Michał Szpak, VIVA! 13/2017
Fot. Zuza Krajewska
O TYM JEST GŁOŚNO

Michał Szpak wydał oświadczenie: „Tak, jestem queer”. Wokalista wyjaśnił, co to znaczy 

Odniósł się też do rzekomego coming outu

Rafał Kowalski 18 czerwca 2022 07:57
Michał Szpak, VIVA! 13/2017
Fot. Zuza Krajewska

Michał Szpak od wielu lat wzbudza wielkie emocje. Jego wizerunek, wypowiedzi i subtelne manifesty nie przechodzą niezauważone. Wokalista znajduje w tym wszystkim świetny balans i przede wszystkim cały czas czaruje muzyką. Mimo wszystko po swoim ostatnim poście na temat seksualności musiał napisać drugi, w którym wytłumaczył, co tak naprawdę chciał przekazać.

Czy Michał Szpak dokonał coming outu? Artysta zaznaczył, że to nieprawda

Dwa dni temu na profilu Michała Szpaka pojawił się wpis, po którym kilka z portali oznajmiło czytelnikom, że artysta dokonał coming outu. Słowa ulubieńca publiczności nie były jednak wprost ułożonym przekazem dotyczącym jego seksualności.

Michał Szpak InstaStories
Fot. Michał Szpak Instagram/@michal_szpakofficial

W osobnym wpisie piosenkarz wyjaśnił, że chciał za pomocą ody po prostu napisać o miłości. „Jest to oda, która została wystosowana przez organizatora wydarzenia, w którym biorę udział jako juror. Życie miasta nie jest mi obojętne i każda forma wsparcia jest ważna. Miesiąc wolności”, tłumaczył portalowi Pudelek. Dodał też, że gdyby chciał dokonać tak zwanego wyjścia z szafy, to znalazłby na to bardziej spektakularny sposób.

Dodajmy, że każdy coming out powinien odbywać się na zasadach, które pasują jego nadawcy. Bez jego zgody nie należy też samodzielnie dokonywać coming outu przed innymi.

CZYTAJ: Michał Szpak: „Ten świat, w którym żyjemy, to za mało. Za dużo w nim nakazów, restrykcji, przemocy”

Nowa fryzura Michała Szpaka
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Najnowszy wpis Michała Szpaka o miłości i byciu queer. Definicja 

Z kolei w nowym poście na Instagramie, które w przybiera formę oświadczenia, Michał Szpak jeszcze szerzej wyjaśnia, co ma na myśli, zastanawiając się głośno, czym jest miłość… „TAK. JESTEM QUEER. Zakochuje się w człowieku, nie w ciele. Kocham ludzkie serca i dusze. Od zawsze jestem reprezentantem wszystkich wolnych ludzi, którzy mają odwagę do życia w zgodzie ze swoimi uczuciami”, napisał wokalista. „Czym jest QUEER? QUEER to po prostu świetlisty świr 💖. Czuje się świrem i nie wyobrażam sobie być kimkolwiek innym. Dziękuje Pudelkowi za próbę mojego coming outu 🐩lol Gdy to zrobię - zrobię to tak, że wam kapcie spadną 💃🏼”, dodał dalej.

OBEJRZYJ TAKŻE: Daniel Qczaj znów jest zakochany! Jego nowy partner opublikował zdjęcie z Seszeli. To znany tancerz!

Zachęcamy też do posłuchania piosenki 24na7, którą aktualnie promuje Michał Szpak. Być może jej tekst rzuci kolejne światło na ostatnie wpisy piosenkarza. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…