WOŚP gwiazdy
Fot. Instagram
O tym jest głośno

Lewandowska, Jabłczyńska, Kukulska... Tak gwiazdy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Kto przyłączył się do akcji?

Marta Nawacka 29 stycznia 2023 20:03
WOŚP gwiazdy
Fot. Instagram

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 31.! Jak co roku wielką akcję Jurka Owsiaka wspierają także gwiazdy, które w swoich mediach społecznościowych zachęcają fanów do wsparcia przedsięwzięcia i licytacji. Nie brakuje oryginalnych pomysłów! Internautów przekonują między innymi Anna Lewandowska, Barbara Kurdej-Szatan, Omenaa Mensah, Joanna Jabłczyńska, Andrzej Wrona czy Natalia Kukulska.

Gwiazdy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

29 stycznia 2023 roku odbywa się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za każdym razem WOŚP zbiera środki na inną inicjatywę i pomógł już milionom chorych. W tym roku Orkiestra gra dla dzieci i osób dorosłych i mają pomóc w walce z sepsą. Co roku Polacy tłumnie ruszają, by zapełnić puszki wolontariuszy, nie brakuje wśród nich także gwiazd.

Już od kilku dni w sieci można trafić na zbiórki organizowane przez osoby znane z show-biznesu. Gwiazdy wystawiają na licytację przeróżne rzeczy: przedmioty, pamiątki, a nawet spotkania z fanami. W połowie dnia Jurek Owsiak informował, że na koncie fundacji znalazło się już 55 815 207 zł i bardzo prawdopodobne, że i tym razem zostanie pobity rekord wpłat. Na aukcjach widnieją już spore sumy, a licytacje nadal trwają. Spora sumą mogli się pochwalić m.in. Omenaa Mensah i Rafał Brzoska, którzy zaoferowali weekend w swoim towarzystwie. Po południu udało im się zgromadzić niecałe 300 tysięcy złotych.

Czytaj też: Chłopak Roksany Węgiel świętuje urodziny synka. Malec skończył właśnie trzy latka

Gwiazdy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na Instagramie

Dzień zbierania środków przez Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy to wielkie święto w wielu miastach w całej Polsce. Ludzie tłumnie ruszają na ulicę i wrzucają do puszek wolontariuszy pieniądze, otrzymując w zamian charakterystyczną naklejkę-serduszko, która dla Polaków już od ponad trzech dekad jest symbolem jedności i bezinteresownej pomocy innym. Sporo miejscowości świętuje także organizując koncerty, drobne licytacje i inne wydarzenia. W tym dniu każdy stara się dołożyć swoją cegiełkę i wspomóc akcję, na tyle, na ile jest w stanie.

Jednak znani i lubiani wspierają akcję Jurka Owsiaka nie tylko na miejscu finału, w Warszawie. Sporo z nich postanowiło także wykazać się aktywnością na Instagramie, gdzie zachęcają swoich fanów i obserwatorów do wspierania Orkiestry. Wśród nich znalazły się takie sławy, jak Anna Lewandowska, Joanna Jabłczyńska, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Natalia Kukulska, Magdalena Cielecka czy Andrzej Wrona.  

Zobacz także: Kinga Rusin zdradziła, jaką kwotę przekazała na WOŚP. „Ludzi dobrej woli jest więcej”

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.