Allan Krupa, Edyta Górniak
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Czy Allan Krupa przystąpi w tym roku do matury? Edyta Górniak mu to odradzała...

„Ten egzamin nie daje gwarancji niczego”

Rafał Kowalski 17 marca 2021 12:54
Allan Krupa, Edyta Górniak
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Za dziesięć dni Allan Krupa będzie obchodził 17. urodziny. To piękne święto przybliży syna Edyty Górniak do egzaminu dojrzałości, który dla wielu osób jest trudnym i stresującym doświadczeniem. Chcąca uchronić od tego syna Edyta Górniak postanowiła porozmawiać z Allanem i powiedzieć mu, jaki - jej zdaniem - matura tak naprawdę ma wpływ na życie. W najnowszym wywiadzie artystka podzieliła się swoimi przemyśleniami.

Edyta Górniak o maturze. Allan Krupa podejdzie do egzaminu dojrzałości

Język polski, matematyka, język angielski i dowolne przedmioty na poziomie podstawowym lub rozszerzonym – tak wygląda lista wyzwań, która stoi przed każdym maturzystą. Każdym, który chce przystąpić do egzaminu dojrzałości. Edyta Górniak, mama Allana Krupy, należy do grona rodziców, którzy uważają, że czas pandemii i nauki zdalnej, nie jest najlepszą porą na tego typu test. „Dla Allana to trudny czas, bo to rok maturalny. Jako mama współczuję wszystkim rodzicom, którzy prowadzą swoje dzieci do matury w tak trudnym czasie. To nie jest naturalny tryb przygotowań do egzaminu dojrzałości”, wyznała Faktowi Edyta Górniak.

Wokalistka dodała, że pod koniec zeszłego roku przeprowadziła z synem rozmowę. Wyraziła wtedy szczerą, choć niepopularną opinię na temat egzaminu kończącego szkołę średnią. „Powiedziałam mu: „Synku, to jest twoja sprawa, czy chcesz mieć tę maturę. Dla mnie to nie ma znaczenia". Obecnie są takie czasy, że ten egzamin nie daje gwarancji niczego. Nie jest oceną człowieczeństwa, faktycznej wiedzy”, oceniła Edyta Górniak i odniosła się do własnych doświadczeń. „Ja nie przystąpiłam do matury. W roku, w którym miałam to zrobić, pracowałam już w Nowym Jorku na Broadwayu i po prostu ominął mnie ten czas”, przypomniała w Fakcie gwiazda.

Artystka uważa, że czas niespędzony w szkole średniej można potem nadrobić. „Dla mnie ten kawałek papierka nie jest do niczego potrzebny. Życie pokazało, że jeśli jest się pracowitą i zdyscyplinowaną osobą, to w dobie dzisiejszego internetu, można uzupełnić tę wiedzę. Kiedyś były inne czasy".

Piosenkarka obiecała, że będzie trzymać kciuki za syna niezależnie od jego decyzji. Niemal 17-letni Allan wybrał już jednak drogę, którą chce pójść. „Powiedziałam mu, że jeśli chce podejść do matury, to ja go będę wspierać. I on chce to zrobić. Ale gdyby jednak nie chciał uczyć się przed monitorem w tych dziwnych czasach, to powiem mu, że „spoko, zrobimy to za rok”.”, czytamy w dzienniku, dziennikarzowi którego ulubienica publiczności miała dodać, że Allan najprawdopodobniej napisze maturę z języka polskiego, angielskiego, matematyki i - zgodnie ze swoimi zainteresowaniami – historii.

Allan Krupa, Edyta Górniak o maturze
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Gwiazdy, które nie mają matury. Lista

Wiele polskich i zagranicznych gwiazd nie przystępowało lub nie zdało matury, a i tak dzięki swojej pracowitości i determinacji dziś są ludźmi sukcesu. Listę nazwisk, które zaczęły pracę bez matury otwierają Agnieszka Chylińska, Szymon Majewski, Edyta Górniak czy Andrzej Wajda , który ze względu na czas okupacji zdał jedynie tzw. Małą Maturę , którą dziś porównalibyśmy do egzaminu ósmoklasisty.

Kolejni znani i lubiani bez matury to Robert Gawliński, Kayah, Paulina Młynarska – wszyscy pracowali już w czasach szkoły średniej. Egzaminu dojrzałości nie zdał też Dawid Kwiatkowski. Muzyk nie podszedł do testów, bo ich terminy pokrywały się z umówionymi wcześniej koncertami.

Wiedzieliście o tym? 

Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Fot. Iza Grzybowska/YOYK

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…