Wyglądają z Kabulą jak bliźniaczki!

Rafał Kowalski 8 stycznia 2019 20:29

O tym, że Martyna Wojciechowska ma wielkie serce nie trzeba nikogo przekonywać. Podróżniczka poza wychowywaniem swojej biologicznej córki Marysi, od kilku lat opiekuje się także Kabulą – dziewczynką z Tanzanii chorą na bielactwo. Gwiazda TVN adoptowała ją, a ostatnio zaprosiła nawet do Polski. Po wizycie Kabuli u Martyny, w telewizji pojawił się program, w którym dziennikarka wyjawiła, że zdecydowała się na jeszcze jedną adopcję…

Zdjęcie Tatu – drugiej córki Martyny Wojciechowskiej

Miesiąc po emisji specjalnego odcinka Kobiety na krańcu świata Martyna Wojciechowska jeszcze raz podzieliła się z fanami informacją o tym, że ma dwie adoptowane córki. Ponadto gwiazda pierwszy raz podzieliła się fotografią dziewczynki o imieniu Tatu. Przy okazji prezenterka zdradziła, jak doszło do adopcji. „„Mamo, chciałabym mieć siostrę. Chciałabym żeby jeszcze jedna dziewczynka dostała taką szansę jak ja” - powiedziała mi Kabula ponad rok temu. I tak oto w naszym życiu pojawiała się Tatu, która stała się dla Kabuli adoptowaną siostrą, najlepszą przyjaciółką i moją kolejną podopieczną i córką”, zaczęła wzruszający wpis Wojciechowska.

Dziennikarka zdradziła też, jak dziś radzą sobie obie dziewczynki. „Kabula i Tatu mieszkają dziś w prywatnej szkole z internatem w Mwanzie i pilnie się uczą żeby któregoś dnia zmieniać życie innych osób chorych na albinizm w Tanzanii”, czytamy na Instagramie.

Przypomnijmy, że miesiąc temu Kabula także opowiedziała trochę o Tatu. „Tatu jest młodsza ode mnie o 2 lata. Często ludzie na ulicy mówią, że wyglądamy jak bliźniaczki. Wszystko robimy razem. Możemy mieć nawet jedno mydło do mycia i będziemy się nim dzielić. To mój przyjaciel. Sprawia, że chcę skończyć szkołę w przyszłym roku i iść na studia", wyjawiła Kabula na wizji.

Jesteśmy pełni podziwu dla otwartości i odwagi, jaką ma w sobie Martyna. Może jej postawa doda motywacji innym, którzy też chcieliby otworzyć swoje serce dla potrzebujących dzieci, ale się boją..? Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii. To właśnie z niej dowiecie się, jak wygląda Tatu. Prawda, że podobna do Kabuli? 

1/5
Kabula i Tatu, córki Martyny Wojciechowskiej
Copyright @Instagram
1/5

Kabula i Tatu, córki Martyny Wojciechowskiej

2/5
Tatu, adoptowane córki Martyny Wojciechowskiej
Copyright @screen z player.pl
2/5

Tak córki dziennikarki pokazano w programie TVN

3/5
Martyna Wojciechowska, Kabula, Marysia, córki Martyny Wojciechowskiej
Copyright @Materiały prasowe/x-news
3/5

Podczas wycieczki do Polski Kabula dobrze dogadywała się z Marysią

4/5
Martyna Wojciechowska, Kabula, Marysia, córki Martyny Wojciechowskiej
Copyright @Materiały prasowe/x-news
4/5

Urocza rodzinka! Tu z mamą Martyny

5/5
Kabula w Polsce
Copyright @Instagram
5/5

Kabula świetnie wspomina wycieczkę do Polski. Może Tatu też nas kiedyś odwiedzi?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.