Jolanta Fajkowska, Maria Niklińska
Fot. FOT. ŻYBURTOWICZ/AKPA
O tym się mówi!

Maria Niklińska poznała ojca, gdy była pełnoletnia. Matka ukrywała przed nią jego tożsamość

„Mówił, że czekał na ruch z mojej strony, nie chciał się narzucać”

Aleksandra Frankowska 21 sierpnia 2023 13:51
Jolanta Fajkowska, Maria Niklińska
Fot. FOT. ŻYBURTOWICZ/AKPA

Była pełnoletnia, kiedy poznała swojego biologicznego ojca. Przez lata jej matka, dziennikarka Jolanta Fajkowska, ukrywała jego tożsamość. Maria nie doświadczyła jednak braku ojca, wychowywał ją ojczym. Po odnowieniu kontaktu z ojcem, ma również kontakt z przyrodnimi siostrami. Jak wyglądają ich rodzinne relacje?

ZOBACZ TEŻ: Jolanta Fajkowska przez wiele lat ukrywała przed córką tożsamość ojca. Ich relacja była trudna

Kim jest ojciec Marii Niklińskiej?

Rodzice Marii Niklińskiej rozstali się, kiedy ta była małą dziewczynką. Jolanta Fajkowska bardzo długo ukrywała tożsamość biologicznego ojca aktorki, którą wychowywała wspólnie z jej ojczymem. Maria w wieku 18 lat postanowiła wyprowadzić się z rodzinnego domu, a pewnego dnia podjęła decyzję, że czas zadzwonić do biologicznego ojca. Ten mieszka poza Polską, jednak jej telefon bardzo go ucieszył.

"Zadzwoniłam. Ucieszył się. Mówił, że czekał na ruch z mojej strony, nie chciał się narzucać" - zdradziła w rozmowie z "Na żywo" Niklińska.

Jolanta Fajkowska, córka Maria Niklińska, lata 90. XX wieku
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Jolanta Fajkowska, córka Maria Niklińska, lata 90. XX wieku

Maria Niklińska
Fot. VIPHOTO/East News


Biologiczny ojciec Niklińskiej od lat mieszka poza granicami Polski. Ma również dwie córki z innego związku, młodsze od Marii, z którymi aktorka nawiązała więź i pozostaje w kontakcie. Pozwoliło jej to również wyjść z roli jedynaczki i bardzo ucieszyło, że może kogoś nazywać siostrą.

Relacje Marii Niklińskiej z ojcem

Obecnie relacje Marii Niklińskiej z biologicznym ojcem są bardzo dobre, chociaż aktorka niewiele o nich mówi. Jej inicjatywa sprawiła, że udało im się odnowić więź po wielu latach.

"Wiedział, że mam poukładane życie z mamą i ojczymem. Bałam się spotkania z nim, moimi przyrodnimi siostrami" – mówiła.

Aktorka w żaden sposób nie ma żalu do ojca za to, jak potoczyło się ich życie. Fakt, że teraz udało im się odnowić kontakt, jest dla niej bardzo ważny.

"Tak naprawdę nigdy nie odczułam braku ojca, bo zawsze był przy mnie wspaniały człowiek, który mnie wychowywał. Mówimy sobie po imieniu, ale dla mnie jest cudownym, najlepszym tatą. Bardzo go kocham i dziękuję mu za wszystko".

Maria poznała swoje dwie siostry, z którymi również nawiązała więź i nić porozumienia. To niesamowite, jak szybko złapały wspólny język.

Jolanta Fajkowska, Maria Niklińska, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach 1998
Fot. Żyburtowicz/AKPA

CZYTAJ TEŻ: Mówiono, że ich sceny miłosne nie były udawane. Przemysław Cypryański i Maria Niklińska nigdy nie skomentowali plotek o romansie

"Dziś mają 13 i 19 lat. Zastanawiałam się, czy może są do mnie podobne. Starsza Joasia, mimo że jest blondynką, bardzo mnie przypomina. Rzadko się widujemy, bo one mieszkają za granicą. Ale jest między nami bliskość, chociaż nie spędzałyśmy ze sobą dzieciństwa" – wspominała w jednym z wywiadów.

O relacjach z siostrami Maria Niklińska mówi bardzo ciepło: "Dzwonimy do siebie, piszemy e-maile. Cieszę się, że jestem starszą siostrą. Myślę, że dzięki nim wreszcie dorosłam, no i przestałam być jedynaczką". 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.