Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
Z życia gwiazd

Odeszła dla nich z telewizji, są dla niej całym światem. Magda Mołek czule o dzieciach

„Bycie mamą jest szalenie trudne”, mówiła

Marta Nawacka 30 kwietnia 2023 09:53
Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Jest jedną z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Przez wiele lat, wraz z Marcinem Mellerem, prowadziła „Dzień Dobry TVN”, później miała swój program „W roli głównej”. Magda Mołek jest jednak nie tylko spełnioną gwiazdą ekranu, ale i szczęśliwą żoną oraz mamą dwóch synów. Prezenterka bardzo chroni prywatność swoich pociech. Co mówiła o macierzyństwie? Dziś jej kolejne urodziny.

Magda Mołek – dzieci, mąż, kariera

Magda Mołek należy do najbardziej znanych i lubianych dziennikarek. Przez 16 lat związana była ze stacją TVN, w której od 2005 do 2019 roku prowadziła popularną śniadaniówkę „Dzień Dobry TVN” w duecie z Marcinem Mellerem, a od 2009 do 2020 roku miała swój program „W roli głównej”. Kiedy skończyła współpracę ze stacją postawiła na własny kanał na YouTubie „W moim stylu”. Od 2011 roku prezenterka jest szczęśliwą żoną Macieja Taborowskiego. Ma on tytuł profesora nauk prawnych, prowadził również wykłady w wielu instytucjach zarówno w kraju, jak i za granicą.

Małżonkowie doczekali się wspólnie dwóch synów: Henryka i Stefana, który urodził się w 2018 roku. Młodszą pociechę dziennikarka urodziła, mając już skończone 40 lat. Wówczas szczerze wyznała, że macierzyństwo dalekie jest od ideału przedstawianego na Instagramie. „Poczułam, co to znaczy być matką na 100% wtedy, jak urodziłam drugie dziecko. Przy pierwszym to jednak miałam wrażenie, że odpoczywam, a jak pojawiło się drugie, to nagle zrozumiałam, co to znaczy, że wszystko wali ci się na głowę. Po trzech miesiącach od narodzin mojego drugiego syna powiedziałam do swojej mamy: ,,Mamo albo mi pomożesz, albo umrę, bo nie daję rady”, wspominała w jednym z wywiadów.

„Przyznaję, że bycie mamą jest szalenie trudne. Ja kompletnie nie wierzę w tę wersję macierzyństwa glamour. Że wszystko jest piękne, że masz czas zrobić paznokcie, po spotykasz się. I że jesteś w stanie codziennie zrobić trening. Mnie to nie wychodzi”, mówiła Magda Mołek. Dzieci są jednym z tematów, na który dziennikarka niechętnie zabiera głos, zdarza się jednak, że uchyla rąbka tajemnicy.

Czytaj też: Dominika Gwit urodziła! Znamy płeć pierwszego dziecka aktorki

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Magda Mołek w sesji dla magazynu VIVA!, 2019 rok

Magda Mołek – dzieci. Jakie dziennikarka ma podejście do wychowania?

Po opuszczeniu stacji TVN Magda Mołek coraz częściej zdradzała niektóre szczegóły ze swojego życia prywatnego. W jednym z wywiadów opowiedziała o swoim stosunku do wychowania pociech oraz o tym, że bardzo chroni ich prywatność i zostawia im wolność wyboru, również w kwestiach religijnych. Dziennikarka nie zamierza narzucać woli synom i pragnie, by same podejmowały decyzje dotyczące wiary. Podejście prezenterki do tych spraw w dużej mierze spowodowane jest tym, że sama nie miała takiej możliwości.

O swoim podejściu do wychowania synów dziennikarka opowiedziała w magazynie Gala. „Prawda jest taka, że od 25 lat nie mam na własność swojego nazwiska i twarzy. Za to ustaliśmy z mężem, że bezwzględnie chronimy nasze dzieci. To jest nasz szacunek do ich wyborów, na każdym poziomie, więc ich również nie chrzcimy ani nie posyłamy na religię. To jest ten poziom decydowania o sobie, którego mi nie dano, więc ja chcę go dać swoim dzieciom", wyjaśniła Magda Mołek. Dzieci prezenterki mogą więc same tworzyć swój światopogląd. Z tego samego powodu prezenterka nie zdecydowała się ochrzcić Henryka i Stefana.

W wychowaniu dzieci dziennikarka może liczyć na wsparcie bliskich. „Prawda jest taka, że poprosiłam o pomoc i moją mamę, i teściową. Mamy też nianię. Inaczej macierzyństwo wykluczyłoby mnie z życia zawodowego. Mojego męża też, bo oboje mamy swój zawodowy, trudny świat. A ja kocham swoją pracę i nie umiem bez niej żyć”, mówiła VIVIE! w 2019 roku.

To dla dzieci zrezygnowała z wykańczającej pracy w telewizji. „Ostatecznie jednak chcę, żeby moje dzieci miały normalny dom. One nie kojarzą mnie z pracą, dla nich jestem tą mamą, która lubi zupę pomidorową. To ta mama, z którą też możesz porozmawiać. Zależy mi na tym, żeby dawać im czas pełny jakości”, dodała w rozmowie z Beatą Nowicką.

Zobacz także: Żona i dzieci są jego siłą. Maciej Rock na pierwszym miejscu stawia rodzinę

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Magda Mołek w sesji dla magazynu VIVA!, 2019 rok

Magda Mołek – dzieci. Kim jest córka dziennikarki?

Parę lat temu, podczas jednego z odcinków „Dzień Dobry TVN”, dziennikarka zdradziła, jaką skrywa tajemnicę. Impulsem do tego wyznania była wizyta Szymona Hołowni, który opowiadał o swojej działalności charytatywnej swoich fundacji, które niosą pomoc dzieciom w Afryce.

Okazało się, że prezenterka również nie pozostaje obecna na los najmłodszych... Poza biologicznymi synami, ma też córkę. „Muszę się przyznać do czegoś. Szymonowi już powiedziałam. Od wczoraj mam córeczkę. Śliczną dziewczynkę, którą adoptowałam za pośrednictwem internetu w waszej wspaniałej „Fundacji Kasisi”. Bianka ma 7 miesięcy i mam nadzieję, że będzie rosła zdrowo. Jest wspaniała. Mam już dwóch synów i córeczkę. Polecam państwu ten rodzaj pomagania”, wyznała Magda Mołek.

 Życzymy wszystkiego najlepszego. 

Czytaj również: Robert Rozmus był związany z Joanną Liszowską, lecz ich miłość nie przetrwała. Jakie tajemnice skrywa jego życie?

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Magda Mołek w sesji dla magazynu VIVA!, 2019 rok

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.