Marcelina Zawadzka, Viva! 8/2017
Fot. Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Co dalej z karierą Marceliny Zawadzkiej w Pytaniu na śniadanie?

Prezenterka została oskarżona o oszustwa podatkowe

Sabina Zięba 17 lipca 2020 11:45
Marcelina Zawadzka, Viva! 8/2017
Fot. Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

To nie jest dobry czas w życiu Marceliny Zawadzkiej. Modelka kilka dni temu została oskarżona o oszustwa podatkowe i pranie brudnych pieniędzy, Prowadząca Pytanie na śniadanie przyznała się do dwóch z trzech stawianych jej zarzutów. Grozi jej osiem lat pozbawienia wolności. Co dalej z jej karierą?

Marcelina Zawadzka w Pytaniu na śniadanie

Marcelina Zawadzka swoją błyskotliwą karierę zaczęła od udziału w konkursie Miss Polonia. Piękna blondynka zwróciła na siebie uwagę mediów, które w szybkim czasie zwróciły uwagę na jej życie. Coraz częściej zaczęła udzielać wywiadów. Równocześnie błyskawicznie zdobywała kolejnych obserwujących w mediach społecznościowych. Gdy w 2015 roku została jedną z prowadzących Pytanie na śniadanie, wydawało się, że nic nie może zachwiać jej pozycji. Kilka dni temu okazało się jednak, że modelka jest zamieszana w oszustwa podatkowe. Podobno razem z członkami zorganizowanej grupy przestępczej korzystała z tzw. karuzeli vatowskiej. 18 osób usłyszało zarzuty za wyłudzenie 58 mln złotych ze Skarbu Państwa. Zawadzka przyznała się do dwóch stawianych jej zarzutów. Teraz grozi jej 8 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy zadają sobie pytanie, co z dalszą karierą telewizyjną 31-latki. W mediach z powodu całej afery krąży wiele plotek na temat konsekwencji, które będzie musiała ponieść. Według jednej z nich, współprowadząca Pytania na śniadanie może zostać zawieszona aż do wyjaśnienia sprawy. Pojawiły się też wiadomości, że w TVP trwają poszukiwania nowej osoby na jej miejsce, a Zawadzka może już nie wrócić z zaplanowanego do 17 lipca urlopu.

Teraz do nowych informacji dotarł serwis Pudelek. W rozmowie z jednym z pracowników stacji wyjaśniono, że nazwisko Marceliny nadal widnieje w sierpniowym grafiku znanej śniadaniówki. Ponadto modelka ma zostać zaangażowana w dodatkowe projekty TVP. Informator tym samym zaprzecza wieściom o castingach na nową prowadzącą i dementuje kandydaturę Izabeli Krzan na jej miejsce, mówiąc: „Nie ma takiej opcji”.

Myślicie, że kariera Zawadzkiej nie legnie w gruzach?  

Marcelina Zawadzka

marcelina zawadzka
Fot. Instagram @marcelina_zawadzka

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.