Michał Tracz ślub gejowski z partnerem
Fot. materiał promocyjny TVN
O TYM JEST GŁOŚNO

Michał Tracz z Faktów TVN wziął ślub z partnerem. „Sądownie zmienili swoje nazwiska”

Rodzice dziennikarza i znani goście byli bardzo wzruszeni

Rafał Kowalski 18 maja 2022 19:37
Michał Tracz ślub gejowski z partnerem
Fot. materiał promocyjny TVN

Michał Tracz i jego partner są już po ślubie! Radosną informację o nowym etapie w życiu dziennikarza Faktów TVN przekazali jako pierwsi portal WP Teleshow oraz jego znajomi, którzy bawili się na weselu. Choć reporter nie podzielił się w mediach społecznościowych relacją z uroczystości, na Instagramie nie zabrakło pamiątek, które opublikowali jego przyjaciele. 

Ślub Michała Tracz i jego męża – relacja Damiana Maliszewskiego i Mariusza Szczygła

Trzynastego maja miał miejsce najpiękniejszy dzień w życiu dziennikarza Michała Tracza. Znany z TVN i TVN24 reporter wziął ślub z partnerem. Oczywiście i niestety nie w Polsce. „Panowie w piątek wzięli ślub w Austrii (bo dla Polski PiSowskiej i wyznaniowej są tęczową zarazą), w sobotę zorganizowali przyjęcie weselne dla rodziny, znajomych i przyjaciół w Warszawie”, relacjonował na Instagramie Damian Maliszewski. Dziennikarz dodał, że podczas przyjęcia można było poczuć się jak podczas ślubu. „Na sali weselnej wyemitowali film… W Polsce nie mogli zaprosić gości do Urzędu Stanu Cywilnego, bo dla polskich urzędów są nielegalni, przezroczyści, obcy. Musieli więc zapłacić Austrii. Zapłacili za uroczystość, za bilety lotnicze, za nocleg i za wesołe miasteczko, do którego po ślubie, w ślubnych garniturach się wybrali”, czytamy.

Podobno podczas wyjątkowego dnia dla zakochanych nie zabrakło też wzruszeń wśród ich najbliższych. „Tata jednego z panów młodych (pan jak podejrzewam między 60 a 70 lat) poruszony był faktem, że jego syn bierze ślub z mężczyzną swojego życia. Obie mamy także płakały”, napisał Damian Maliszewski.

CZYTAJ TEŻ: Mika Urbaniak planuje ślub z ukochanym? „Myślałam o tym, by zrobić…”

Z kolei reportażysta Mariusz Szczygieł wystąpił podczas wesela w ważnej roli. Przed setką gości powitał młodą parę i powiedział kilka ciepłych słów. „Spytałem retorycznie, czy jesteśmy w bajce, czy w normalności. Odpowiedź jest dla mnie jasna: ani w tym, ani w tym. Związek obu chłopaków jest przez nasze państwo nieakceptowalny. Ale przechytrzyli Rzeczpospolitą Polską przynajmniej symbolicznie. Otóż sądownie zmienili swoje nazwiska (na poziomie aktu urodzenia!), dodając sobie na zawsze nazwisko partnera”, zdradził przy okazji.

Michał Tracz Fakty
Fot. materiał promocyjny TVN

Wesele Michała Tracza
Fot. Instagram Katarzyny Kolendy Zaleskiej

Wesele Michała Tracza
Fot. Instagram Radomira Wita

Zdjęcia z wesela Michała Tracza z TVN

Jak dowiadujemy się z mediów społecznościowych wśród gości na polskim weselu pojawili się między innymi: Piotr Jacoń, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Arleta Zalewska czy Radomir Wit. Pan Młody ani jego mąż nie podzielili się dotąd wspomnieniami z przyjęcia, ale wielu przyjaciół zrobiło to za nich.

„Może ten wczorajszy pierwszy taniec, to „gorzko, gorzko”, wykrzyczane przez ponad 100 gości, są zapowiedzią normalności?”, zastanawiał się głośno Damian Maliszewski w swoim wpisie. „Panowie wyszarpali Polsce z gardła tę normalność. Wyrwali ją siłą. Wyglądali pięknie i godnie”, dodał na Instagramie.

Życzymy dużo miłości! 

Czytaj takżeNa przekór wszystkim! Oto historia miłości Agnieszki i Grzegorza Hyży 

Michał Tracz TVN24
Fot. materiał promocyjny TVN

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.