Książę Harry i Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tajemnicza uroczystość Meghan Markle i księcia Harry’ego już za nami!

Ceremonię przyspieszyła sama królowa Elżbieta II...

Weronika Kostyra 8 marca 2018 12:30
Książę Harry i Meghan Markle
Fot. East News

Aby poślubić księcia Harry’ego i dołączyć do brytyjskiej rodziny królewskiej, Meghan Markle musi spełnić wiele wymagań. Jej związek z następcą tronu i tak łamie wiele tradycji i konwenansów – Meghan Markle jest starsza od swojego wybranka, jest ciemnoskórą amerykańską aktorką, a dodatkowo rozwódką. Właśnie dlatego musiała okazać dobrą wolę i zastosować się do wielu wytycznych królewskiego dworu. Ślub zbliża się wielkimi krokami, nic dziwnego, że przygotowania trwają.

Meghan Markle tuż przed ślubem została ochrzczona?

Okazuje się, że przed zawarciem związku małżeńskiego amerykańska aktorka musi spełnić szereg kryteriów. Meghan Markle musiała porzucić swoją pracę i zrezygnować z udzielania się w mediach społecznościowych. Zmieniła też swój styl ubierania na dużo skromniejszy i bardziej elegancki. Następnie przyszła pora na zmianę religii – Meghan musiała zostać ochrzczona w obrządku Kościoła Anglii i przyjąć bierzmowanie.

Wszystko wskazuje na to, że ceremonia chrztu Meghan już odbyła się w tajemnicy i bez zwracania uwagi mediów. Uczestniczyli w niej tylko przyszły mąż, książę Karol, księżna Camilla i kilkoro najbliższych przyjaciół. Nie brał w niej jednak udziału nikt z rodziny Meghan.

Wszystko to z szacunku dla królowej Elżbiety II, która jest zwierzchnikiem Kościoła Anglii. Zmiana religii jest w przypadku Meghan niezwykle istotna, mimo że wydaje się nieco staromodna. To jednak  i tak duża zmiana. Przed 2013 rokiem w ogóle nie byłoby możliwe poślubienie kogoś innej wiary. Księżna Kate tuż przed ślubem z księciem Williamem także przystąpiła do bierzmowania, ochrzczona w obrządku Kościoła Anglii została jeszcze jako dziecko.

Meghan Markle wychowywała się w wierze protestanckiej, podobnie jak jej matka. Jej ojciec należał natomiast do Kościoła Episkopalnego. Aktorka uczęszczała jednak do katolickiego liceum. Oczywiście w jej przypadku presja była dużo większa niż u Meghan. Jednak narzeczona księcia Harry’ego i tak zdecydowała się pójść w jej ślady.  

Meghan Markle i książę Harry
Fot. East News

Książę Harry i Meghan Markle
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.