Minister Zdrowia Łukasz Szumowski
Fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER East News
PILNE

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski ma koronawirusa!

Wśród zakażonych jest kilku członków jego rodziny

Konrad Szczęsny 28 września 2020 13:04
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski
Fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER East News

Jak podaje Onet, były minister zdrowia Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem. Miało do niego dojść już w Polsce, po powrocie z wakacji w Hiszpanii, na których przebywał z rodziną. Również u jego bliskich testy potwierdziły obecność SARS-CoV-2.

Łukasz Szumowski i cześć jego rodziny zakażeni koronawirusem

Sam zainteresowany póki co nie wypowiedział się na temat krążących w mediach informacji, jednak w rozmowie z dziennikarzami nieoficjalnie potwierdziło to kilka osób. 

Przedstawiciele Onetu o komentarz poprosili rzecznika Ministerstwa Zdrowia, jednak ten nabrał wody w usta.

„Szumowski jest osobą prywatną, proszę kierować do niego pytania”, usłyszeli.

Według informacji podanych przez Onet, do zakażenia doszło już w Polsce, po powrocie z wakacji w Hiszpanii.

Łukasz Szumowski o możliwości zakażenia koronawirusem

Portal przypomina również niedawny wywiad byłego ministra zdrowia. Łukasz Szumowski nie ukrywał, że z uwagi na swoich rodziców, z którymi mieszka, bardzo obawia się zakażenia SARS-CoV-2.

„Co zrobić, żeby rodzice, z którymi mieszkamy w jednym domu, nie zachorowali, bo mama ma białaczkę, tata ma 86 lat, a ja chodzę tu codziennie do pracy”, podkreślał w rozmowie z Krzysztofem Skórzyńskim dla TVN24.

„Próbuję ich separować, ale to się do końca nie da. Mieszkamy razem. A pytanie, co zrobić, jeżeli to będzie trwało rok... To jest przerażająca wizja. Ale trzeba się nad tym zastanawiać już dziś. Być może my to przechorujemy i będziemy mieli odporność, wtedy już łatwiej będzie się spotykać”, dywagował.

Kontrowersje wokół wyjazdu Łukasza Szumowskiego z rodziną do Hiszpanii

Gdy w ubiegłym miesiącu Łukasz Szumowski podał się do dymisji, w sieci i w mediach wybuchła burzliwa dyskusja. Jedni twierdzili, że decyzja jest związana z obawami przed drugą falą koronawirusa w Polsce, inni, że była planowana od dawna a pandemia jedynie ją opóźniła. 

Nastrojów nie ostudził wyjazd byłego ministra zdrowia z rodziną do Hiszpanii. Wybrał się on tam z najbliższymi i wypoczywali na luksusowym jachcie należącym do milionera Bogusława Szemiotha, honorowego konsula Islandii. Skąd kontrowersje? Wynikało to z bardzo złej sytuacji w Hiszpanii i rosnącej lawinowo liczby zakażonych. 

„Spędziliśmy ponad 100 godzin, żeglując. Na ląd zeszliśmy tylko raz - i to na wysepkę, z tego, co wiem, nie było ani jednego przypadku koronawirusa. Byliśmy we dwóch, więc było bezpiecznie”, przekonywał w rozmowie z dziennikarzami RMF FM 10 września 2020 roku.

Twierdził również, że jacht, którym pływali, wcale nie był luksusowy. „Bardzo dzielna jednostka, świetnie sobie radzi w dużych falach i w dużym wietrze. Ma raptem 12 metrów, dwie kajuty i 20 lat”, zdradził.

Łukasz Szumowski był ministrem zdrowia zarówno w pierwszym, jak i drugim rządzie Mateusza Morawieckiego. 18 sierpnia 2020 r. złożył rezygnację ze stanowiska. 20 sierpnia 2020 r.został odwołany przez Prezydenta RP.  

Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem - podał Onet:

Łukasz Szumowski, minister zdrowia, 06.08.2020
Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Koronawirusa mają również jego bliscy – tak twierdzi źródło portalu:

Łukasz Szumowski, minister zdrowia, 06.08.2020
Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.