KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate i książę Wiliam nie będą mieli więcej dzieci?

Dowody mówią same za siebie...

Weronika Kostyra 11 lipca 2018 18:00

Ogłoszenie trzeciej ciąży księżnej Kate było dużym zaskoczeniem. Brytyjczycy spodziewali się, że książęca para poprzestanie na dwójce dzieci, ponieważ mieli już chłopca i dziewczynkę – „dziedzica i zastępcę”. Sądzili również, że mało prawdopodobne jest, aby Kate chciała ponownie zostać mamą po tym co przeszła w czasie pierwszych dwóch ciąż. Za każdym razem cierpiała na ciężką odmianę porannych mdłości. Książę Louis przyszedł jednak na świat ku uciesze rodziny królewskiej i jej fanów. Kilka dni temu został także ochrzczony podczas rodzinnej uroczystości. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest ostatnim dzieckiem Williama i Kate.

Kate i William nie planują więcej dzieci?

Księżna Kate od zawsze marzyła o trójce dzieci. „Jako jedna z trójki rodzeństwa, Kate sama chciała mieć troje dzieci. William nie był przekonany do tego pomysłu, nie tylko dlatego, że był jednym z dwójki rodzeństwa, ale dlatego, że George był dość trudnym dzieckiem. Potem zdecydowali się na Charlotte i było o wiele łatwiej. Decyzja o trzecim dziecku okazała się nie tak trudna, ponieważ mili już doświadczenie i pomoc personelu pałacu Kensington”, mówiła osoba z otoczenia książęcej pary brytyjskiemu serwisowi Expres.co.uk.

Teraz ich marzenie się spełniło, a świadczy o tym pewien bardzo ważny dowód. Po chrzcie księcia Louisa gościom zgodnie z tradycją został podany kawałek ślubnego tortu rodziców dziecka. Jego część została zamrożona po weselu w 2011 roku i od tamtej pory jego kawałki są odmrażane na ważne rodzinne uroczystości. Wielu wierzy, że zjedzenie najwyższej warstwy tortu w pierwszą rocznicę ślubu przynosi szczęście. Para zachowała też po kawałku na chrzciny wszystkich swoich dzieci i właśnie wykorzystała ostatni z nich!

Tort był wystarczająco duży, by wystarczyć na chrzciny trójki dzieci książęcej pary, ale teraz zniknął ostatni ślad po wielkim królewskim weselu. Ośmiopiętrowe arcydzieło cukiernictwa miało prawie metr wysokości, ważyło prawie 100 kilogramów i było pokryte polewą. Udekorowano je 900 kwiatami z masy cukierniczej. Stworzyła je mistrzyni cukiernictwa Fiona Cairns i została wykonana z 17 osobnych ciast owocowych. Aby zwiększyć jego trwałość zostało nasączone dużą ilością brandy.

Czy to wystarczający dowód na to, że nie planują więcej dzieci? Jeszcze niedawno zastanawiano się, czy Kate nie pójdzie w ślady królowej Elżbiety II i nie zdecyduje się na royal baby numer cztery... 

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Joanna Krupa w oczekiwaniu na córeczkę zdradza tajemnice nowego życia we troje. Anna Puślecka mówi wprost, że nie podda się chorobie, a Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel opowiadają nam o pokonywaniu trudności, 14 wspólnych latach i nowych wyzwaniach