Michał Szpak ma krótkie włosy?
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Michał Szpak wyraził sprzeciw wobec wojny w Ukrainie. Odważną stylizacją uderzył w Putina

W specjalnie przygotowanej masce chodził po całej Warszawie

Redakcja VIVA! 7 marca 2022 11:55
Michał Szpak ma krótkie włosy?
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Coraz więcej polskich gwiazd wyraziło głośny sprzeciw wobec tego, że wojska Władimira Putina zaatakowały Ukrainę. Od 24 lutego wielu z nas wsparło wszelkiego rodzaju zbiórki oraz przyjęło do swoich domów imigrantów zza wschodniej granicy. Swój sprzeciw wobec aktu terroru, jaki rozgrywa się kilkaset kilometrów od stolicy Polski, wyraził też Michał Szpak.

Michał Szpak o wojnie w Ukrainie - wpis

Trzy dni temu na Instagramie Michała Szpaka pojawił się wpis,  w którym gwiazdor podzielił się z fanami trudnymi emocjami, przez które wszyscy przechodzimy. „Odkąd pamiętam mówili „każde pokolenie musi przeżyć wojnę”. Każda, o której mówiono, była tak daleko od nas i nigdy nie powodowała wewnętrznego paraliżu. Przyszła chwila kiedy każdy poranek powoduje jeżący się włos na ciele”, napisał gwiazdor.

„Przykro mi że w tak rozwiniętej cywilizacji jaką jesteśmy jest miejsce na takie czyny. Jest mi przykro jako człowiekowi w obliczu tragedii jaka spotkała naszych sąsiadów”, podkreślił dalej i podziękował każdemu, kto w jakiś sposób pomógł obywatelom Ukrainy. „I duma mnie rozpiera kiedy widzę z jakim poświeceniem pomagamy tym którzy musieli uciekać”, napisał Michał Szpak na Instagramie.

CZYTAJ TEŻ: Anna Kalczyńska nie mogła powstrzymać na wizji łez. Dziennikarkę rozczulił los 11-latka z Ukrainy

Michał Szpak w masce – osobisty protest artysty

Z kolei wczoraj piosenkarz pokazał kilka dowodów na to, że sprzeciwia się rządom Władimira Putina na swój kreatywny sposób. Michał Szpak chodził po Warszawie w masce z napisem „FCK PTN”, co – jak łatwo rozszyfrować – jest skrótem od anglojęzycznego niecenzuralnego hasła związanego z niechęcią do przywódcy Rosji.

Czytaj także: Natalia Oreiro cztery miesiące temu cieszyła się z rosyjskiego obywatelstwa. Dziś apeluje do Putina

Michał Szpak, maska z Putinem
Fot. Instastories Michała Szpaka

W tej samej masce ulubieniec publiczności wystąpił wieczorem w jednym z klubów, gdzie odbywał się koncert charytatywny dla Ukrainy. Ze zdjęć zamieszczonych w sieci wynika, że Michał Szpak miał też przypiętą do tyłu spodni karykaturę Władimira Putina.

Fani artysty od razu poparli pomysł na jego osobisty protest. „Michał, Twoja Odwaga jest zdumiewająca, jak zwykle dodaje Powera”; „Jeden krótki hashtag a wyraża tak wiele emocji które w nas buzują”; „Zawsze podziwiam Ciebie za odwagę❤.Przecierasz szlaki wśród niezdecydowanych”, „Twoja kreatywność nie ma już żadnych granic. Do apelu oczywiście się przyłączam”, to tylko niektóre wpisy, które znaleźliśmy w sieci.

Także popieracie to, co zrobił Michał Szpak? 

Michał Szpak, maska z Putinem
Fot. Instastories Michała Szpaka

Michał Szpak, maska z Putinem
Fot. Instastories Michała Szpaka

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…