Księżna Kate, księżna Meghan
Fot. Mark Cuthbert/UK Press via Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan uznana za lepszą od księżnej Kate. Ten ranking może pogłębić ich konflikt

Internauci wybrali najpopularniejszego royalsa tego roku

Ksenia Krasko 12 grudnia 2020 11:59
Księżna Kate, księżna Meghan
Fot. Mark Cuthbert/UK Press via Getty Images

O prawdopodobnym konflikcie między księżną Kate i księżną Meghan napisano i powiedziano chyba już wszystko. Panie mają rywalizować ze sobą na każdym kroku, i chociaż szczegóły ewentualnych sprzeczek i sporów nigdy nie wyszły na jaw (i nigdy nie wyjdą, znając zasady rodziny królewskiej), media i fani wciąż doszukują się kolejnych skandali. Tym razem obie panie powalczyły – zapewne zupełnie nieświadomie – o uwagę internautów. Która z nich wygrała?

Księżna Meghan najpopularniejszym członkiem rodziny królewskiej w 2020

Właśnie ogłoszono wyniki rankingu OnBuy, który wyłania najpopularniejszego członka rodziny królewskiej w minionym roku. Na ostateczny rezultat miały wpływ zebrane dane z YouGov, liczba wyszukiwań w Google, a także oznaczenia i hashtagi na Instagramie. Po podliczeniu wszystkiego okazało się, że to 39-letnia księżna Meghan zdobyła pierwsze miejsce z wynikiem 14,5%. Jej imię i nazwisko jest wpisywane w wyszukiwarce Google około sześciu milionów razy co miesiąc.

To zrozumiałe, bo o małżeństwie Sussex było głośno. Na początku tego roku Meghan i jej mąż książę Harry ogłosili, że rezygnują z obowiązków królewskich i przeprowadzają się do Stanów Zjednoczonych. Para nie brała udziału w żadnych oficjalnych wydarzeniach, ale aktywnie działała społecznie i charytatywnie, a także podpisała kontrakt z Netflixem. Meghan ujawniła też niedawno, że poroniła, o czym pisały wszystkie media.

Zdobywając pierwsze miejsce w rankingu, wyprzedziła księżną Kate (z wynikiem 14,4%), oraz królową Elżbietę II (14,3%). Jak widać różnica jest naprawdę niewielka, ale żonę Williama mogło to zaboleć. Jednak ma ona przewagę nad „rywalką” w czym innym – to Kate była najczęściej wyszukiwana na Instagramie.

Co ciekawe, popularność Harry’ego, kiedyś najbardziej lubianego członka rodziny królewskiej, znacząco spadła w tym roku. Pomimo to, wyprzedził księcia Williama, zajmując czwarte miejsce w rankingu, podczas gdy jego starszy brat zajął piąte.

Najmniej popularnym członkiem royalsów okazał się syn Elżbiety II, książę Andrzej, który zyskał tylko 1,2%. Nie jest to jednak zaskakujący rezultat, biorąc pod uwagę jego powiązania z Jeffreyem Epsteinem. 

Książę William, książę Harry, księżna Meghan, księżna Kate

Książę William, książę Harry, księżna Kate, księżna Meghan
Fot. Paul Grover- WPA Pool/Getty Images

Brytyjska rodzina królewska w 2018 roku

Brytyjska rodzina królewska, royalsi
Fot. Chris Jackson/Chris Jackson/Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.