Kuba Błaszczykowski
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Kuba Błaszczykowski ma koronawirusa! W Wiśle Kraków potwierdzono kolejne zakażenia

Informację podał jeden z serwisów

Konrad Szczęsny 28 września 2020 17:24
Kuba Błaszczykowski
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Według informatora Interii, Kuba Błaszczykowski jest zakażony koronawirusem. Potwierdziły to wyniki testów na SARS-CoV-19. Na tym jednak nie koniec. Ofiarą pandemii padł również jego brat, Dawid Błaszczykowski.

Kuba Błaszczykowski i jego brat Dawid są zakażeni koronawirusem

Mimo że obaj panowie oficjalnie nie potwierdzili tych doniesień, informator serwisu nie ma wątpliwości, że obaj zostali zakażeni koronawirusem. Jako dowód przytaczany jest piątkowy komunikat. Poinformowano w nim, że zarówno zawodnicy, jak i sztab szkoleniowy oraz kadra zarządzająca Wisłą Kraków przeszli testy na obecność SARS-CoV-2.

„Przeprowadzone testy potwierdziły przypadki z wynikiem pozytywnym, a klub niezwłocznie podjął wszelkie niezbędne środki ostrożności i wdrożył procedury otrzymane od Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej”, przekazał klub.

Wśród nich jest według Interii Kuba Błaszczykowski oraz jego brat Dawid Błaszczykowski, pełniący funkcję prezesa Wisły Kraków.

Właśnie z tego powodu były kapitan reprezentacji Polski nie pojechał na mecz klubu z Górnikiem Zabrze. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach zakażenie koronawirusem potwierdzono również u selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. 

„W wyniku zaistniałej sytuacji wprowadzona została standardowa procedura izolacji zgodna z obowiązującymi przepisami sanitarnymi”, napisano na oficjalnym profilu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Dziś media obiegła również informacja, że zakażenie koronawirusem stwierdzono u byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Kuba Błaszczykowski wspomógł służbę zdrowia w walce z pandemią koronawirusa

Kilka miesięcy temu, gdy w Polsce potwierdzono pierwsze przypadki wystąpienia SARS-CoV-2, Kuba Błaszczykowski zdobył się na wielki gest. Piłkarz przelał niemal pół miliona złotych na rzecz polskiej służby zdrowia i w ten sposób wspomógł medyków w walce ze skutkami pandemii koronawirusa.

„Walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności. Kuba Błaszczykowski wraz z Fundacją Ludzki Gest postanawiają przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych”, napisano na stronie fundacji.  

Kuba Błaszczykowski jest zakażony koronawirusem:

Kuba Błaszczykowski
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Piłkarz nie potwierdził oficjalnie tej informacji:

Kuba Błaszczykowski
Fot. Instagram @kuba.blaszczykowski

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.