Meghan Markle, księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

To już oficjalne! Księżna Meghan i książę Harry podpisali kontrakt z Netflixem

Małżeństwo Sussex zakłada firmę producencką

Ksenia Krasko 3 września 2020 14:51
Meghan Markle, księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Kiedy Meghan i Harry oznajmili światu, że rezygnują z pełnienia obowiązków królewskich, w mediach zawrzało. Wbrew oczekiwaniom pary, zainteresowanie ich życiem tylko wzrosło. Fani są ciekawi, jak im się teraz układa w związku, czy radzą sobie w nowym otoczeniu, gdzie mieszkają, i – przede wszystkim – z czego się utrzymują. Oficjalne oświadczenie małżeństwa Sussex prawdopodobnie na chwilę przystopuje kolejne domysły prasy. Jak sami poinformowali, właśnie podpisali kontrakt z platformą Netflix.

Księżna Meghan i książę Harry podpisali umowę z Netflixem

Serwis streamingowy Netflix ma już doświadczenie, jeśli chodzi o promowanie rodziny królewskiej – mowa oczywiście o serialu The Crown, który jest niezwykle popularny na całym świecie. Wkrótce jednak na platformie pojawi się coś znacznie ciekawszego, czyli produkcje najsłynniejszej brytyjskiej pary.

Księżna Meghan i książę Harry podpisali kontrakt z przedstawicielami serwisu. W ramach tej umowy para będzie mogła tworzyć pod swoim nazwiskiem różnorodne treści. Już teraz wiadomo, że skoncentrują się na filmach dokumentalnych i fabularnych, programach telewizyjnych, a także bajkach i dokumentach dla dzieci. Najwyraźniej inspiracją dla tego ostatniego pomysłu jest ich synek Archie.

„Nasze życie – zarówno wtedy, gdy żyliśmy niezależnie od siebie, jak i kiedy byliśmy parą – pozwoliło nam docenić siłę ludzkiego ducha, odwagę, wytrzymałość i pragnienie komunikacji międzyludzkiej. Dzięki naszej pracy z różnorodnymi grupami, stowarzyszeniami i przedstawicielami różnych środowisk, skupiających się na ludziach oraz ważnych kwestiach na całym świecie, stworzymy treści, które dają wiedzę, ale także dają nadzieję...”, przekazała para w oświadczeniu, które ukazało się m.in. na łamach dziennika The New York Times.

„Ponieważ jesteśmy młodymi rodzicami, bardzo ważne są dla nas programy rodzinne. Chcemy tworzyć historie, które będą opowiadane przez pryzmat szczerości i prawdy. Cieszymy się, że możemy współpracować z Tedem [Ted Sarandos, szef Netflixa – przyp. red.], którego metody pracy pozwolą nam podzielić się naszymi pomysłami”, poinformowali księżna Meghan i książę Harry.

Meghan i Harry współpraca z Netflixem

Kontrakt z Meghan i Harrym będzie obowiązywał przez kilka lat, a do produkcji trafił już serial dokumentalny o naturze, a także animacja, która ma inspirować kobiety na całym świecie. Kluczową rolę w tej transakcji odegrała założona przez małżonków firma produkcyjna. Nieznana jest jeszcze jej nazwa.

„Meghan i Harry inspirują miliony osób na całym świecie. Swoją osobowością, optymizmem, cechami liderów... Jesteśmy bardzo dumni, że wybrali platformę Netflix, i że właśnie tu zrealizują swoje kreatywne pomysły. Bardzo się cieszymy, że już niedługo będziemy mogli opowiedzieć wraz z nimi wiele historii, które pomogą widzom zrozumieć siebie samych”, przekazał Ted Sarandos, CEO serwisu.

Na razie nie wiadomo, czy księżna Meghan i książę Harry pojawią się osobiście w którymkolwiek ze swoich projektów. Kwota tego kontraktu również nie została ujawniona, jednak niektórzy znawcy branży twierdzą, że może wynosić około 150 milionów dolarów, a nawet więcej. 

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…