księżna Kate, biżuteria od księcia Karola
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Biżuteria, która księżna Kate dostała od Karola ma wyjątkowe znaczenie!

Wiemy, ile jest warta

Sabina Zięba 20 czerwca 2020 10:05
księżna Kate, biżuteria od księcia Karola
Fot. Getty Images

W przeciwieństwie do księżnej Meghan, księżna Kate została przyjęta do brytyjskiej rodziny królewskiej z otwartymi ramionami. Być może zawdzięczała to swojej prezencji, pochodzeniu, bądź nieposzlakowanej opinii. Wszyscy byli nią zachwyceni. Szczególnie książę Karol okazywał serdeczność przyszłej synowej. Doszło do tego, że podarował jej wyjątkowy zestaw biżuterii, za którym kryje się wyjątkowa historia.

Księżna Kate nosi biżuterię od księcia Karola

Nie tylko Brytyjki, ale kobiety na całym świecie inspirują się stylem księżnej Kate. Jest niezwykle zachowawczy oraz elegancki i choć prosty to niezwykle gustowny. Do swoich szykownych kreacji małżonka księcia Williama zawsze dobiera równie widowiskową biżuterię. Ma do wyboru wiele kosztowności, bowiem korzysta również z kolekcji królowej Elżbiety II, która chętnie pożycza klejnoty członkom rodziny. Mimo tego, Kate i tak najczęściej decyduje się na swój zestaw, który otrzymała w 2011 roku od księcia Karola.

To właśnie wtedy Kate zawarła związek małżeński z księciem Williamem. Książę Karol postanowił wówczas podarować jej drogocenny diamentowy komplet na znak ciepłego powitania w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Owy zestaw składa się z kolczyków oraz bransoletki, a kamienie, którymi jest wysadzony, mienią się w odcieniach żółci oraz bieli. Anna Byers, ekspertka od biżuterii, w rozmowie z serwisem Express.co.uk stwierdziła, że te kosztowności zostały prawdopodobnie wykonane na zamówienie, a ich wartość sięga 60 tysięcy funtów, czyli około 295 tysięcy złotych. Oszacowała: „Kolczyki mogą kosztować 15 tysięcy funtów, a bransoletka 45 tysięcy”.

Dodała także, że ta biżuteria ma duże znaczenie dla Kate, ponieważ mimo tego że księżna rzadko decyduje się zakładać te same zestawy, ten należy do jej ulubionych. Mówi: „Już teraz ma on duże znaczenie sentymentalne, a w przyszłości dodatkowo będzie wart małą fortunę”.

Chyba każdy chciałyby mieć tak hojnego teścia... Podoba Wam jego gust?   

księżna Kate w biżuterii od księcia Karola

księżna Kate, biżuteria od księcia Karola
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.