Weronika Bruździak-Gębura 18 października 2016 17:05
1/9
Copyright @
1/9

Osiem najbardziej wpływowych Polek 2016 roku

 

Tygodnik „Wprost” opublikował ranking najbardziej wpływowych Polaków. Wśród 40 nazwisk jest osiem kobiet. Zobacz, kto znalazł się w zestawieniu.

 

Polecamy też: Dominika Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Aldona Wejchert. Najbogatsze Polki na sesjach z VIVY!​

2/9
Beata Szydło
Copyright @East News
2/9

Na szóstej pozycji znalazła się Beata Szydło. Najpierw szefowa zwycięskiej kampanii Andrzeja Dudy, następnie premier polskiego rządu. Trzecia kobieta na tym stanowisku, po Hannie Suchockiej i Ewie Kopacz. Od 2005 roku posłanka z ramienia PiS.

3/9
Krystyna Janda, Viva! luty 2015
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
3/9

Krystyna Janda jest w rankingu dziewiąta. Jedna z ulubionych aktorek Andrzeja Wajdy, od 10 lat z powodzeniem prowadzi jeden z pierwszych prywatnych teatrów w Polsce. Ostatnio zasłynęła jako liderka Polek, gdy pod koniec września swoim wpisem na Facebooku zmobilizowała tysiące osób,by wzięły udział w protestach przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

 

Polecamy też: Krystyna Janda donosi na siebie do prokuratury: Też jestem organizatorką Czarnego Poniedziałku! Tak jak 7 tysięcy Polek​

4/9
Streżyńska
Copyright @East News
4/9

Anna Streżyńska – minister cyfryzacji w rządzie PiS – zajmuje jedenaste miejsce. Ceniona nawet przez opozycję. Wcześniej była szefem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W zaledwie kilka tygodni stworzyła aplikację dla programu 500 plus, by Polacy mogli składać wnioski online. To pierwsza tak duża aplikacja. Streżyńska ma ambitny plan, by Polacy jeszcze za jej kadencji mogli załatwiać wszystkie sprawy urzędowe za pomocą komputera.

 

Polecamy też: Michał Figurski o walce z chorobą, niemocą i losem. Dziennikarz skandalista wydaje książkę​

5/9
Nina Terentiew VIVA! 2009
Copyright @Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek/ PHOTO-shop.pl
5/9

Piętnaste miejsce należy do Niny Terentiew, nazywanej carycą polskiej telewizji. Najpierw przez ponad 25 lat w TVP, od 2006 roku w Polsacie. To ona przekonała Zygmunta Solorza, żeby kupić drogie formaty, które przyciągną widzów. Udało się – Polsat od lat jest liderem oglądalności w Polsce.

 

Polecamy też: Te gwiazdy mimo upływu 10 lat w ogóle się nie zmieniły! Zobacz naszą galerię

6/9
Dorota Wellman w niebieskiej bluzce
Copyright @Olga Majrowska
6/9

Na dwudziestym dziewiątym miejscu jest Dorota Wellman. Dziennikarka radiowa i telewizyjna, ostatnio w TVN. Znana z wielkiego serca - pieniądze z reklam, w których występuje, przekazuje na cele charytatywne, w tym dla Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Ceniona za optymizm i poczucie humoru.

 

Polecamy też: Fajnie, by Staś był z nami jak najdłużej!” Dorota Wellman walczy o pomoc dla chorego chłopczyka​

 

 

7/9
Magda Gessler, VIVA! marzec 2011
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
7/9

Najsławniejsza polska restauratorka - Magda Gessler w rankingu zajęła trzydzieste trzecie miejsce. Od lat prowadzi program „Kuchenne rewolucje”, zmieniając oblicze polskich restauracji. Właścicielka kilkunastu restauracji, ostatnio też własnej linii wędlin. Kolorowa, kontrowersyjna i skuteczna.

 

Polecamy też: Egoizm, chamstwo, przekleństwa. Najgorsze "Kuchenne rewolucje" w historii programu. Magda Gessler była bezradna

8/9
Elżbieta Rafalska
Copyright @East News
8/9

Trzydzieste ósme miejsce to Elżbieta Rafalska. Od 2015 roku minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Wcześniej senator i posłanka z ramienia PiS. Odpowiada za sztandarowy program obecnego rządu - 500 plus, z którego korzysta ponad 3,5 miliona Polaków.

 

Polecamy też: Mężczyzna też jest jak wino. Marek Kondrat kończy 66 lat. A tak nam mówił o tęsknocie za młodością​

9/9
Jessica Mercedes leży na łóżku w szpilkach
Copyright @Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
9/9

Ranking zamyka Jessica Mercedes - jest na czterdziestej pozycji. 23- letnia blogerka modowa jest doceniana też poza Polską. Zapraszana na zagraniczne pokazy, wyróżniona przez magazyn Vogue podczas paryskiego Tygodnia Mody. Ma 615 tysięcy obserwujących na Instagramie.

 

Polecamy też: Jessica Mercedes o pracy blogerki: "Nie przyciągam psychopatów, bo nie wstawiam seksownych zdjęć"

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.