Michał Olszański, Antoni Olszański, Viva! 2/2019
Fot. Olga Majrowska
O TYM JEST GŁOŚNO

Michał Olszański został zwolniony z programu Pytanie na śniadanie!

Jaki był powód decyzji TVP?

Weronika Kostyra 24 lipca 2019 09:58
Michał Olszański, Antoni Olszański, Viva! 2/2019
Fot. Olga Majrowska

Michał Olszański prowadził program Pytanie na śniadanie od jego powstania, czyli od 2002 roku i był jego najstarszym stażem prowadzącym. Niestety jego przygoda z telewizją śniadaniową właśnie się zakończyła. Lubiany przez widzów dziennikarz został zwolniony. W trybie natychmiastowym. Jaki był powód takiej decyzji TVP?

Michał Olszański nie poprowadzi już „Pytania na śniadanie”

Dziennikarz przyznał, że nagłe zwolnienie zaskoczyło go. Po wielu latach spędzonych w programie zupełnie się go nie spodziewał. Jak zdradził w rozmowie z Faktem, zwolnienie z pracy przebiegło w niezbyt miłej atmosferze. „Pożegnanie ze mną nastąpiło w bezceremonialny sposób. W ciągu pięciu minut usłyszałem od pani dyrektor, że program będzie ewoluował i szukał nowej formuły, w której nie ma dla mnie miejsca. Cóż, muszę przełknąć tę gorzką pigułkę”, powiedział w rozmowie z Faktem.

Mimo że TVP także w oficjalnym oświadczeniu podało, że powodem decyzji jest wiek dziennikarza, Michał Olszański ma na ten temat inne zdanie. Kilka miesięcy temu dziennikarz przeprowadzał na antenie rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim. Po emisji wywiadu Olszański wyraził swoją opinię, że polityk nie był idealnym gościem telewizji śniadaniowej. „Pytanie na śniadanie to audycja poranna, lifestylowa - tłumaczył wtedy. Znając cechy prezesa Kaczyńskiego, wydawało mi się, że pomysł jego PR-owców na to, by w ten sposób ocieplić jego wizerunek, nie jest do końca trafiony. Uważam, że ta rozmowa dla niego samego nie miała specjalnie sensu”, powiedział w rozmowie z Natemat.

Niestety wypowiedź ściągnęła na niego kłopoty. „Zostało to źle przyjęte na Woronicza. Po tym wywiadzie miałem wyraźne sugestie od szefostwa, bym więcej wypowiedzi na temat wizyty prezesa Kaczyńskiego nie udzielał. Usłyszałem, że zbyt otwarcie zdradziłem kilka szczegółów przygotowania tego programu. I być może to też mogło mieć znaczenie. Nie wiem, bo nikt mi tego nie powiedział… Mam nadzieję, że telewizja publiczna ceni mnie nadal jako prowadzącego Magazyn Express Reporterów, który wraca na antenę we wrześniu”, powiedział teraz Faktowi.

Będziecie tęsknić za Michałem Olszańskim w Pytaniu na śniadanie? 

Michał Olszański
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Michał Olszański, Antoni Olszański, Viva! 2/2019
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…