Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel, Viva! 18/2018
Fot. Olga Majrowska
VIVA! Tylko u nas

Znany jest jako mąż Kasi Cichopek. Jednak Marcin Hakiel sam ciężko pracował na sukces

Czym zasłynął tancerz?

Marcjanna Maryszewska 26 kwietnia 2022 13:57
Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel, Viva! 18/2018
Fot. Olga Majrowska

Dzięki małżeństwu z Katarzyną Cichopek zaistniał w show-biznesie oraz świadomości mediów. Ostatnio Marcin Hakiel rozstał się z żoną po 17 latach. Od tamtego czasu zainteresowanie byłymi partnerami nie gaśnie, choć nigdy nie podali oficjalnie powodu zakończenia związku. Sam tancerz od lat pozostawał w cieniu sławnej żony, a nawet dziś portale rozpisują się o nim głównie jako byłym mężu gwiazdy. Marcin Hakiel jednak od lat ciężko pracował na swój własny sukces i ma na koncie wiele osobistych osiągnięć.

Marcin Hakiel. Osobiste sukcesy i sportowe osiągnięcia

Marcin Hakiel karierę taneczną zaczął jako młody chłopak. Pierwsze kroki stawiał w gdańskim klubie „Perfekt” pod okiem trenera Piotra Czarneckiego. Największe sukcesy na turniejach zaczął odnosić z Magdaleną Soszyńską, która także była znana z „Tańca z Gwiazdami”. Byli parą na parkiecie w latach 2000-2005. Taneczni oraz życiowi partnerzy dotarli wspólnie m.in. do półfinałów mistrzostw świata w 2001 roku oraz finału Pucharu Europy w 2004 roku. Ostatecznie rozstali się na gruncie zarówno zawodowym, jak i prywatnym.

Po rozstaniu Marcin Hakiel przez jakiś czas tańczył z Blanką Winiarską, również kojarzoną z „Tańcem z Gwiazdami”. Trenowali jednak jedynie kilka miesięcy. Marcin Hakiel wkrótce porzucił karierę turniejową - już jako zwycięzca programu.

Marcin Hakiel w „Tańcu z Gwiazdami”

Tancerz gościł w programie już od pierwszej edycji. Widzowie poznali Marcina Hakiela jako partnera aktorki i piosenkarki Katarzyny Skrzyneckiej, z którą szybko złapał dobry kontakt. „Jest człowiekiem bardzo wrażliwym i myślę, że dzięki czemu osiągamy cokolwiek pozytywnego. Jest naprawdę artystą i mistrzem. (...) Fajnie, że można mieć 22 lata i już tak bardzo wiedzieć, czego się chce i poważnie podchodzić do życia” - tak gwiazda chwaliła Marcina na antenie TVN. Para była głównymi faworytami do wygranej, lecz ostatecznie odpadli w ćwierćfinale, ku zaskoczeniu nie tylko widzów, ale również samych jurorów.

Zobacz również: Sabina Jeszka była gwiazdą trzeciej edycji programu Mam talent! Jak wygląda jej życie?

Pół roku później, podczas prób do drugiej edycji „Tańca z Gwiazdami”, Marcin Hakiel poznał Katarzynę Cichopek, która była świeżo po aktorskim debiucie w „M jak miłość”. Para szybko zdobyła uznanie jurorów oraz publiczności, a już niedługo później między nimi wybuchło głębokie uczucie, które doprowadziło ich do prawdziwego tryumfu. Po trzech miesiącach wygrali finał programu, a swoją popularność i sympatię widzów przekuli w prężnie prosperujący biznes.

Fot. Palicki/AKPA
Marcin Hakiel, Katarzyna Cichopek, Taniec z Gwiazdami, 19 grudnia 2005

Fot. Palicki/AKPA
Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, Taniec z Gwiazdami, 11 października 2006

Po udziale w „Tańcu z Gwiazdami” partnerzy nagrali wirtualny kurs tańca, który wydano na 24 płytach DVD. Ponadto wspólnie napisali książkę „Szkoła tańca”, w której przedstawili podstawy tańca towarzyskiego. Nikt nie dał nam odczuć, że jesteśmy produktem. Od dawna myślałem o płytach z nauką tańca. Ale nie o książce. Wydawało mi się, że ciężko zapisać dynamiczny taniec na papierze” - mówił Marcin Hakiel w wywiadzie dla „Gali” w 2006 roku. 

Trzy lata później tancerz powrócił do tanecznego show i wziął udział w dziesiątej edycji. W poprzednich latach zajmował się osobistymi projektami, ale zatęsknił za występami na ekranie „Sądziłem, że już tutaj nie powrócę, dlatego cieszę się, że mogłem wrócić po trzech latach. W pierwszej i drugiej edycji ten program był dla mnie wszystkim, dzisiaj też dla mnie bardzo dużo znaczy, ale już podchodzę do tego z większym dystansem” - tłumaczył przed kamerami. I to najpewniej przez zdystansowanie nie powtórzył sukcesów ubiegłych lat. On i jego partnerka Dorota Deląg odpadli już w trzecim odcinku, zajmując 10. miejsce na 12 startujących par.

Inne sukcesy Marcina Hakiela

Marcin Hakiel dzięki wygranej w „Tańcu z Gwiazdami” u boku swojej żony zaistniał w show-biznesie. To natomiast otworzyło przed nim liczne możliwości. W 2007 roku wystąpili razem na tanecznej Eurowizji, gdzie zajęli czwarte miejsce w finale - najwyższe spośród par utworzonych przez amatora i zawodowca. W tym samym roku tancerz został choreografem programu „Jak oni śpiewają", który prowadziła Kasia Cichopek.

Marcin Hakiel Miasto kobiet tvn style
Fot. materiał promocyjny TVN

Jednym z ważniejszych osiągnięć Marcina Hakiela była również własna sieć szkół tańca, którą stworzył razem z żoną. „Taniec sprawiał nam olbrzymią radość. Pomyśleliśmy, że fajnie by było, żeby inni też się tak czuli. Tak to się zaczęło” - tłumaczył w jednym z wywiadów. Zaczęło się od siedziby w Warszawie, wkrótce rozwinęli swój biznes na inne miasta.

Przez parę lat Marcin Hakiel miał przerwę od występowania w telewizji. Ten czas poświęcił na towarzyszeniu żonie w jej zawodowych aktywnościach oraz własnych inwestycjach. Na ekrany powrócił w 2019 roku jako jeden z jurorów reaktywowanego „Czaru par”. Dzięki nawiązanej współpracy z TVP tancerz był odpowiedzialny za choreografie w licznych programach telewizyjnych. W 2020 roku natomiast zasiadł razem z Kasią Cichopek w komisji podczas finału wyborów Miss Polonia.  

Czytaj także: Marcin Hakiel zareagował na krytykę internautów. Tancerz stanął w obronie Katarzyny Cichopek

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.