach społecznościowych. 

Michelle i Barack Obamowie podczas spotkania z królową Elżbieta II, 2016 rok:

Michelle Obama, Barack Obama, królowa Elżbieta II, 2016 rok
Fot. John Stillwell - WPA Pool/Getty Images

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.