Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Chris Jackson - Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Meghan była śledzona przez prywatnego detektywa. Życie księżnej zmieniło się w koszmar

Sussexowie wydali oświadczenie. Uderzyli nim w tabloidy

Rafał Kowalski 19 marca 2021 08:58
Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Chris Jackson - Pool/Getty Images

W pierwszą niedzielę marca na 11 miesięcy po oficjalnej rezygnacji z reprezentowania brytyjskiej monarchii, Meghan i Harry udzielili przełomowego wywiadu. Rozmowa z Oprah Winfrey wywołała wiele opinii i kontrowersji, a tematy w niej poruszane zdziwiły nawet najwierniejszych obserwatorów rodziny królewskiej. Wczoraj, dwa tygodnie po emisji wywiadu, Meghan i Harry wydali oświadczenie.

Meghan i Harry byli śledzeni - szczegóły

W trakcie rozmowy księcia Harry’ego z amerykańską dziennikarką, przyznał on, że powodem jego wyprowadzki do Ameryki i poluzowaniu stosunków z rodziną była toksyczna atmosfera, która ma miejsce za murami brytyjskiego zamku. Chłód i obojętność, które spotkały borykającą się z depresją Meghan, także nie pomagały parze w zrezygnowaniu z Megxitu. Harry nie chciał, by powtórzyła się historia jego mamy, której życie zmieniło się w koszmar przez nękające ją media.

Kilkanaście godzin temu zespół Byline Investigates opublikował informacje, które skłoniły rodziców Archiego do wydania oświadczenia. W ujawnionych doniesieniach czytamy, że dziennik The Sun miał na początku znajomości Meghan i Harry’ego zatrudnić detektywa. Zadaniem Dana Danno Hanksa miało być prześwietlenie nowej dziewczyny księcia, ale też jej rodziny i przyjaciół – tak, by prasa miała jak najwięcej informacji.

Prywatny detektyw stosował nielegalne metody zbierania informacji takich jak numery telefonów, numery ubezpieczenia czy prywatne wiadomości. Przez jego pracę – według relacji Byline Investigates -  Meghan mocno poróżniła się z ojcem. Danno przyznał się do tego, co robił i przeprosił. Dziennik The Sun nie przyznaje się jednak do zlecenia nielegalnych działań.

Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Książę i księżna Sussex wydali oświadczenie. Apelują w nim do mediów

Szokujący artykuł doczekał się komentarza Harry’ego i Meghan, którzy nie mogą uwierzyć, że tragiczne losy Diany niczego nie nauczyły prasy. „Książę i księżna uważają, że aktualny czas to istotny moment na refleksję dla wszystkich mediów i całego społeczeństwa, ponieważ opublikowany raport śledczy pokazuje, że drapieżne praktyki tabloidów wciąż trwają, przynosząc później nieodwracalne szkody rodzinom i związkom”, czytamy w oświadczeniu rzecznika pary.

Małżonkowie w tym samym piśmie podziękowali też dziennikarzom i reporterom, którzy wykonują swoją pracę uczciwie i bez przekraczania granic.

W oświadczeniu czytamy, że Meghan i Harry „są wdzięczni tym, którzy pracują w mediach, którzy stoją na straży wartości dziennikarstwa, które są teraz potrzebne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej".

ZOBACZ TEŻ: Księżna Meghan od początku manipuluje księciem Harrym? Te zdjęcia mówią same za siebie...

Harry o matce w wywiadzie u Oprah

Przypomnijmy, co kilkanaście dni temu Harry mówił o Dianie w rozmowie z Oprah Winfrey. „Nie mogę sobie wyobrazić, jakie to musiało być dla niej ciężkie - przechodzić przez ten proces samodzielnie przez te wszystkie lata. Nawet dla nas dwojga było to niewiarygodnie trudne. Ale my przynajmniej mamy siebie nawzajem”, wyjawił mąż Meghan i dodał „Moją największą obawą było to, że historia się powtórzy”, mówił mając na myśli ogromną ingerencję w życie prywatne Diany.

Współczujecie Meghan i Harry’emu tego, że byli śledzeni? 

Meghan i Harry w wywiadzie Oprah Winfrey
Fot. Harpo Productions/Joe Pugliese via Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…