Książę William
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William został wygwizdany podczas finału Pucharu Anglii. „Całkowicie potępiam wszystkich kibiców"

Nie obeszło się bez skandalu...

Karol Sowa 17 maja 2022 17:01
Książę William
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Książę William wziął udział w finale Pucharu Anglii, który rozgrywany był 14 maja w Londynie. Jednak podczas tego wydarzenia nie zabrakło skandalu. Kibice piłki nożnej wygwizdali księcia. Odgłosy było słychać nawet podczas hymnu narodowego God Save the Queen. Jak wiadomo z prawa brytyjskiego wynika, że książę William jest drugim członkiem rodziny królewskiej w kolejce do tronu. Według wielu sondaży cieszy się on bardzo dużą popularnością w społeczeństwie. Mieszkańcy Wysp Brytyjskich właśnie jego widzą na tronie zaraz po Elżbiecie II, a nie jej syna Karola. Jednak na sobotnim meczu nie spotkał swoich zwolenników... 

Książę William został wygwizdany przez kibiców 

Jak wiadomo w ostatnim meczu wygrał Liverpool, a jego przeciwnikiem była Chelsea. Jednak nie to skupiło uwagę mediów, ale fakt, że książę został wygwizdany przez kibiców podczas prezentacji drużyn. Udział wnuka monarchini w wydarzeniu nie był dużym zaskoczeniem, ponieważ jest ogromnym fanem piłki nożnej. Jego ulubionym klubem jest Aston Villa. Warto dodać, że jest on również prezesem The Football Association, czyli związku piłkarskiego który działa na terenie Anglii. Kiedy książę William uścisnął dłoń zawodnikom zaraz przed meczem usłyszał głośne krzyki z trybun. Syn Karola pokazał jednak klasę. Przywitał piłkarzy oraz ich trenerów. Kiedy to zrobił udał się na swoje miejsce, skąd oglądał mecz. Jak wiadomo, książę William wręczył później medale zawodnikom Liverpoolu oraz trenerowi Jürgenowi Kloppowi. Brytyjska prasa podaje, że wnuk królowej Elżbiety II zachował się profesjonalnie. Po całym wydarzeniu, pogratulował on na swoim instagramie zwycięskiej drużynie: „Co za emocje! Gratulacje Liverpool! (...) Chelsea pokazaliście prawdziwą walkę”, napisał.

Książę William. Finał Pucharu Anglii, 14.05.2022

Książę William. Finał Pucharu Anglii, 14.05.2022
Fot. Robin Jones/Getty Images

ZOBACZ TEŻ: Jan Nowicki odwiedził Jerzego Trelę w szpitalu miesiąc przed śmiercią

Zachowanie kibiców zostało natychmiast skomentowane przez wielu polityków. Głos zabrał między innymi Przewodniczący Izby Gmin, Sir Lindsay Hoyle: „Całkowicie potępiam wszystkich kibiców, którzy wygwizdali dziś księcia Williama na Stadionie Wembley. Finał Pucharu Anglii powinien być okazją, kiedy jednoczymy się jako kraj. Nie powinno się go rujnować przez całkowicie haniebne zachowanie kibiców, którzy na szczęście są w mniejszości. W roku, w którym obchodzimy Platynowy Jubileusz Królowej, jest to okropne”, napisał. Do komentarza dołączyła się również Karen Bradley: „Wzywam Związek Piłki Nożnej do podjęcia wszelkich niezbędnych działań i ścigania odpowiedzialnych za tę sytuację", dodała. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zagrała Anię w "Daleko od szosy" i zniknęła z show-biznesu. Co dziś robi Irena Szewczyk? 

Książę William. Finał Pucharu Anglii, 14.05.2022

Książę William. Finał Pucharu Anglii, 14.05.2022
Fot. Sebastian Frej/MB Media/Getty Images

Książę William. Finał Pucharu Anglii, 14.05.2022

Książę William. Finał Pucharu Anglii, 14.05.2022
Fot. Robin Jones/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.