Książę Harry, książę William
Fot. AFP/EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ta decyzja księcia Harry’ego nie spodobała się Williamowi. Mocno skrytykował młodszego brata

Poszło o... narodziny Archiego

Ksenia Krasko 24 października 2020 06:43
Książę Harry, książę William
Fot. AFP/EAST NEWS

Trudna, jak się wydaje, relacja najpopularniejszych braci Wielkiej Brytanii to jeden z tych tematów, który nie znika ze światowych mediów. Nic dziwnego, ponieważ wydaje się, że książę Harry i książę William nie potrafią się porozumieć już od dłuższego czasu. Najnowsza biografia braci ujawnia ciekawe kulisy ich relacji, a także zaskakującą przyczynę jednej ze sprzeczek.

Książę William skrytykował księcia Harry’ego po narodzinach Archiego

Chociaż niektórzy fani rodziny królewskiej uważają, że książę Harry pokłócił się z rodziną ze względu na Meghan Markle, prawdopodobnie nie mógł porozumieć się z bliskimi jeszcze zanim poznał przyszłą żonę. W jednej z książek o royalsach zasugerowano nawet, że to księżna Kate była powodem awantur braci, a dokładniej fakt, że Harry czuł się pomijany, gdy William spędzał z ukochaną za dużo czasu.

Potwierdzeniem domysłów o trwającym od dawna konflikcie wnuków królowej Elżbiety II może być fragment nowej biografii Battle of Brothers: William and Harry – The Inside Story of a Family in Tumult, której autorem jest historyk i znawca rodziny królewskiej, Robert Lacey.

W jednym z rozdziałów książki, która kilka dni temu ukazała się na rynku, Lacey twierdzi, że księżna Meghan i książę Harry przez kilka godzin ukrywali przed prasą narodziny ich syna. Dzięki temu mogli spokojnie przyjechać z noworodkiem do posiadłości w Windsorze.

„Rankiem 6 maja 2019 roku Megan urodziła zdrowego syna. Archie urodził się o 5:26 rano. [...] Zgodnie z ich planem, Pałac Buckingham dopiero o drugiej po południu wydał mylące oświadczenie, że księżna Sussex właśnie urodziła, podczas gdy w rzeczywistości dziecko narodziło się o wiele wcześniej”, pisze Lacey.

Królewski biograf twierdzi, że oszustwo, którym posłużyło się małżeństwo, nie spodobało się następcy tronu, który stara się żyć w zgodzie z brytyjską prasą i nie rozumiał, dlaczego brat ukrył tak ważną wiadomość. Właśnie z tego powodu książę William i księżna Kate poznali chłopca dopiero po ośmiu dniach od daty jego narodzin, podczas gdy reszta rodziny zrobiła to kilka godzin po jego urodzeniu.

„Absolutnie wszyscy: królowa Elżbieta II, jej mąż książę Filip, książę Karol i księżna Camilla odwiedzili parę jeszcze tego samego dnia. Wydawało się dziwne, że William i Kate spotkali się z Archiem ponad tydzień później, a dodatkowo nie zabrali George’a, Charlotte i Louisa na to spotkanie”, przyznał autor.

Pomimo doniesień, że w ostatnim czasie relacja Meghan i Harry’ego z rodziną królewską uległa znacznej poprawie, bracia podobno znów się pokłócili. Powodem kolejnego spięcia jest kontrowersyjna biografia Finding Freedom: Harry and Meghan and the Making of a Modern Royal Family. I chociaż małżeństwo Sussex zaprzecza, że wyrazili zgodę na publikację, William im nie wierzy.

Według informatorów z kręgu rodziny królewskiej, William i Harry wciąż mają do siebie żal i nie potrafią się porozumieć. Wygląda też na to, że w najbliższym czasie bracia się nie pogodzą... 

Książę William, książę Harry
Fot. Getty Images

księżna Meghan, książę Harry, książę William, księżna Kate
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.