Wyglądają z Kabulą jak bliźniaczki!

Rafał Kowalski 8 stycznia 2019 20:29

O tym, że Martyna Wojciechowska ma wielkie serce nie trzeba nikogo przekonywać. Podróżniczka poza wychowywaniem swojej biologicznej córki Marysi, od kilku lat opiekuje się także Kabulą – dziewczynką z Tanzanii chorą na bielactwo. Gwiazda TVN adoptowała ją, a ostatnio zaprosiła nawet do Polski. Po wizycie Kabuli u Martyny, w telewizji pojawił się program, w którym dziennikarka wyjawiła, że zdecydowała się na jeszcze jedną adopcję…

Zdjęcie Tatu – drugiej córki Martyny Wojciechowskiej

Miesiąc po emisji specjalnego odcinka Kobiety na krańcu świata Martyna Wojciechowska jeszcze raz podzieliła się z fanami informacją o tym, że ma dwie adoptowane córki. Ponadto gwiazda pierwszy raz podzieliła się fotografią dziewczynki o imieniu Tatu. Przy okazji prezenterka zdradziła, jak doszło do adopcji. „„Mamo, chciałabym mieć siostrę. Chciałabym żeby jeszcze jedna dziewczynka dostała taką szansę jak ja” - powiedziała mi Kabula ponad rok temu. I tak oto w naszym życiu pojawiała się Tatu, która stała się dla Kabuli adoptowaną siostrą, najlepszą przyjaciółką i moją kolejną podopieczną i córką”, zaczęła wzruszający wpis Wojciechowska.

Dziennikarka zdradziła też, jak dziś radzą sobie obie dziewczynki. „Kabula i Tatu mieszkają dziś w prywatnej szkole z internatem w Mwanzie i pilnie się uczą żeby któregoś dnia zmieniać życie innych osób chorych na albinizm w Tanzanii”, czytamy na Instagramie.

Przypomnijmy, że miesiąc temu Kabula także opowiedziała trochę o Tatu. „Tatu jest młodsza ode mnie o 2 lata. Często ludzie na ulicy mówią, że wyglądamy jak bliźniaczki. Wszystko robimy razem. Możemy mieć nawet jedno mydło do mycia i będziemy się nim dzielić. To mój przyjaciel. Sprawia, że chcę skończyć szkołę w przyszłym roku i iść na studia", wyjawiła Kabula na wizji.

Jesteśmy pełni podziwu dla otwartości i odwagi, jaką ma w sobie Martyna. Może jej postawa doda motywacji innym, którzy też chcieliby otworzyć swoje serce dla potrzebujących dzieci, ale się boją..? Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii. To właśnie z niej dowiecie się, jak wygląda Tatu. Prawda, że podobna do Kabuli? 

1/5
Kabula i Tatu, córki Martyny Wojciechowskiej
Copyright @Instagram
1/5

Kabula i Tatu, córki Martyny Wojciechowskiej

2/5
Tatu, adoptowane córki Martyny Wojciechowskiej
Copyright @screen z player.pl
2/5

Tak córki dziennikarki pokazano w programie TVN

3/5
Martyna Wojciechowska, Kabula, Marysia, córki Martyny Wojciechowskiej
Copyright @Materiały prasowe/x-news
3/5

Podczas wycieczki do Polski Kabula dobrze dogadywała się z Marysią

4/5
Martyna Wojciechowska, Kabula, Marysia, córki Martyny Wojciechowskiej
Copyright @Materiały prasowe/x-news
4/5

Urocza rodzinka! Tu z mamą Martyny

5/5
Kabula w Polsce
Copyright @Instagram
5/5

Kabula świetnie wspomina wycieczkę do Polski. Może Tatu też nas kiedyś odwiedzi?

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.