Książę Harry, księżna Meghan, Harry i Meghan
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Dramat Harry'ego i Meghan! Donald Trump nie chce zapewnić im ochrony

Prezydent USA wywołał burzę wpisem w internecie

Sabina Zięba 30 marca 2020 15:05
Książę Harry, księżna Meghan, Harry i Meghan
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Harry i Meghan już kilka miesięcy temu uciekli z Wielkiej Brytanii do Kanady. Sądzili, że w ten sposób unikną zbytniego zainteresowania mediów i ciągłej krytyki. Niestety i tam pod ich domem czyhało stado fotoreporterów, chętnych uwiecznić intymne chwile pary. Teraz postanowili przeprowadzić się do USA, jednak i tam już spotkały ich nieprzyjemne sytuacje. Sam prezydent Trump uderzył w ich decyzję na swoim Twitterze. Co napisał?

Donald Trump o przeprowadzce pary Sussex

Po przeprowadzce do Vancouver, przyjaciel pary zdradził People: „Uwielbiają przebywać na zewnątrz, bardzo im się tu podoba. Podoba im się spokojne życie”. Nie cieszyli się jednak zbyt długo swobodą, a pod koniec lutego władze Kanady odmówiły zapewnienia Sussexom ochrony. Wcześniej, jako członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, mogli na nią liczyć. Teraz jednak politycy uznali, że muszą zapłacić za nią sami.

Gdy księżna Meghan i książę Harry przeprowadzili się do USA, na ten temat postanowił wypowiedzieć się  sam Donald Trump. Okazuje się, że on również nie planuje zainteresować się bezpieczeństwem brytyjskiej pary. Na swoim koncie na Twitterze napisał: „Jestem wielkim przyjacielem królowej i całego Zjednoczonego Królestwa. Niedawno informowano, że Harry i Meghan, którzy opuścili Anglię, osiądą na stałe w Kanadzie. Teraz przeprowadzili się do USA, jednak Stany Zjednoczone nie będą płacić za ich ochronę. Niech sobie płacą sami!”. Co ciekawe, w komentarzach pod postem widać uznanie dla takiej decyzji prezydenta, choć niektórzy twierdzą, że w czasach epidemii, powinien bardziej zająć się sprawą koronawirusa.

Następnie do wypowiedzi Trumpa odniósł się nawet rzecznik pary Sussex i powiedział: „Meghan i Harry nie prosili władz Stanów Zjednoczonych o ochronę. Zapewnienie im bezpieczeństwa będzie finansowane z prywatnych środków”.

Myślicie, że od początku to planowali?  

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.