Małgorzata Rozenek-Majdan, Henryk Majdan, Henio Majdan
Fot. Instagram @m_rozenek
O TYM JEST GŁOŚNO

Małgorzata Rozenek-Majdan na zdjęciu z Heniem prosi o pomoc!

Anna Lewandowska błyskawicznie odpowiedziała na jej pytanie

Konrad Szczęsny 24 czerwca 2020 13:44
Małgorzata Rozenek-Majdan, Henryk Majdan, Henio Majdan
Fot. Instagram @m_rozenek

Dwa tygodnie temu Małgorzata Rozenek-Majdan urodziła długo oczekiwanego synka. Henio przyszedł na świat 11 czerwca 2020 roku nad ranem. Od tamtej pory dumni rodzice regularnie zamieszczają w mediach społecznościowych zdjęcia malca. Pod tym najnowszym gwiazda TVN zapytała fanki czy matka karmiąca może pić kawę. Błyskawicznie z pomocą przyszła jej... Anna Lewandowska!

Małgorzata Rozenek-Majdan pyta fanki, czy matka karmiąca może pić kawę

Na opublikowanej fotografii Małgorzata Rozenek-Majdan zakrywa twarz rękami. Na jej kolanach spoczywa śpiący Henio.

„Kawę. kroplówką. błagam powiedzcie, że matka karmiąca może pić kawę i ile, żeby Henryk nie odczuł☕️”, napisała wyraźnie podłamana prezenterka.

Zapewne pytanie jest związane z deszczową pogodą oraz nieprzespanymi nocami.

Odpowiedziała na nie w szybkim tempie... Anna Lewandowska!

Anna Lewandowska mówi, czy matka karmiąca może pić kawę

Żona Roberta Lewandowskiego w komentarzu podkreśliła, że kwestię tę poruszała na swoim blogu.

„Gosiu pisałam o tym na blogu. Można, ale w odpowiedniej ilości. Znam temat”, pouczyła koleżankę trenerka.

Małgorzata Rozenek-Majdan odpowiedziała, że w najbliższym czasie postara się zapoznać z radami Anny Lewandowskiej.

„zaraz poczytam, jak uda mi się otworzyć chociaż jedno oko”, stwierdziła rozbawiona.

Pod zdjęciem rozgorzała burzliwa dyskusja. Fanki i internautki zaczęły wymieniać się doświadczeniami na temat picia kawy po urodzeniu dziecka. Zdecydowana większość przekonuje, że jedna filiżanka dziennie na pewno nie zaszkodzi maleństwu, inne pouczają, że jest to kwestia bardzo indywidualna.

„trzeba pamietac ze zalzezy to tez od dziecka bo niektóre są bardzo czule na kawę ( kofeinę) u mnie 1 szklanka ciemnej herbaty albo slaba noc i pol dnia przeplakane na rekach a bez snu. Po pol roku minęło ( probowalam co jakies 2 tygodnie czy cos sie zmienilo i dopiero po rozszerzaniu diety sie to jakos unormowalo) ;)”, zwierzyła się jedna z matek.

Czy można pić kawę, gdy karmi się piersią? Rada Anny Lewandowskiej

A co na ten temat napisała na swoim blogu trenerka? Stosowny wpis zamieściła w lutym tego roku.

„Kofeina może przenikać do mleka. Z kolei narażenie noworodka na działanie kofeiny może powodować drażliwość oraz problemy ze snem. Z tego względu kobietom karmiącym zaleca się ograniczenie spożycia kawy”, napisała trenerka.

Zalecana przez Światową Organizację Zdrowia dawka zarówno dla kobiet w ciąży, jak i tych karmiących, nie powinna przekroczyć dwóch filiżanek (ok. 300 ml) dziennie. Istnieją jednak pewne sprawdzone jej zamienniki dla tych, które wciąż obawiają się o zdrowie dziecka.

„Ja przyszłym mamom zdecydowanie polecam kawę zbożową lub kawę z cykorii, a także kawę bezkofeinową. Pamiętajcie jednak, że podstawowym źródłem płynów dla kobiety ciężarnej powinna być woda”, pouczała Anna Lewandowska. Więcej na ten temat przeczytasz W TYM MIEJSCU 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Warming Coffee ☕️ that Speeds Up Your Metabolism – Recipe According to the Five Elements Theory. More 👉www.healthyplanbyann.com ———- Kawa gotowana☕️ wg 5 przemian to jedno z moich dodatkowych źródeł energii w okresie jesienno-zimowym, kiedy niedobór słońca coraz bardziej doskwiera. Często podkreślam znaczenie takich urozmaiceń na nasze samopoczucie. Taka kawa nie tylko rozgrzeje, doda energii ale i wzmocni a dzięki przyprawom korzennym pomoże przy odporności w okresie pierwszych przesileń. Sprawdzone wiec osobiście polecam ✌️😘 a przepis znajdziecie na moim blogu www.hpba.pl ______ #annalewandowska #coffee #bulletproof #winter #healthylifestyle

Post udostępniony przez 𝐀𝐧𝐧𝐚 𝐋𝐞𝐰𝐚𝐧𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚 (@annalewandowskahpba)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.