Dowody mówią same za siebie...

Weronika Kostyra 11 lipca 2018 18:00

Ogłoszenie trzeciej ciąży księżnej Kate było dużym zaskoczeniem. Brytyjczycy spodziewali się, że książęca para poprzestanie na dwójce dzieci, ponieważ mieli już chłopca i dziewczynkę – „dziedzica i zastępcę”. Sądzili również, że mało prawdopodobne jest, aby Kate chciała ponownie zostać mamą po tym co przeszła w czasie pierwszych dwóch ciąż. Za każdym razem cierpiała na ciężką odmianę porannych mdłości. Książę Louis przyszedł jednak na świat ku uciesze rodziny królewskiej i jej fanów. Kilka dni temu został także ochrzczony podczas rodzinnej uroczystości. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest ostatnim dzieckiem Williama i Kate.

Kate i William nie planują więcej dzieci?

Księżna Kate od zawsze marzyła o trójce dzieci. „Jako jedna z trójki rodzeństwa, Kate sama chciała mieć troje dzieci. William nie był przekonany do tego pomysłu, nie tylko dlatego, że był jednym z dwójki rodzeństwa, ale dlatego, że George był dość trudnym dzieckiem. Potem zdecydowali się na Charlotte i było o wiele łatwiej. Decyzja o trzecim dziecku okazała się nie tak trudna, ponieważ mili już doświadczenie i pomoc personelu pałacu Kensington”, mówiła osoba z otoczenia książęcej pary brytyjskiemu serwisowi Expres.co.uk.

Teraz ich marzenie się spełniło, a świadczy o tym pewien bardzo ważny dowód. Po chrzcie księcia Louisa gościom zgodnie z tradycją został podany kawałek ślubnego tortu rodziców dziecka. Jego część została zamrożona po weselu w 2011 roku i od tamtej pory jego kawałki są odmrażane na ważne rodzinne uroczystości. Wielu wierzy, że zjedzenie najwyższej warstwy tortu w pierwszą rocznicę ślubu przynosi szczęście. Para zachowała też po kawałku na chrzciny wszystkich swoich dzieci i właśnie wykorzystała ostatni z nich!

Tort był wystarczająco duży, by wystarczyć na chrzciny trójki dzieci książęcej pary, ale teraz zniknął ostatni ślad po wielkim królewskim weselu. Ośmiopiętrowe arcydzieło cukiernictwa miało prawie metr wysokości, ważyło prawie 100 kilogramów i było pokryte polewą. Udekorowano je 900 kwiatami z masy cukierniczej. Stworzyła je mistrzyni cukiernictwa Fiona Cairns i została wykonana z 17 osobnych ciast owocowych. Aby zwiększyć jego trwałość zostało nasączone dużą ilością brandy.

Czy to wystarczający dowód na to, że nie planują więcej dzieci? Jeszcze niedawno zastanawiano się, czy Kate nie pójdzie w ślady królowej Elżbiety II i nie zdecyduje się na royal baby numer cztery... 

1/8
Tort weselny księżnej Katei księcia Williama z 2011 roku, księżna Kate, książę William
Copyright @Twitter @KensingtonRoyal
1/8

Po chrzcie księcia Louisa gościom zgodnie z tradycją został podany kawałek ślubnego tortu rodziców dziecka.

2/8
Tort weselny księżnej Katei księcia Williama z 2011 roku, księżna Kate, książę William
Copyright @Twitter @KensingtonRoyal
2/8

Jego część została zamrożona po weselu w 2011 roku i od tamtej pory jego kawałki są odmrażane na ważne rodzinne uroczystości.

3/8
Tort weselny księżnej Katei księcia Williama z 2011 roku, księżna Kate, książę William
Copyright @Twitter @KensingtonRoyal
3/8

Para zachowała też po kawałku na chrzciny wszystkich swoich dzieci i właśnie wykorzystała ostatni z nich!

4/8
Copyright @East News
4/8

Księżna Kate od zawsze marzyła o trójce dzieci.

5/8
Copyright @Instagram
5/8

„Decyzja o trzecim dziecku okazała się nie tak trudna, ponieważ mili już doświadczenie i pomoc personelu pałacu Kensington”.

6/8
Chrzest księcia Louisa: tak wyglądała księżna Kate, Meghan, Harry, William, Charlotte i George
Copyright @East News
6/8

Wszystko wskazuje na to, że Louis jest ostatnim dzieckiem Williama i Kate.

7/8
Książę George, księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę William N MOBILE
Copyright @Getty Images
7/8

Ogłoszenie trzeciej ciąży księżnej Kate było dużym zaskoczeniem.

8/8
Książę William, księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
8/8

Brytyjczycy spodziewali się, że książęca para poprzestanie na dwójce dzieci, ponieważ mieli już chłopca i dziewczynkę – „dziedzica i zastępcę”.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.