Księżna Meghan, fryzura Meghan
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan oskarża brytyjską rodzinę królewską: „Nikt nie traktował mnie poważnie”

Jak podsumowuje swoją obecność w rodzinie Windsorów? 

Gabriela Czernecka 29 kwietnia 2020 09:45
Księżna Meghan, fryzura Meghan
Fot. Getty Images

Wygląda na to, że odejście księżnej Meghan i księcia Harry'ego z brytyjskiej rodziny królewskiej było słuszną decyzją. Para świetnie radzi sobie w Los Angeles, gdzie zaczęli swoje nowe życie. Udzielają się charytatywnie, wiodą życie z dala od mediów i powoli przyzwyczajają się do nowej rzeczywistości. Zdaniem kolegów Meghan, ta nieco odważniej wypowiada się teraz na temat rodziny Windsorów. Jak księżna podsumowuje swoją obecność w królewskiej rodzinie? 

Księżna Meghan o życiu w rodzinie królewskiej

„Nigdy nie myślałam, że to będzie łatwe, ale myślałam, że będzie sprawiedliwe. I jest to coś, z czym naprawdę trudno się pogodzić. Gdyby wszystko było uczciwe, gdybym zrobiła coś złego, jako pierwsza bym przeprosiła. Ale kiedy ludzie zarzucają mi rzeczy, które absolutnie nie mają miejsca, i pomimo wyjaśnienia, że to nieprawda, nadal to robią – nie znam nikogo na świecie, dla kogo byłoby to normalne”, mówiła księżna Meghan w filmie Harry & Meghan: An African Journey. Odważne wyznanie zaszokowało wówczas internautów. Jako członkini rodziny królewskiej Meghan zdobyła się na mocne słowa, za które została wówczas skrytykowana. Dziś może otwarcie komentować poprzedni rozdział swojego życia i wszystko wskazuje na to, że nie oszczędza Windsorów.  

Książę Harry i księżna Meghan w Nowej Zelandii. Maorysi, wpadka pary i ciążowy brzuszek Meghan
Fot. Stephen Lock / i-Images/i-images/East News

Znajomi księżnej w rozmowie z Daily Mail ujawniają, o co Meghan ma pretensje do królewskiej rodziny. Już wcześniej media pisały, że księżna Sussex czuła się pozostawiona sama sobie, twierdziła, że rodzina królewska nie reaguje odpowiednio na krytyczne materiały na jej temat i pozwala na medialną nagonkę. Teraz, jak donosi Daily Mail, Meghan nie podobało się również to, jak traktowana była księżna Kate. Jej zdaniem, żona Williama jest faworyzowana przez królową i pozostałych royalsów. Meghan podobno uważa, że gdyby to Kate ciągle poddawano takiej krytyce, Windsorowie natychmiast by zareagowali. „Gdyby chodziło o Kate, na pewno wprowadziliby zmiany”, donosi osoba z otoczenia Meghan.

Podobno Windsorowie nie najlepiej przyjęli fakt, że Meghan i Harry rozesłali do brytyjskich tabloidów list z informacją o zakończeniu współpracy. „Chyba nikt nie powinien być zdziwiony takim zachowaniem. Meghan uznała, że to Harry musi stanąć w obronie jej, ich syna i jego matki. To, co najbardziej ich denerwowało, to rażąca niesprawiedliwość. Harry rozmawiał ze swoim ojcem i królową, ale mimo pogarszającej się sytuacji, odmówili zmiany protokołu”, mówi informator magazynu. Zdaniem serwisu Meghan i Harry czuli się niedocenieni i pozostawieni samym sobie. Ciągłe batalie z prasą miały być więc jednym z najistotniejszych powodów odejścia z rodziny Windsorów.

„Meghan uważa, że to oburzające. Obawy Harry'ego zostały puszczone mimo uszu. Po prostu uznali, że jest, jak jest i muszą się dostosować. Ona uznała jednak, że nie pozwoli mediom zniszczyć swojego małżeństwa. Gdy mieszkali w Anglii, media pastwiły się nad nią praktycznie dzień w dzień. Krytykowano nawet to, że dotyka brzucha w ciąży. Harry po prostu musiał dokonać wyboru”, zdradza informator dla Daily Mail. Księżna nie chciała doświadczać macierzyństwa w tak toksycznej i nerwowej atmosferze. Wraz z mężem uznała więc, że odejście z rodziny królewskiej to jedyne wyjście. Wygląda na to, że podjęli dobrą decyzję... 

modowe triki księżnej Meghan, które mogą się przydać każdej kobiecie
Fot. East News

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.