Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Basia Kurdej-Szatan powtarzała maturę! „Stres był ogromny, a do tego miałam pecha...”

Co się stało?

Rafał Kowalski 27 kwietnia 2019 07:01
Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Tegoroczni maturzyści kilka ostatnich tygodni pozostawali w stresie i niewiedzy w związku z pytaniem, czy przez strajk nauczycieli, w ogóle uda się im napisać maturę...  Z kolei Barbara Kurdej-Szatan pisała ją aż dwa razy! I to nie przez fakt, że oblała, któryś z przedmiotów, a w wyniku ogromnego zamieszania!

Basia Kurdej Szatan o swojej maturze

Aktorka, która 15 lat temu uczęszczała do jednego z opolskich liceów, miała wyjątkowego pecha. Basia jak gdyby nigdy nic napisała wraz z resztą kolegów wszystkie egzaminy maturalne, jednak zaraz po nich wydano niecodzienny komunikat. Okazało się, że według osób decyzyjnych, przed maturą zdarzyły się przecieki, przez które trzeba było powtórzyć niektóre egzaminy.

„Maturę musiałam zdawać dwukrotnie. Pewnie wiele osób pomyśli, że oblałam i udało się dopiero w poprawce. Nic z tych rzeczy. W Opolu były wtedy przecieki i władze tak się zdenerwowały, że musieliśmy pisać egzamin ponownie”, tak o swoich wspomnieniach mówiła aktorka w rozmowie z portalem 24opole.pl.

Zdenerwowanie gwiazdy było tym większe, że jednym z przedmiotów, który musiała zdać jeszcze raz była matematyka, z której Basia douczała się podczas korepetycji… „Stres był ogromny, a do tego miałam pecha, bo powtarzane były akurat egzaminy pisemne z polskiego i matematyki, a te akurat zdawałam”, zdradziła dziennikarzowi lokalnego portalu Kurdej-Szatan.

Na szczęście wynik testów był bardzo dobry, aktorka miała na świadectwie same piątki. Dzięki dobrym ocenom łatwo dostała się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Gdy ukończyła ją w 2009 roku miała już na koncie role w kilku serialach. Następnie musiały minąć tylko 4 lata, by aktorka trafiła do reklamy sieci Play, po której usłyszała o niej cała Polska. Dziś Basia Kurdej-Szatan jest jedną z najpopularniejszych gwiazd swojego pokolenia. Maturalny stres zwrócił się z nawiązką… 

Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.