Laura Parker Bowles, książę William
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Córka księżnej Camilli i książę William nienawidzili się. Co było powodem ich złych relacji? 

„William winił Camillę za wszystkie krzywdy”

Gabriela Czernecka 19 lipca 2021 15:52
Laura Parker Bowles, książę William
Fot. East News

Książę Karol i księżna Camilla po tragicznej śmierci Diany robili wszystko, by stworzyć udany związek. Na ślubnym kobiercu w 2005 u ich boku stanęły dzieci - William i Harry oraz Tom i Laura. Wszyscy chętnie rozdawali uśmiechy, ale ich relacje nie zawsze były dobre. Dlaczego William i Laura tkwili w konflikcie? Poznajcie szczegóły.

Dzieci księżnej Camilli - kim jest Tom i Laura?

Odkąd Camilla została księżną Kornwalii, jej dzieci postanowiły usunąć się w cień. Tom Parker-Bowles, jedyny syn księżnej Camilli i Andrew Parkera-Bowlesa nie korzysta z przywilejów, jakie mogłaby zapewnić mu matka. W młodości został oskarżony o zażywanie narkotyków i rozprowadzanie ich na jednym z festiwali filmowych, ale te doniesienia nigdy nie zostały potwierdzone. Świetnie radzi sobie jako autor książek kucharskich i krytyk kulinarny. Z kolei Laura Parker-Bowles, jedyna córka księżnej Camilli również rozwija się z dala od świata mediów. Jest kuratorem sztuki, organizuje wystawy dzieł. Dzieci księżnej Camilli wiodą życie z dala od rodziny Windsorów i królewskiego dworu. Ale nie zawsze tak było.

Zobacz: Księżna Camilla żartuje z bycia „dobrą żoną”! Jaki jest jej sekret na udane małżeństwo?

Księżna Camilla dzieci
Fot. Richard Young / Rex Features/EAST NEWS

Konflikt Laury Parker-Bowles z księciem Williamem

Laura Parker Bowles nigdy nie chciała stać się obiektem zainteresowań mediów. Niestety, gdy tylko romans jej matki z księciem Karolem ujrzał światło dzienne, jej postać również została dokładnie prześwietlona przez media. Przybrana siostra księcia Williama i księcia Harry’ego nie była zadowolona z takiego obrotu spraw i mocno i stanowczo wyrażała swoją niechęć wobec sytuacji, w jakiej się znalazła.

Zobacz: Wielka Brytania. Trzymają się z dala od rodziny królewskiej. Co robią dzieci księżnej Camilli?

Swoją złość w dużej mierze wyładowywała na… księciu Williamie. On nie pozostawał jej dłużny. Oboje byli wściekli na rodziców za to, że rozbili dwie rodziny. Według Katie Nicholl, dzieci kochanków miały do Karola i Camilli ogromny żal, ale wyładowywały go na sobie. Książę William i Laura Parker-Bowles wzajemnie obrzucali się oskarżeniami. Z ust Laury miały podobno nawet paść słowa: „Twój ojciec zrujnował mi życie”. 

księżna Camilla córka
Fot. East News

Zdaniem biografki, dzieci Karola i Camilli toczyły otwarty konflikt już w czasach szkolnych. „William i Laura toczyli straszne kłótnie o to, kto jest winny rozbicia ich rodzin. William winił Camillę za wszystkie krzywdy, jakie wyrządziła jego matce, co doprowadzało Laurę do wściekłości”, pisze Nicholl w książce Harry i William.

Zobacz: Sprytna manipulatorka, kochanka, ofiara miłosnego trójkąta. Jaka tak naprawdę jest księżna Camilla?

Według biografki, Laura miała często podnosić słuchawkę w trakcie rozmów telefonicznych matki z księciem i mówić wprost, co myśli o ich romansie. W końcu jednak zarówno książę William, jak i Laura Parker-Bowles pogodzili się z wyborem swoich rodziców i zaakceptowali go. Ich konflikt wraz z upływem lat zelżał, czego dowodem były wspólne rozmowy i pozowanie do zdjęć na ślubie księcia Karola z Camillą. Co ciekawe, gdy William brał ślub z Kate w 2011 roku córka Laury, Eliza, była druhną. Córka księżnej Camilli była także gościem na weselu księcia Harry'ego i księżnej Meghan.  Wygląda na to, że najgorsze już za nimi! 

córka księżnej Camilli
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.