Michał Szpak, VIVA! 14/2023
Fot. Zuza Krajewska
O tym się mówi

Michał Szpak jakiś czas temu dokonał coming outu. Teraz doceniono go za walkę z homofobią

Jaką nagrodę otrzymał artysta?

Marta Nawacka 23 października 2023 07:53
Michał Szpak, VIVA! 14/2023
Fot. Zuza Krajewska

Śmiało można powiedzieć, że jest kolorowym ptakiem polskiej sceny muzycznej. Michał Szpak słynie nie tylko z wielkiego talentu, ale także oryginalnego stylu, a podczas występów niejednokrotnie pojawiał się w wyrazistym makijażu czy sukniach. Jakiś czas temu zdecydował się na coming out w kwestii swojej orientacji seksualnej. Teraz został doceniony za szerzenie tolerancji w społeczności LGBT.

Michał Szpak szczerze o swojej orientacji

Od samego początku swojej obecności na polskiej scenie muzycznej Michał Szpak słynie z oryginalnego wizerunku. Kolorowy ptak często pojawia się w wyrazistym makijaży, sukniach oraz innych odważnych kreacjach. Z tego powodu wielu fanów zastanawiało się nad orientacją seksualną artysty. W ubiegłym roku zdecydował się on zabrać głos w tej sprawie i rozwiać wątpliwości.

„Seksualność to sfera, którą odkrywa się całe życie. Gdybym miał jednoznacznie siebie określić, jestem panseksualny. Uważam, że każdy, niezależnie od płci kulturowej, tożsamości płciowej i orientacji seksualnej, zasługuje na miłość. Jestem queerowy, nie identyfikuję się z żadną płcią. Tam naprawdę żyję tu i teraz. Żyję chwilą”, wyznał w wywiadzie dla Twojego Stylu.

Czytaj też: Natalia Kukulska pokazała twarz najmłodszej córki. Podzieliła się rodzinnym kadrem

Michał Szpak doceniony za wspieranie społeczności LGBT

Wsparcie artysty społeczności LGBT nie kończyło się jednak tylko na tej deklaracji, a sam Michał Szpak został wyróżniony statuetką Ambasadora Społecznego Zaangażowania za wsparcie dla Kampanii Przeciwko Homofobii.

„Ambasador Społecznego Zaangażowania. Jakiś czas temu wraz z marką (…) wsparliśmy @kph_official, aby wspólnymi siłami wybrać organizacje niosące pomoc psychologiczną społeczności LGBTQ+++ Pozostaje mi tylko być dumnym, że mogłem odebrać te nagrodę i dołożyć kolejną cegiełkę do poszerzania tolerancji w Polsce. Kocham. Dziękuję @kph_official za nominacje i @omenaamensah za wsparcie”, zdradził Michał Szpak.  

Zobacz także: Maryla Rodowicz chciała, by jej syn związał się z piękną koleżanką. Po latach zaprzeczyła

Michał Szpak InsaStories
Fot. Michał Szpak Insagram/@michal_szpakofficial

Michał Szpak, VIVA! 14/2023
Fot. Zuza Krajewska

Michał Szpak w sesji dla magazynu VIVA!, 2023 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.