Stylizacja księżna Meghan odwiedziła po raz pierwszy hrabstwo Sussex
Fot. Rex Features/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Księżna Meghan została nominowana do tytułu... Człowieka Roku 2018!

W gronie jej konkurentów znaleźli się m.in. Donald Trump i... Władimir Putin

Konrad Szczęsny 11 grudnia 2018 08:53
Stylizacja księżna Meghan odwiedziła po raz pierwszy hrabstwo Sussex
Fot. Rex Features/East News

Co roku prestiżowy magazyn Time ogłasza nominacja do tytułu Człowieka Roku. Wyróżnione osoby mogą nie być odbierane przez opinię publiczną pozytywnie, natomiast nie brak im charyzmy i wyjątkowych umiejętności, które decydują, że mówią o nich kolejne pokolenia. Nie bez znaczenia są również ich wpływy na rzeczywistość społeczno-polityczną oraz media. W tym roku w gronie tym znalazła się była aktorka, księżna Meghan. Razem z nią nominowani są m.in. Donald Trump oraz... Władimir Putin.

Meghan nominowana do tytułu Człowieka Roku 2018 magazynu Time

Co ciekawe, ostatnio prasa żony księcia Harry'ego nie jest najlepsza i zarzuca się jej, że skonfliktowała  nie tylko męża i jego brata Williama, lecz także przyczyniła się do ochłodzenia relacji z księżną Kate. Z kolei służbę pałacu Kensington, który już niebawem opuści wraz z ukochanym, ma traktować przedmiotowo. Sprawy nie poprawia fakt, że kolejne asystentki rezygnują ze współpracy z księżną Meghan.

Nie przeszkodziła to jednak redakcji magazynu Time nominować byłej aktorki do tytułu Człowieka Roku 2018. Zapewne wpłynął na to ślub z brytyjskim następcą tronu, który już został okrzyknięty najgłośniejszym tego typu wydarzeniem mijającego roku oraz fakt, że swoją postawą, jak twierdzą obserwatorzy i dziennikarze, już przyczyniła się do ocieplenia wizerunku brytyjskiej monarchii. 

Nominowani w plebiscycie Człowiek Roku 2018 magazynu Time

Wśród jej konkurentów znaleźli się: laureat plebiscytu z 2016 roku, prezydent USA Donald Trump, prezydent Rosji Władimir Putin, Ryan Coogler (reżyser Czarnej Pantery), zamordowany w konsulacie Arabii Saudyjskiej w Stambule dziennikarz Dżamal Chaszukdżi oraz członkowie ruchu antyprzemocowego #NeverAgain, zainicjowanego po strzelaninie w Douglas High School w Parkland, która miała miejsce w lutym tego roku i Christine Blasey Ford, profesor Uniwersytetu Palo Alto i Uniwersytetu Stanford, która poświęciła karierę walce z przemocą seksualną wobec kobiet.

W zeszłym roku magazyn Time docenił aktywistki, które przyczyniły się do powstania ruchu #MeToo.

Czy księżna Meghan zdobędzie tytuł Człowieka Roku 2018?  

Księżna Meghan
Fot. Getty Images

Władimir Putin, show z Władimirem Putinem
Fot. Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…