Konrad Szczęsny 6 marca 2017 21:00
1/8
Beata Kozidrak, Krystyna Janda, Michał Żebrowski, Robert Lewandowski
Copyright @Michał Żebrowski, Viva! 2012 Marlena Bielinska/MOVE, Michał Pańszczyk, Bartek Wieczorek/LAF AM, Vistula
1/8

Nieruchomości, teatr, ubrania i torebki... Polskie gwiazdy lubią inwestować zarobione pieniądze w różne dobra materialne. Jak zgodnie podkreślają, ma to nie tylko związek z rozwijaniem polskiej kultury (prowadzenie teatrów), lecz także z racjonalnym gospodarowaniem gotówką (w razie braku ofert grania w serialach/filmach, posiadają stałe źródło dochodu).

 

Polecamy też: Gortat, Lewandowski, Radwańska. Polscy sportowcy zarabiają miliony. Kto najwięcej?

 

Beata Kozidrak posiada liczne nieruchomości na całym świecie. Michał Żebrowski i Tomasz Karolak postawili na rozwijanie własnych placówek kulturalnych, zaś Anna i Robert Lewandowscy rozwijają m.in. start upy. Zobaczcie w naszej galerii, w co inwestują polskie gwiazdy!

 

 

2/8
Robert Lewandowski, Vistula, zarobki Roberta Lewandowskiego
Copyright @Vistula/ materiały prasowe
2/8

O zarobkach Roberta Lewandowskiego pisaliśmy niedawno. Poza licznymi kontraktami reklamowymi z takimi markami, jak Huawei, Head & Shoulders czy Gillette, piłkarz inwestuje również w początkujące firmy, czyli tzw. start upy, wraz z małżonką wykupił część akcji największego polskiego portalu o ślubach Wedding.pl, jak również zarobione pieniądze zainwestował w klinikę rehabilitacyjną w Warszawie. To przynosi wymierne korzyści. Kontrakt z Bayernem Monachium, gaża za grę w reprezentacji Polski (i sprawowanie funkcji kapitana tejże) oraz inwestycje sprawiają, że do kieszeni grającego na pozycji napastnika Lewego spływają okrągłe sumy. Szacuje się, że dziennie zarabia on aż... 182 tysiące złotych! A są to jedynie kwoty szacunkowe...

 

Polecamy też: Już za miesiąc zostaną rodzicami! Tak Anna i Robert Lewandowscy przygotowują się do narodzin córki

3/8
Doda, VIVA! listopad 2016, main topic
Copyright @Marlena Bielińska/MOVE
3/8

Staram się mnożyć mój majątek, jestem dobrą bizneswoman. Mam swoje inwestycje poza show-biznesem. Mam słabość do nieruchomości, skupuję różne’’, wyznała w jednym z ostatnich wywiadów Doda. Choć nie do końca wiadomo, w co dokładnie inwestuje gwiazda, w 2012 r. chwaliła się, że jej szafa warta jest... czterokrotność wartości Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie! Podobno wokalistka jest jedną z tych osób, które ubrań nie wypożyczają a kupują je.
W 2008 r. jej wizerunek wyceniono natomiast na 90 milionów złotych. Ostatnio plotkowano, że Doda... zainwestowała pieniądze w budowę schronu, na wypadek wybuchu wojny! Natomiast w marcu 2016 r. do mediów wyciekła informacja, że wokalistka kupiła hotel w Byczynie za 4 miliony złotych.

 

Polecamy też: „Stać mnie na wszystko’’. Czy Doda jest najbogatszą polską gwiazdą? Artystka opowiedziała o swoich zarobkach

4/8
Beata Kozidrak, VIVA! luty 2016
Copyright @Michał Pańszczyk
4/8

O zarobkach i inwestycjach Beaty Kozidrak krążą w polskim show-biznesie legendy. Wokalistka Bajmu nie dość, że zarabia krocie na graniu koncertów (stawka koncertowa zespołu to kwota od 50 do 60 tysięcy złotych) i tantiemach, to jeszcze z powodzeniem zarobione pieniądze inwestuje w nieruchomości. Przed rozwodem z Andrzejem Pietrasem w lipcu 2016 r. tabloidy podliczyły majątek gwiazdy. Może ona pochwalić się m.in. domami na Florydzie, w Hiszpanii, na Karaibach czy w RPA o łącznej wartości 9 milionów złotych. Do tego dochodzą samochody a nawet... prywatny samolot Antonow. W 2015 r. plotkowano, że jej ówczesny mąż kupił jej nawet jacht! Szacuje się, że co roku na konto gwiazdy wpływają kilkumilionowe zarobki.

