Ewa Bukowska, Marek Bukowski, VIVA! czerwiec 2013
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

Dla Ewy i Marka Bukowskich synowie zawsze będą na pierwszym miejscu

„Z dziećmi trzeba być, spędzać każdą wolą chwilę”

Weronika Kostyra 28 maja 2018 14:00
Ewa Bukowska, Marek Bukowski, VIVA! czerwiec 2013
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Ewa i Marek Bukowscy przez lata uchodzili za zgraną parę, a ich małżeństwo było uważane za wyjątkowo udane. Wszystkich zaskoczyła informacja, że po ponad dwudziestu latach związku postanowili się rozstać. Kryzys między nimi narastał latami i kilka dni temu rozwiedli się już na pierwszej rozprawie. „Wszystko poszło po naszej myśli. Zapadł wyrok, rozwiedliśmy się. Między nami jest okej”, skomentowała Ewa Bukowska w rozmowie z Faktem. Wcześniej kryzysy zwalczali ze względu na synów...

Synowie Ewy i Marka Bukowskich

Para nigdy nie ukrywała, że ich związek bywał burzliwy. Sami często określali siebie jako „włoskie małżeństwo”. Różnili się pod wieloma względami, ale zawsze starali się znaleźć porozumienie ze względu na synów. Dzieci zawsze były na pierwszym miejscu. Ewa i Marek Bukowscy pobrali się w bardzo młodym wieku, decyzję o ślubie cywilnym podjęli spontanicznie z wielkiej namiętności. Oboje nie planowali, że małżeństwo przetrwa tak długo, sami przyznawali, że nigdy nie nosili obrączek. Kiedy jednak na świat przyszedł ich pierwszy syn i oboje chcieli stworzyć mu prawdziwy dom, być rodziną. Ewa Bukowska dorastała w rozbitej rodzinie i nie chciała tego samego dla swoich dzieci.

Z czasem byli małżonkowie zrozumieli, że oddalili się od siebie. Ewa Bukowska nalegała na rozwód od czterech lat, jednak z powodu problemów osobistych męża (zamieszanie w aferę z posiadaniem narkotyków) aż do teraz nie udało im się wówczas dojść do porozumienia w tej sprawie.

Byłym małżonkom bardzo zależy na tym, że synowie jak najmniej odczuli rozstanie rodziców. Starszy Marcin ma 25 lata i skończył studia, iberystykę. Młodszy syn pary, Szymon, ma 12 lat i uwielbia jazdę konną. „Zawsze wychodziłem z zachowania, że z dziećmi trzeba być, spędzać każdą wolą chwilę. Tak też robiłem i myślę, że w jakiś sposób to procentuje, bo rzeczywiście mamy silną więź”, powiedział Marek Bukowski w rozmowie z Dobrym Tygodniem. 

Ewa i Marek Bukowscy,
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Ewa i Marek Bukowscy,
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…