Michał Figurski, VIVA! 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE
PREMIERA KSIĄŻKI

Michał Figurski o walce z chorobą, niemocą i losem. Dziennikarz skandalista wydaje książkę

Roman Praszyński 18 października 2016 08:00
Michał Figurski, VIVA! 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE

„To będzie brutalna prawda!”, Michał Figurski szykuje książkę o swojej cukrzycy i wylewie.

 

Znany dziennikarz i prezenter, Michał Figurski, przeżył wylew we wrześniu 2015. Wcześniej przez 20 lat ukrywał swoją cukrzycę. Nieleczona choroba doprowadziła do tragedii. Przez wiele miesięcy celebryta walczył o powrót do zdrowia. Teraz pisze o tym książkę.

 

„Chcę uświadomić ludziom, czym grozi cukrzyca”, powiedział Vivie.pl. „Ta książka nie ma uspokajać. To będzie brutalna prawda o tym, co może stać się z człowiekiem, który lekceważy poważną chorobę”. W wywiadzie dla VIVY!, który ukazał się lipcu tego roku, Figurski mówił, że wiele osób z show biznesu ukrywa swoją cukrzycę: „W człowieku jest ludzki wstyd, że jestem gorszy, niż inni. Tak naprawę to myślenie najgłupsze z możliwych. Powoduje, że człowiek przestaje się zajmować chorobą. Leczy ją w ukryciu. Na każdym kroku udawałem, że mogę wszystko. A przecież nie mogę. Taka prawda. Trzeba się z nią pogodzić”.

 

Celebryta twierdzi, że potrzebuje jeszcze miesiąca, może dwóch, żeby skończyć swoją książkę. 

 

Polecamy też: „Udawałem zdrowego i to doprowadziło mnie do tragedii” - Michał Figurski o cukrzycy i wylewie​

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.