Robert Biedroń, Viva! grudzień 2011
Fot. Zuza Krajewska & Bartek Wieczorek
Nietypowa ankieta

Jarosław Kaczyński i Robert Biedroń na pierwszym miejscu! Zaskakujące wyniki sondażu na temat...

18 czerwca 2016 15:42
Robert Biedroń, Viva! grudzień 2011
Fot. Zuza Krajewska & Bartek Wieczorek

Który z polityków cieszy się największym zaufaniem społeczeństwa? Serwis FaniMani.pl postanowił sprawdzić to w nieoczywisty sposób - zlecił agencji badawczej TNS Polska dowiedzenie się, któremu z nich najchętniej powierzylibyśmy swojego pupila na czas wakacji. Okazało się, że aż 37% ankietowanych nie zaufałoby żadnemu politykowi. Co oznacza, że bardziej ufamy... celebrytom - w ankiecie dotyczącej polskich gwiazd tę odpowiedź wybrało 23% badanych.

Na szczycie listy z wynikiem 8% znalazł się - według wielu - najważniejszy polityk w państwie - Jarosław Kaczyński, który słynie ze swojej miłości do zwierząt i jest obecnie właścicielem dwóch kotów - Fiony i Czarusia. Prezes PiS-u laurami zwycięstwa musi się podzielić z politykiem z zupełnie innej frakcji - Robertem Biedroniem, którego wygrana też nie powinna nikogo dziwić. W zeszłym roku prezydent Słupska zaskarbił sobie sympatię wielu Polaków, gdy z troski o prawa zwierząt nie wpuścił do miasta cyrku, tłumacząc: „uznałem, że żadne pieniądze nie są warte cierpienia żyjącej istoty”.

Na drugim miejscu z wynikiem 7% znalazła się premier Beata Szydło, o jeden procent wyprzedzając prezydenta Andrzeja Dudę i… byłego rockmana Pawła Kukiza. Dalsze pozycje zajęli byli prezydenci, Lech Wałęsa (4%) i Aleksander Kwaśniewski (3%), oraz były premier, a obecnie Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk (4%).

Z liderów partii w badaniu zdecydowanie najgorzej poradził sobie Ryszard Petru. Przewodniczący partii Nowoczesna. Czyżby wolnorynkowe poglądy w głowach ankietowanych nie łączyły się z troską o dobro zwierząt? Tyle samo głosów - 2 procent - otrzymał Janusz Korwin-Mikke, dla którego wolność gospodarki jest najwyższą wartością (a prawa mniejszości i zwierząt wręcz przeciwnie). Taki sam wynik uzyskała Barbara Nowacka, potwierdzając to, co dobitnie pokazały ostatnie wybory - lewica nie cieszy się w Polsce zaufaniem.

Wyniki ankiety:
Jarosław Kaczyński: 8%
Robert Biedroń: 8%
Beata Szydło: 7%
Andrzej Duda: 6%
Paweł Kukiz: 6%
Lech Wałęsa: 4%
Donald Tusk: 4%
Aleksander Kwaśniewski: 3%
Janusz Korwin-Mikke: 2%
Ryszard Petru: 2%
Barbara Nowacka: 2%
Nie wiem/trudno powiedzieć: 12%
Żadnej z tych osób: 37%

 

Polecamy też: Jarosław Kaczyński w VIVIE! o śmierci matki, brata, o przyjaciołach, swoich pasjach i marzeniach. Jedyny taki wywiad!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?