Książę Harry, książę William
Fot. AFP/EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ta decyzja księcia Harry’ego nie spodobała się Williamowi. Mocno skrytykował młodszego brata

Poszło o... narodziny Archiego

Ksenia Krasko 24 października 2020 06:43
Książę Harry, książę William
Fot. AFP/EAST NEWS

Trudna, jak się wydaje, relacja najpopularniejszych braci Wielkiej Brytanii to jeden z tych tematów, który nie znika ze światowych mediów. Nic dziwnego, ponieważ wydaje się, że książę Harry i książę William nie potrafią się porozumieć już od dłuższego czasu. Najnowsza biografia braci ujawnia ciekawe kulisy ich relacji, a także zaskakującą przyczynę jednej ze sprzeczek.

Książę William skrytykował księcia Harry’ego po narodzinach Archiego

Chociaż niektórzy fani rodziny królewskiej uważają, że książę Harry pokłócił się z rodziną ze względu na Meghan Markle, prawdopodobnie nie mógł porozumieć się z bliskimi jeszcze zanim poznał przyszłą żonę. W jednej z książek o royalsach zasugerowano nawet, że to księżna Kate była powodem awantur braci, a dokładniej fakt, że Harry czuł się pomijany, gdy William spędzał z ukochaną za dużo czasu.

Potwierdzeniem domysłów o trwającym od dawna konflikcie wnuków królowej Elżbiety II może być fragment nowej biografii Battle of Brothers: William and Harry – The Inside Story of a Family in Tumult, której autorem jest historyk i znawca rodziny królewskiej, Robert Lacey.

W jednym z rozdziałów książki, która kilka dni temu ukazała się na rynku, Lacey twierdzi, że księżna Meghan i książę Harry przez kilka godzin ukrywali przed prasą narodziny ich syna. Dzięki temu mogli spokojnie przyjechać z noworodkiem do posiadłości w Windsorze.

„Rankiem 6 maja 2019 roku Megan urodziła zdrowego syna. Archie urodził się o 5:26 rano. [...] Zgodnie z ich planem, Pałac Buckingham dopiero o drugiej po południu wydał mylące oświadczenie, że księżna Sussex właśnie urodziła, podczas gdy w rzeczywistości dziecko narodziło się o wiele wcześniej”, pisze Lacey.

Królewski biograf twierdzi, że oszustwo, którym posłużyło się małżeństwo, nie spodobało się następcy tronu, który stara się żyć w zgodzie z brytyjską prasą i nie rozumiał, dlaczego brat ukrył tak ważną wiadomość. Właśnie z tego powodu książę William i księżna Kate poznali chłopca dopiero po ośmiu dniach od daty jego narodzin, podczas gdy reszta rodziny zrobiła to kilka godzin po jego urodzeniu.

„Absolutnie wszyscy: królowa Elżbieta II, jej mąż książę Filip, książę Karol i księżna Camilla odwiedzili parę jeszcze tego samego dnia. Wydawało się dziwne, że William i Kate spotkali się z Archiem ponad tydzień później, a dodatkowo nie zabrali George’a, Charlotte i Louisa na to spotkanie”, przyznał autor.

Pomimo doniesień, że w ostatnim czasie relacja Meghan i Harry’ego z rodziną królewską uległa znacznej poprawie, bracia podobno znów się pokłócili. Powodem kolejnego spięcia jest kontrowersyjna biografia Finding Freedom: Harry and Meghan and the Making of a Modern Royal Family. I chociaż małżeństwo Sussex zaprzecza, że wyrazili zgodę na publikację, William im nie wierzy.

Według informatorów z kręgu rodziny królewskiej, William i Harry wciąż mają do siebie żal i nie potrafią się porozumieć. Wygląda też na to, że w najbliższym czasie bracia się nie pogodzą... 

Książę William, książę Harry
Fot. Getty Images

księżna Meghan, książę Harry, książę William, księżna Kate
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.