Nie poszły w ślady brata, utrzymują ze sobą serdeczne relacje. Kim są siostry Mateusza Banasiuka?
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Nie poszły w ślady brata, utrzymują z nim serdeczne relacje. Kim są siostry Mateusza Banasiuka?

Czym zajmują się Aldona i Ewa?

Dorota Falkowska 5 marca 2023 20:03
Nie poszły w ślady brata, utrzymują ze sobą serdeczne relacje. Kim są siostry Mateusza Banasiuka?
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/East News

Mateusz Banasiuk znany jest telewidzom m.in. dzięki roli Radka w serialu "Pierwsza miłość". W ostatnich latach mogliśmy go także oglądać w takich produkcjach jak "Furioza", "Listy do M.5", czy "Miłość do kwadratu jeszcze raz". Prywatnie 37-letni aktor jest mężem Magdaleny Boczarskiej, z którą doczekali się syna Henryka. Nie każdy wie, że Mateusz Banasiuk jest synem popularnego artysty – Stanisława Banasiuka, a także bratem dwóch sióstr. Kim są siostry aktora i jakie relacje utrzymuje ze sobą rodzeństwo?

Mateusz Banasiuk: rodzice, siostry

Mateusz Banasiuk nie ukrywa, że z najbliższą rodziną łączy go bardzo silna więź. Od dziecka podziwiał dokonania taty i mocno mu kibicował, a później sam poszedł w jego ślady. Stanisława Banasiuka nazywa dziś swoim przyjacielem, autorytetem i partnerem na teatralnej scenie. Panów zbliżyły do siebie również doświadczenia rodzicielskie. Odkąd Mateusz Banasiuk również został tatą, jego relacja z ojcem bardzo się wzmocniła. 

37-latek jest także w bardzo bliskich kontaktach ze swoimi siostrami. Starszą, Ewą i młodszą Aldoną. Żadna z sióstr aktora nie jest zawodowo związana ze światem show-biznesu, chociaż ich mama Leokadia, jak przyznała w wywiadzie dla DDTVN kilka lat temu, chciała, aby każde z jej dzieci zostało aktorem lub aktorką. Tak się jednak nie stało, ale Ewa i Aldona kilkukrotnie pokazywały się u boku brata na branżowych wydarzeniach i w programach, okazując mu swoje wsparcie.

Zobacz też: Magdalena Boczarska o krytyce związku z młodszym partnerem. ''Ciągle się z tym spotykam" 

Mateusz Banasiuk z siostrami

Kim jest Aldona, młodsza siostra Mateusza Banasiuka?

Młodsza od brata o dwa lata Aldona z zawodu jest architektką. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych oraz Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych. Na koncie ma takie sukcesy, jak dwukrotne dostanie się do finału konkursu Elle Decoration "Młodzi na start".  Kilka lat temu brała również udział w kulinarnym show TVN „Ugotowani”. Aktor w swoim wpisie na Instagramie z okazji urodzin siostry podkreślił, że od zawsze są ze sobą blisko. 

Aldona Banasiuk

"Od dziecka biegaliśmy w jednej bandzie, wyjeżdżaliśmy na zimowiska, graliśmy wspólnie w zespole rockowym czy budowaliśmy bazy na drzewach. (...) Wulkan energii, silna osobowość. Ambitna i odważna. I to jej zostało", pisał Mateusz Banasiuk pod zdjęciami ze swojego nowego apartamentu, o którego aranżację poprosił właśnie swoją utalentowaną siostrę. 

Czytaj również: Mama Roberta Lewandowskiego wychowała go samotnie. Zawsze mógł liczyć na jej wsparcie. Jak wygląda ich relacja? 

Mateusz Banasiuk z siostrą Aldoną

Kim jest Ewa, starsza siostra Mateusza Banasiuka?

Druga siostra aktora, Ewa, jest starsza od niego o pięć lat i na co dzień pracuje jako stewardessa. Do swojej pracy podchodzi z wielką pasją, co można zaobserwować na jej profilu na Instagramie, gdzie chętnie dzieli się kadrami z pracy i podróży po świecie. Ewa jest również szczęśliwą mamą. Na swoim profilu publikuje również urocze zdjęcia swoich pociech. Wśród wpisów nie brakuje też rodzinnych ujęć z młodszym rodzeństwem, co tylko potwierdza, że Mateusz, Aldona i Ewa lubią spędzać ze sobą czas i trzymają się naprawdę blisko. 

Mateusz Banasiuk z siostrą Ewą

Od lewej: Ewa Jezierska, Mateusz Banasiuk, Aldona Banasiuk na planie programu Dzień Dobry TVN  4.11.2017 r. 

Nie poszły w ślady brata, utrzymują ze sobą serdeczne relacje. Kim są siostry Mateusza Banasiuka?
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/East News

Całej rodzinie życzymy wszystkiego, co najlepsze! 

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.