Małgorzata Ohme, VIVA! 25/2020
Fot. Łukasz Kuś
O TYM SIĘ MÓWI

Małgorzata Ohme:  „Moja mama podarowała mi tę śmierć, żeby mnie przeprosić za życie”

Poruszające wyznanie dziennikarki. Trudno było jej ukryć łzy

Olga Figaszewska 23 maja 2022 07:45
Małgorzata Ohme, VIVA! 25/2020
Fot. Łukasz Kuś

Małgorzata Ohme dwa lata temu pożegnała ukochaną mamę. Pani Barbara od dłuższego czasu zmagała się z chorobą. Prowadząca Dzień Dobry TVN udzieliła poruszającego wywiadu dla Miasta Kobiet w stacji TVN Style. Tam podzieliła się wyjątkowym wspomnieniem o mamie. Małgorzata Ohme nie potrafiła ukryć łez…

Małgorzata Ohme o relacjach z mamą

W niedzielę wyemitowano wywiad z Małgorzatą Ohme dla Miasta kobiet. Dziennikarka podzieliła się z widzami swoimi emocjami i bolesnymi przeżyciami. To  była dla niej bardzo trudna rozmowa o stracie mamy. Przed premierą odcinka, prowadząca Dzień Dobry TVN. zamieściła w sieci poruszający post, w którym zaapelowała do fanów, by nie zapominali mówić bliskim o swoich uczuciach, doceniali ich, znajdowali czas.

„Kiedy nie masz rodziców, rodzeństwa to stajesz się jedynym dorosłym na tej ziemi. Oswojenie tego jest najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić. Czytanie, medytowanie, dawanie sobie przestrzeni na to, że odejdziemy i ludzie od nas odejdą. Że w pewnym momencie być może przestaniemy być razem. Kochaj życie jeśli wiesz, że je stracisz. Kochaj ludzi, jeśli wiesz że odejdą. Zadzwoń dzisiaj do swojej mamy bo jutro może jej nie być. Ta świadomość i dojrzałość tego, że wszyscy kiedyś odejdziemy, starszy nas i motywuje do lepszego życia. To bardzo wzmacniające, budujące. Myślę, że kiedy moja mama odeszła stałam się jeszcze lepszą mamą dla swoich dzieci. Pełnokrwistą i mocną matką. 🌺 Zapraszam Was na to bardzo trudne ale ważne dla mnie spotkanie❤”, wyznała.

Małgorzata Ohme otworzyła się przed Aleksandrą Kwaśniewską i Olgą Legosz na temat straty najbliższej osoby. Prowadząca Dzień Dobry TVN wyznała, jak wyglądała jej relacja z mamą. „Ja byłam jedynaczką. Z moją mamą mieszkałam sama. Mam dwie siostry, ale one są z pierwszego małżeństwa taty. Wiecie, jak bardzo dorosły rodzic w dzieciństwie ma znaczenie. Jego obecność, aktywność i tak dalej”, zwierzyła się.

Czytaj też: Małgorzata Ohme o ukochanym: „Rafał okazuje miłość i dzięki temu mam świadomość, że jestem kochana”

Małgorzata Ohme o chorobie i śmierci mamy

Dziennikarka opowiedziała o tym, że mama walczyła z problemem alkoholowym. To wpływało znacząco na ich więź. Był czas, kiedy trudno było im znaleźć wspólny język. „Najpierw mieszkałyśmy z tatą, ale tata odszedł, więc zostałam z mamą [...] Moja nadużywała alkoholu. Będąc jednocześnie bardzo kochającą matką, troszczącą, kontrolującą, symbiotyczną, to z drugiej strony alkohol powodował, że ona mnie cały czas zostawiała i porzucała. Moje doświadczenie było bardzo ambiwalentne. Z jednej strony czułam się bardzo z nią związana, z drugiej czułam się zła i rozczarowana wielokrotnie”, mówi w Mieście Kobiet.

Małgorzata Ohme nie była przygotowana na śmierć mamy. To był dla niej ogromny cios. „Ja po pierwsze nigdy nie spodziewałam się, że moja mama odejdzie. Wcześniej przeżyłam nagłą śmierć taty i taką nieobecną żałobę. Ojca miałam wyidealizowanego. On był ten dobry, mimo że nas zostawił. Byłam przekonana, że mama będzie żyć wiecznie”, zwierzyła się w rozmowie z Olą Kwaśniewską i Olgą Legosz. Pani Barbara gasła z dnia na dzień. Dziennikarka towarzyszyła jej w odchodzeniu, wspierała w tym trudnym momencie, w walce z chorobą. Nie potrafiła sobie poradzić z bezsilnością. 

„Miałam takie poczucie, że moja mama podarowała mi tę śmierć, żeby mnie przeprosić za życie. Ona zdawała sobie sprawę, że mnie zraniła, że było trudno, że mnie bardzo obciążyła swoją osobą i chorobą. Natomiast ta śmierć była tak piękna i tak łagodna, ona wyznaczyła to sobie w tym czasie, żeby nas nie obciążać swoim odchodzeniem. Bo przecież wszyscy wiemy, że kiedy rodzice odchodzą, to jesteśmy bardzo zmęczeni i się obwiniamy, jak długo trwa choroba”, wyznała w Mieście kobiet. 

Nie potrafiła ukryć łez, gdy opowiadała o ostatnich chwilach życia mamy. „Powiedziałam jej, że ją kocham, ona się do mnie uśmiechnęła. Powiedziałam jej, żeby pozdrowiła tatę. Jej popłynęła wtedy łza”, zwierzyła się… 

Sprawdź też: Jarosław Bieniuk pozbył się pamiątki związanej z Anną Przybylską

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.