Damian Duda 18 lipca 2017 22:30
1/15
księżna Kate, książę William, książęca para w Polsce
Copyright @East News
1/15

 

Drugi dzień wizyty księżnej Kate i księcia Williama w Polsce był niezwykle intensywny. Książęca para spędziła ten czas na Pomorzu. 

 

Zobacz też: Więcej o wizycie księcia Williama i księżnej Kate przeczytacie TUTAJ!

 

Księżna Kate i książę William w Polsce — drugi dzień

 

Kate i William zwiedzili Muzeum w nazistowskim obozie Stutthof w Sztutowie, gdzie spotkali się z byłymi więźniami obozu. Stamtąd pojechali do Gdańska. Wspólnie z prezydentem miasta, Pawłem Adamowiczem, książęca para spróbowała nie tylko polską wódkę, ale również zasmakowała regionalnych przysmaków. W menu nie mogło zabraknąć pierogów. W światowej stolicy bursztynu parze książęcej zostały wręczone podarunki — kolia oraz spinki do mankietów.

 

Książę wraz ze swoją małżonką odwiedzili również Teatr Szekspirowski, którego William jest patronem. Po gościnnym spektaklu, książęca para wzięła udział w przyjęciu dla ludzi świata kultury, sztuki i mediów, a także polskich środowisk polonijnych w Wielkiej Brytanii.

 

Ten dzień zakończyła wizyta w Europejskim Centrum Solidarności oraz Stoczni Gdańskiej, gdzie spotkali się z byłym prezydentem, Lechem Wałęsą

 

Przeczytaj też: Królowa Elżbieta II wspomina podróż do Polski! Zobaczcie archiwalne zdjęcia

 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.