Lionel Messi i Antonella Roccuzzo MT
Fot. Instagram
O TYM JEST GŁOŚNO

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Kim jest Antonella Roccuzzo, żona Leo Messiego?

Weronika Bruździak-Gębura 1 lipca 2017 10:40
Lionel Messi i Antonella Roccuzzo MT
Fot. Instagram

Lionel Messi i Antonella Roccuzzo już stanęli na ślubnym kobiercu. Kim jest wybranka jednego z najlepszych piłkarzy świata? Czy to była miłość od pierwszego wejrzenia? Poznaj historię ich miłości i szczegóły nadchodzącej uroczystości.

 

Historia miłości Lionela Messiego i Antonelli Roccuzzo

30-letni Lionel Messi i 29-letnia Antonella Roccuzzo dorastali razem w argentyńskim miasteczku Rosario. Znają się od piątego roku życia dzięki jej kuzynowi, też piłkarzowi, Lucasowi Scagli, który jest najlepszym przyjacielem Messiego. Gdy Leo w pogoni za karierą przeprowadził się do Barcelony w 2001 roku, ich drogi się rozeszły. Kiedy spotkali się siedem lat później stwierdzili, że chcą spędzić ze sobą życie.

Początkowo ukrywali swój związek - nie chcieli niepotrzebnego zainteresowania mediów. Messi po raz pierwszy publicznie opowiedział o swojej dziewczynie dopiero w styczniu 2009 roku - na miesiąc przed tym, zanim pojawili się razem podczas karnawału w hiszpańskim miasteczku Sitges. 

Mają dwóch synów: 5-letniego Thiago i 2-letniego Meteo. Zgodnie z piłkarską tradycją, informacją o pierwszej ciąży partnerki Messi podzielił się na boisku - 2 czerwca 2012 roku, gdy Argentyna rozgromiła Ekwador 4:0, Leo włożył piłkę pod koszulkę informując, że wkrótce zostanie ojcem (tak samo zrobił Robert Lewandowski w grudniu 2016 roku). O tym, że spodziewają się drugiego potomka, Messi poinformował fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych w kwietniu 2015 roku.

 

 

Szczegóły ślubu Lionela Messiego

Para pobrała się 30 czerwca w kościele w swoim rodzinnym miasteczku, Rosario. Poproszono, by goście zamiast prezentów przekazywali darowizny na fundację piłkarza.

O komfort i bezpieczeństwo gości będzie dbała firma ochroniarska z Izraela. W końcu do tego spokojnego, argentyńskiego miasteczka zjadą się też tłumy gapiów, fanów piłkarza i ponad 150 dziennikarzy z całego świata.

„Przez całe życie był związany z Rosario. Myślę, że jest podekscytowany tym, że dzięki weselu jego przyjaciele będą mogli poznać miasto, które tak bardzo kocha ”, powiedziała dziennikarzom Monica Fein, prezydent miasta.

Argentyńczyk mimo wielkiej kariery nigdy nie zapomniał o swoim rodzinnym mieście ani o najbliższych. Jest bardzo rodzinny, również w pracy otacza się najbliższymi. Jego agentem od 14 roku życia jest jego ojciec, Jorge. O jego grafik i kontakty z mediami dba najstarszy brat, Rodrigo, zaś mama, Celia i drugi brat, Matias prowadzą Leo Messi Foundation.

 

Polecamy też: Oto 8 najpopularniejszych zdjęć sportowców na Instagramie. Cristiano Ronaldo, Leo Messi…

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.