hotel Włochy, viva.pl
Fot. eastnews
O TYM SIĘ MÓWI

Włochy. W gruzach zmiecionego przez lawinę hotelu odnaleziono kobietę z córkami. Jest nadzieja, że jeszcze ktoś przeżył

JULIA WILCZYŃSKA 21 stycznia 2017 12:15
hotel Włochy, viva.pl
Fot. eastnews

Po tym, jak w środę stojący na wysokości 1200 metrów nad poziomem morza hotel Rigopiano zmiotła lawina, Włochy okryły się żałobą. Wiadomo, że na miejscu zajścia przebywało około 30 osób. Los większości jest zupełnie nieznany. Na szczęście w ten smutny krajobraz wkradają się pierwsze, nieliczne promienie nadziei.

 

W piątek pracujący na miejscu zejścia lawiny ratownicy dotarli do kobiety i jej dwóch córek. - Podobno schronili się pod poddaszem i dzięki temu nie mieli bezpośredniej styczności ze śniegiem, co pomogło im przeżyć - powiedziała na antenie TVN24 Anna Traczewska z portalu informacyjnego "Polacy we Włoszech".

 

Tym samym liczba osób, które udało się uratować, wzrosła do ośmiu. Ratownicy, których na miejscu pracuje blisko 150, nie tracą jednak nadziei, że ocalonych będzie więcej.

 

Prace utrudniają im jednak warunki pogodowe oraz panujące w dalszym ciągu zagrożenie lawinowe. Na miejsce sprowadzany jest ciężki sprzęt, mający pomóc w pozbyciu się grubej warstwy śniegu oraz drzew i kamieni, które runęły na budynek.

Lawina we Włoszech

W środę wieczorem na hotel położony w miejscowości Farindoli w pobliżu góry Gran Sasso w Abruzji runęła lawina, będąca skutkiem trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech. Spadający z wysokości 2400 metrów nad poziomem morza śnieg zepchnął budynek o 10 metrów w dół. 

Materace, ramy łóżek i inne części zawalonego hotelu są porozrzucane w odległości nawet kilkuset metrów od miejsca, w którym stał hotel.

Z relacji mężczyzny, kolegi jednego z uratowanych w czwartek mężczyzn, który zawiadomił służby ratownicze o lawinie, wynika, że jego alarm na początku nie został potraktowany poważnie. Pomoc wysłano dopiero po którymś z kolei telefonie mężczyzny. Prokuratura w mieście Pescara wszczęła postępowanie w sprawie zbyt późnego przyjścia na ratunek uwięzionym we włoskim hotelu.
 
Polecamy też: Niesamowity film wizerunkowy marki Hexeline! Czy wszędzie można wyglądać modnie?​

TAGI #podróże

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!