 

Polecamy też: Zachwyca i szokuje. 9 dowodów na to, że Beata Kozidrak była, jest i będzie ikoną polskiej piosenki

5/8
urodziny
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
5/8

Agnieszka Włodarczyk słynie w show-biznesie z przezorności. Gwiazda, która karierę zaczynała w drugiej połowie  lat 90., chętnie inwestuje w nieruchomości. Podobno kupuje mniej i bardziej luksusowe mieszkania oraz apartamenty, które później wynajmuje. Dzięki temu w przypadku braku ról nie musi martwić się o utrzymanie. W 2013 r. gwiazda kupiła willę na podwarszawskim Wawrze, wartą podobno... aż milion złotych! To tam mieszka do dziś.

 

Polecamy też: Agnieszka Włodarczyk o początkach kariery: „Myślałam, że jestem gwiazdą. Szastałam pieniędzmi, chodziłam na imprezy”

6/8
Krystyna Janda, Viva! luty 2015
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
6/8

Krystyna Janda założyła w Polsce pierwszy prywatny teatr dramatyczny. Polonia, bo tak się nazywa, nie miała wcale łatwych początków, bo sam remont pochłonął oszczędności życia i warszawski dom aktorki. Co gorsza, w ostatniej chwili z inwestycji wycofał się producent foteli teatralnych. Wtedy to zdeterminowana aktorka wyjątkowo kreatywnie opanowała zaistniały kryzys: za 500 złotych widzowie mogli wykupić własne miejsce w teatrze.

Polonia działa od 2005 r., a zachęcona sukcesami aktorka zdecydowała się 5 lat później na kolejny - tym razem Och-Teatr, który prowadzi z córką Marią Seweryn.

 

Polecamy też: 8 najbardziej wpływowych Polek 2016 roku. Wśród nich m.in. modowa blogerka. A są i inne zaskoczenia

7/8
Michał Żebrowski, Viva! grudzień 2012
Copyright @Marlena Bielińska/MOVE
7/8

Z zamiłowania do inwestycji znany jest również Michał Żebrowski. Aktor ma m.in. dom na Podhalu. W 2009 r. założył również Teatr 6. Piętro, w którym występuje plejada polskich gwiazd, w tym m.in. Kuba Wojewódzki.

 

„Uważam, że należy dbać o sprawy finansowe i zabezpieczać się na przyszłość, to bardzo ważne.
Warto inwestować w ziemię, bo jak powiedział Hemingway, nikt jej już nie produkuje”, podkreślał w jednym z wywiadów aktor.

 

Polecamy też: „Idealista, romantyk, facet z jajami i charakterem”. Czy Michał Żebrowski nadal taki jest?

8/8
Tomasz Karolak
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
8/8

W marcu 2010 r. swój teatr założył również Tomasz Karolak. Aktor ulokował w ten sposób pieniądze zarobione w filmach i serialach. W jednym z jego spektakli gra... Doda! Tak mówił o początkach kariery i swoich zarobkach:

 

„Pierwsze dziewięć lat po szkole teatralnej nie wiedziałem, co to kamera. Nieprędko osiągnąłem tak zwany sukces medialny. Ciężko pracowałem za 540 złotych miesięcznie przez wiele, wiele lat. Dorabiało się różnymi rzeczami: bajkami, występami w domach kultury. To hartuje człowieka. Teraz młodzi chcą jak najszybciej zrobić karierę w serialu, żeby mieć pieniądze i "twarz". Zresztą ja mam takie doświadczenia, że co się zachłysnę jakimś sukcesem, to natychmiast dostaję w dupę. Staram się już nie ekscytować za bardzo tym, co mi się udaje. I słucha, mądrych reżyserów, którzy eliminują pychę z człowieka. Pokazują: słuchaj, za łatwo ci to przychodzi, nie graj jak w serialu, pomyśl, popracuj...”, stwierdził w jednym z wywiadów.

 

Polecamy też: Tomasz Karolak szykuje się do ślubu z Violettą Kołakowską. Przypominamy historię ich miłości

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.