Michał Figurski, VIVA! 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE
PREMIERA KSIĄŻKI

Michał Figurski o walce z chorobą, niemocą i losem. Dziennikarz skandalista wydaje książkę

Roman Praszyński 18 października 2016 08:00
Michał Figurski, VIVA! 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE

„To będzie brutalna prawda!”, Michał Figurski szykuje książkę o swojej cukrzycy i wylewie.

 

Znany dziennikarz i prezenter, Michał Figurski, przeżył wylew we wrześniu 2015. Wcześniej przez 20 lat ukrywał swoją cukrzycę. Nieleczona choroba doprowadziła do tragedii. Przez wiele miesięcy celebryta walczył o powrót do zdrowia. Teraz pisze o tym książkę.

 

„Chcę uświadomić ludziom, czym grozi cukrzyca”, powiedział Vivie.pl. „Ta książka nie ma uspokajać. To będzie brutalna prawda o tym, co może stać się z człowiekiem, który lekceważy poważną chorobę”. W wywiadzie dla VIVY!, który ukazał się lipcu tego roku, Figurski mówił, że wiele osób z show biznesu ukrywa swoją cukrzycę: „W człowieku jest ludzki wstyd, że jestem gorszy, niż inni. Tak naprawę to myślenie najgłupsze z możliwych. Powoduje, że człowiek przestaje się zajmować chorobą. Leczy ją w ukryciu. Na każdym kroku udawałem, że mogę wszystko. A przecież nie mogę. Taka prawda. Trzeba się z nią pogodzić”.

 

Celebryta twierdzi, że potrzebuje jeszcze miesiąca, może dwóch, żeby skończyć swoją książkę. 

 

Polecamy też: „Udawałem zdrowego i to doprowadziło mnie do tragedii” - Michał Figurski o cukrzycy i wylewie​

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.