Meghan Markle
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI!

Meghan Markle podczas ślubu z księciem Harrym w wyjątkowy sposób uczci pamięć o księżnej Dianie!

Gabriela Czernecka 8 grudnia 2017 10:00
Meghan Markle
Fot. East News

 

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle to w Wielkiej Brytanii temat numer jeden. Do publicznej wiadomości co rusz podawane są szczegóły uroczystości. Teraz okazuje się, że w uroczystości ślubnych Meghan chce uczcić pamięć o nieżyjącej teściowej, księżnej Dianie. W jaki sposób?

 

Polecamy: Królowa Elżbieta nie pojawi się na ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle! Dlaczego?

oraz:  Od randki w ciemno do romantycznych zaręczyn. Książę Harry i Meghan Markle po raz pierwszy o swoim związku!

 

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle

Życie w brytyjskiej rodzinie królewskiej nie należy do najłatwiejszych zadań, z jakimi przyjdzie zmierzyć się Meghan Markle. Poznanie zasad protokołu dyplomatycznego, zjednanie przychylności poddanych i umiejętność zachowania się w każdej sytuacji - czy Meghan Markle sprawdzi się jako księżna? To się okaże. Aktorka według zagranicznych serwisów już rozpoczęła naukę protokołu królewskiego, ale nie tylko. Jak się okazuje, Meghan Markle postanowiła zjednać sobie Brytyjczyków drobnym gestem, który ma uczcić matkę księcia Harry'ego, księżną Dianę. Lady Di była „królową ludzkich serc”, którą uwielbiały miliony ludzi na całym świecie. To na niej wzorowały się kobiety. Nic dziwnego, że przyszła żona księcia Harry'ego postanowiła uhonorować swoją nieżyjącą teściową w wyjątkowy sposób.

 

Zobacz również: To one mogły być na miejscu Meghan Markle. Oto byłe dziewczyny i kochanki księcia Harry'ego

 

Meghan Markle w tiarze księżnej Diany

Meghan Markle na ślubie będzie miała tiarę Diany Spencer! W niej księżna Diana stanęła na ślubnym kobiercu u boku księcia Karola. Co ciekawe, jak podaje znawczyni zwyczajów brytyjskiej rodziny królewskiej, Ingrid Seward, Markle będzie miała dostęp do wszystkich rodzinnych klejnotów, jeśli oczywiście królowa wyrazi na to zgodę, ale zdecydowała się wybrać właśnie tę błyskotkę. „Będzie sobie mogła wybrać cokolwiek jej będzie odpowiadało, ale być może zdecyduję się na tiarę rodziny Spencerów, w której brała ślub z Karolem Diana. (…) Diana była bardzo dumna ze swojej spuścizny po Spencerach, i Harry może chcieć, żeby jego żona kontynuowała te tradycje. Tiara nie będzie jej, ale będzie mogła ją założyć, jeśli będzie chciała”, mówi Ingrid. Tym samym całą biżuterię, jaką będzie miała na sobie Meghan Markle w dniu ślubu, nosiła kiedyś księżna Diana. Przypomnijmy, że pierścionek zaręczynowy, który książę Harry wręczył Meghan Markle został wykonany z diamentów, które znajdowały się właśnie w jednej z tiar księżnej Diany. Lady Di dokładnie tę miała na sobie podczas trasy po Australii w 1988 roku. 

 

Zobacz także: „To ostatni dzień Twojej wolności. Naciesz się nim”, usłyszała w przeddzień zaręczyn. Jak naprawdę wyglądał ślub Diany?

oraz: Jakie jeszcze tajemnice skrywa ślub księżnej Diany i księcia Karola? Zobaczcie niezwykłe zdjęcia

 

Tiara księżnej Diany, którą miała w dniu ślubu z księciem Karolem

W dniu ślubu Meghan Markle miałaby mieć słynną tiarę Diany, którą ta miała na sobie w dniu ślubu z księciem Karolem. To rodzinna tiara Spencerów, która trafiła do nich w 1919 roku. Była prezentem ślubnym dla przyszłej żony dziadka Diany. Po latach dodano do tiary brylantowe końce. Obecna wersja różni się jednak od pierwotnej - wykonana jest z diamentów w kształcie tulipanów i gwiazdek otoczonych atrakcyjnymi zwojami. Dół tiary pokryty jest specjalnym rudym puszkiem, dzięki czemu klejnot nie uciska w głowę. To właśnie ten puszek przeważył na tym, że księżna Diana chętniej pojawiała się w tej rodzinnej tiarze niż w tej, którą otrzymała od królowej Elżbiety II. Królowa wręczyła Dianie tiarę „The Lover's Knot Tiara” w prezencie ślubnym. Była ona jednak bardzo ciężka i powodowała ból głowy u księżnej, dlatego też matka księcia Harry'ego bardzo rzadko się w niej pokazywała. 

 

Teraz w tiarze księżnej Diany, jeśli wierzyć przewidywaniom brytyjskiej prasy, w dniu ślubu pojawi się Meghan Markle. To piękny gest ze strony przyszłej żony księcia Harry'ego, który z pewnością docenią Brytyjczycy!

Najdroższe suknie ślubne na świecie, Księżna Diana
Fot. East News

Polecamy także: Od randki w ciemno do romantycznych zaręczyn. Książę Harry i Meghan Markle po raz pierwszy o swoim związku!

oraz: Meghan Markle. To dla niej stracił głowę książę Harry

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.