Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI!

Królowa Elżbieta nie pojawi się na ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle! Dlaczego?

Gabriela Czernecka 6 grudnia 2017 12:15
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Fot. East News

Ślub księcia Harry'ego i Megan Markle już w przyszłym roku. Para cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów i ku ich uciesze co jakiś czas zdradza szczegóły dotyczące uroczystości. Już wiadomo, kiedy i gdzie odbędzie się ślub księcia Harry'ego. A kto pojawi się na ich ślubie? Na pewno nie królowa!

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: data ślubu

To z pewnością będzie jedno z najważniejszych wydarzeń w Wielkiej Brytanii w przyszłym roku. Książę Harry długo szukał wybranki swojego serca, spotykał się z niezliczoną liczbą kobiet, ale w końcu udało się go usidlić. Narzeczoną księcia została Meghan Markle, amerykańska aktorka. Ślub pary został zapowiedziany na lato 2018 roku, a będzie miał miejsce w katedrze St George’s Chapel w zamku Windsor. 

Tu znajdziecie wszystkie informacje o ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle>>

Już wiadomo, że data ślubu Harry'ego i Meghan została wyznaczona właśnie na ten termin (maj 2018) ze względu na inne wydarzenia w królewskim kalendarzu.  Chodzi przede wszystkim o to, że na wiosnę 2018 roku na świat przyjdzie trzecie dziecko Williama i Kate. Tym samym Harry, który poprosił brata o to, by był jego świadkiem, tak ustanowił datę, by zarówno on, jak i jego małżonka, księżna Kate mogli towarzyszyć im w tym wyjątkowym dniu. 

Zobacz także: Od randki w ciemno do romantycznych zaręczyn. Książę Harry i Meghan Markle po raz pierwszy o swoim związku!

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: goście

Wiadomo również, że na ślubie Harry'ego i Meghan pojawi się książę Karol i księżna Camilla. Choć młodzi wzięli pod uwagę stan zdrowia królowej Elżbiety II i księcia Filipa, planując ślub na jak najbliższą datę, to ich starania niestety poszły na marne. Niezależnie od daty ślubu Harry'ego królowa nie pojawi się na uroczystości. Dlaczego? Powodem nie jest jednak zdrowie królowej, ale coś całkiem innego. Elżbieta II jako głowa Wielkiej Brytanii jako jedna z pierwszych osób pogratulowała wnukowi i jego wybrance, ale jej obecność na uroczystości stoi pod znakiem zapytania. Królowa bardzo ceni sobie instytucję małżeństwa - dla niej jest to związek na całe życie. Meghan jest jednak rozwódką, co sprawia królową w niekomfortowej sytuacji.

Elżbieta jako królowa Wielkiej Brytanii jest także zwierzchnikiem kościoła anglikańskiego, nie wypada więc, by pojawiła się na takiej uroczystości. Taka sytuacja miała już miejsce w przeszłości. Gdy książę Karol, syn królowej brał ślub z Camillą Parker Bowles, królowa nie wzięła udziału w ceremonii ślubnej. „Nie powinnam iść. Mam wrażenie, że moja pozycja nie pozwala mi na to, żeby iść. Powinnam postawić swoją rolę jako głowy kościoła wyżej niż rolę matki”, mówiła wówczas przyjaciółce. Jak będzie tym razem? Czy królowa odmówi uczestnictwa w tak ważnym wydarzeniu? Mówi się, że Elżbieta II ma ogromną słabość do wnuka, więc może tym razem zrobi wyjątek...

Polecamy także: Meghan Markle. To dla niej stracił głowę książę Harry

Zobacz: Choć książę Harry ma łatkę skandalisty, mamy 17 dowodów na to, że jest idealnym kandydatem na męża! Dlaczego?

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.